reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks pokarmowy- objawy, jak zdjagnozowa, jakie badania?

Witam mam podobny choć jeszcze nie stwierdzony problem, czasami jak coś zjem to mam wzdęty brzuch w okolicy żołądka i żadko, ale zdarza sie, że boli mnie żołądek trwa to dosłownie chwilke taki przeszywający ból, mam skierownie na gastroskopie i termin mam 14 pażdziernika i chciałam zapytać czy miał ktoś podobne objawy i stwierdzono u niego wrzody i helikobakter pyroli?Bo u mnie jest takie podejrzenie.
 
reklama
Bardzo dziekuje za wszystkie informacje,ciesze sie,że jest odzew.Jeszcze w lipcu byliśmy u naszego lekarza rodzinnego po leki,bo chirurg dziecięcy do ktorego mielismy skierowanie po endoskopii przepisal tylko helicid.Nasza pani doktor zalecila fromilid 500mg i metronidazol,a na refluks nolpaze.Niestety po tej kuracji córka sie wyjałowila i nabawiła sie pieczenia i swedzenia pochwy.I znowu jakies kuracje,zeby sie pozbyć tego swiństwa.Już czasem opuszczam ręce,bo nie wiem jakiemu lekarzowi ufać,żeby leczyl jak trzeba.
 
Witaj. U mojej córki było coś podobnego. Lekarze prześcigali się w lekach ale żaden nie pomagał na dłużej. Wszystko zaczynało się od nowa albo robiło się jeszcze gorzej. Znajoma kupiła kiedyś miód manuka i zostało jej trochę i podrzuciła mi. Mówiła żebym poczytała na stronie w czym on pomaga. I widać było różnicę po czasie. Oczywiście leki też były brane. Taką kombinację polecam. Pozdrawiam
 
Bibi, to nie zależy od lekarza, że akurat córka sie wyjalowiła. TO zupelnie normalne, że antybiotyki wytłuką wszystkie bakterie, niekoniecznie tylko Helico, ale rózwnież te w pochwie, całym przewodzie pokarmowym itd. Niestety nie ma złotego środka. Takie są schematy leczenia i ich trzeba sie trzymać. Do wyboru są 3 antybiotyki i kilka blokerów i nikt nic innego nie wymyśli. Lekarza LECZYŁ JAK TRZEBA, i to dokładnie.
 
Witam u mnie było troszkę podobnie mam śliczną córeczke która zawsze ladnie jadła i przybierała na wadze ma teraz 5 lat wzrost 110 waga 0k 20 kg ale juz d roku wyczuwałam udziecka nieprzyjemny zapach w bużce czasami spordyczni ale lekarz powiedział mi że mam zdrowe dzieckoimam przestać wymyślać jej choroby iale teraz jest gorzej zapach sie nasilił i boli córkę głowa lekarz stwierdził że t refluks żolądkowo przełykowy ratunku co mam robić
 
Moja córka ma 5 lat stwierdzono u niej refluks żołądkowo -przełykowy i ma być na ścisłej diecie problem jest w tym że ona tego jedzena nie chce mi jeść może zna ktoś smaczne przepisy
 
Cześć...mam pytanko...czy któraś z Was dostała zalecenie przejścia na Nutramigen z powodu refluksu ? Dodam,że dziecko nie jest alergikiem.
 
Naszej córeczce w 11 tygodniu stwierdzono refluks . Poszliśmy na USG do podobno najlepszego lekarza w Rzeszowie może i na podkarpaciu. Oto diagnoza:
1. Przełyk podprzeponowy 13mm (powinien 2cm).
2. Kąt Hisa wybitnie rozwarty (powinien być zamknięty), czyli przy wszelkich uciskach na brzuszek, skłonach itp wpust do żołądka zamiast się zamykać i blokować wyciskanie zawartości - pozostaje otwarty i wszystko jest wyciskane w górę do przełyku.
3. Wpust zdezintegrowany z objawem dzioba - anatomiczne przesłanki GER (refluks żołądkowo-przełykowy).
Dno żołądka jest poniżej wpustu i dlatego jego zawartość wypływa :(
W prostych słowach opisał nam to tak: " żołądeczek Zuzi jest jak butelka bez zakrętki - po przechyleniu zawartość się wylewa :( "

Jest to poważna sprawa, lekarz nie powiedział nam jakie są szanse na wyleczenie czy po prostu zanik tych wad z wiekiem dziecka.
Mamy maksymalnie pionizować córeczkę, musi spać na podłożu pochylonym z główką w górze, musimy zagęszczać mleko i karmić często ale małymi dawkami tak by zawartość żołądeczka nie przekraczała granicy kiedy się wylewa (karmiona jest butelką i nie przyjmuje białka naturalnego), bezwzględna izolacja od dymu nikotynowego (u nas nikt nie pali), nie pozwalać na ucisk na brzuszek (odpada siedzenie w nosidle i foteliku, trzeba uważać przy noszeniu na rękach - by nie uciskać na brzuszek), co najgorsze problemy się nasilą w etapie wzmożonej ruchliwości Zuzi - próby raczkowania, siadania, wstawania itd - ucisk brzuszka i zwrot zawartości żołądka.

To wszystko jest (jak to nam lekarz powiedział) tylko dyskomfortem dla dziecka i problemem dla nas, ale najgorsze są powikłania:
1. Brak przybierania na masie.
2. Powtarzające się choroby, zapalenia gardła, ucha środkowego, krtani, płuc itd, nawet problemy z mózgiem i rozwojem dziecka co może podobno iść w parze z refluksem.
3. I najgorsze zadławienie i uduszenie :(

Rodzice, jeśli Wasze dzieci ulewają krzywiąc przy tym buzię, "chrypią" przy oddychaniu, z buzi czuć kwaśny zapach, a ślina ma kwaśny smak, napinają się przy jedzeniu i po także, niespokojnie śpią, są grymaśne, nie lubią leżeć i wolą pozycję pionową na Waszych rękach. Jednocześnie nie mają problemów z apetytem i nie mają objawów kolki. Tak jest u naszej Zuzi.

Zróbcie USG układu pokarmowego ale u dobrego lekarza, jeśli jest to tylko "refluks fizjologiczny" delikatny, to zazwyczaj mija z wiekiem (podobno max do 1 roku życia, u 5% może zostać), nasz jest bardzo poważny nie wiemy czy minie czy pozostanie Zuzi na zawsze. Można go oczywiści leczyć farmakologicznie i ostatecznie operacyjnie (ostatnio w Wa-wie prezentowano nową metodę przez przełyk bez ingerencji skalpelem).

Jeśli ktoś z Was a raczej Wasze dziecko przechodziło przez coś takiego prosimy bardzo o kontakt.
grzegon@interia.pl

Pozdrawiamy wszystkie maluchy i rodziców.

Czy byliście morze u dr Rusina?
Moja córeczka też ma rozpoznany refluks (od pierwszego miesiąca życia) właśnie przez tego lekarza. Na początku mieliśmy istny koszmar z tym ulewaniem i wymiotami, a na wadze przybierała wolno. Z czasem to się jednak unormowało i teraz (córeczka ma 16 miesięcy) nie wymiotuje już tak często jednak nadal słychać jak jej się jedzenie cofa. Jak zje za dużo to wtedy wymiotuje. Właśnie ostatnio zastanawiałam się czy nie trzeba tego dalej leczyć? Czasami wyczuwam u niej taki kwaśny zapach z buzi.
Acha, nadal jesteśmy na Nutramigenie bo refluks sprzyja alergii, a nasza córka ma AZS.
 
Witajcie...
Moja córcia wymiotowała właściwie w każdej sytuacji, po wszystkim... nie ważne czy siedziała czy leżała, baaardzo jej sie "ulewało" nawet po dłuższym czasie. Trwało to do 11 miesięcy a minęło z dnia na dzień. Aż sama nie mogłam uwierzyć. Trafiłyśmy do szpitala ze względu na zapalenie płuc i tam dostawała jedzenie stałe -kanapki, ziemniaki z mięsem..jedzenie właściwie dla starszych dzieci. Moja pediatra uspokajała mnie od początku "Jak zacznie jeść stałe produkty to przestanie"...i święta racja. A już mieliśmy zgłaszać się do gastrologa...
 
reklama
Córka ma niecałe 14 m i od kilku miesięcy czesto jej się odbija. Odbija jej się podczas jedzenia, po jedzeniu - nie ma konkretnej pory. Nie jest to również spowodowane zjedzeniem jakiejś potrawy (dobrze ją obserwuję). Pediatra zasugerowała, że może to być refluks i przepisała ranigast 1 tabl rano przed śniadaniem. Trochę mnie dziwi ta diagnoza, bo mała nigdy nie ulewała a odbija jej się od ok 3 miesięcy. Chciałabym się zapytac jakie są obajwy refluksu u małych dzieci(oprócz ulewania). Jakie można wykonać badania, aby stwierdzić że to refluks. Chciałabym mieć pewność a nie w ciemno podawać ranigast. A moze są inne przyczyny odbijania u tak małego dziecka. Dziękuję za wszystkie porady.​
 
Do góry