reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o kaszkę manną

Dołączył(a)
3 Czerwiec 2015
Postów
3
Witam! Od nie dawna jestem w Niemczech, mój maluch właśnie skonczył 7 miesiecy i od paru dni przeszliśmy na mleko modyfikowane, tylko, że moja kruszyna chyba nie za bardzo się tym mleczkiem najada wiem, że w Polsce dodaje się do mleczka łyzeczke kaszki mannej, np. o smaku banana, mam w domu milchbrei owocowy i o smaku ciasteczkowym, ale dotychczas robiłam mu to na śniadanko po mleczku oczywiście, czy to jest odpowiednik kaszki mannej? mogę mu dodawać łyzeczkę milchbrei do mleka? Próbowałam to tlumaczyć na internecie, ale nie rozwiało to moich wątpliwości, czy ktoś zna odpowiedź ?? :)
 
reklama
Do tej pory karmiłaś wyłącznie piersią?
A co z ekspozycją na gluten?
Nie pamiętam już dokładnie, bo jednak trochę czasu upłyneło, ale przeprowadza się ją jakoś w okolicach 5-6 mca i są to ŚCISLE ODMIERZONE dawki manny czy np specjalne ciasteczka Hipp, które można dodawać do mleka.
Gdy minie ten termin, ekspozycję można przeprowadzić dopiero , gdy dziecko skończy rok- u nas tak było, ze wzgledu na alergię córeczki.
Dla bezpieczeństwa, jesli przez przeprowadzkę itp. ten gluten "wyleciał ci z głowy", proponuję kleik ryżowy albo kukurydziany. Albo Sinlac Nestle.
 
Milchbrei już mały dostał i nic mu nie było mleko również, dostałam pozwolenie od lekarza na takie zmiany w jego diecie i wszystko jest ok :)
 
Do góry