reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety alergika

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja córka od 2 tygodni jest na Nutramigenie, który okazał się być strzałem w 10! Działa na nią super i pije go chętnie(powielu brzuszkowych przejściach) Ma nietolerancje laktozy i alergie na białko mleka.
Ma też 4,5 miesiąca. Nie rozszerzamy diety, gdyż przy jej dolegliwościach lekarz zadecydował, że poczekamy do skończenia 5, a nawet 6 miesiąca. Wiem, że nie będzie to łatwe i będzie wymagało uwagi i cierpliwości. Od jakich warzyw zacząć? Mają być pojedyncze, ale jeśli np. po tygodniu po marchewce wszystko będzie ok, to w drugim mogę podać marchewkę+ziemniak, czy tylko sam ziemniak? Kiedy i jak łączyć składniki pokarmu? Czy klei ryżowy też traktujemy jako odrębny element? Lepiej zagęszczać nim Nutramigen czy podawać łyżeczką?
Będę wdzięczna za podstawowe, potem zaawansowane podpowiedzi, bo trochę się tego wszystkiego obawiam...Po takich przejściach, kiedy dopiero od 2 tygodni jest dobrze. Może przed tym rozszeraniem powinnam wybrać się do alergologa? Póki co jestem w stalym kontakcie z gastroenterologiem...
 
reklama
Witam,
Najepiej rozpocząć rozszerzanie diety wtedy kiedy zaleci piediatra. Jaki pierwszą nowość należy podać przecier marchwiowy, najlepiej słoiczkowy. Podaje się odrobinę łyżeczkę, dwie, jeśli dziecku smakuje to więcej. Jeśli po 3 dniach nie ma reakcji alergicznej to może Pani wprowadzić kolejną nowość już łączoną z poprzednim produktem, czyli właśnie marchewkę z ziemniakiem.Można też zacząć podawać owco (jabłuszko) lub sok jabłkowy max 100 ml/dobę. Kleik ryżowy czy kaszkę kukurydzianą podaje się później (w 7 miesiącu), najczęściej dodaje się kleiki do zup lub do mleka. W przypadku dziecka alergicznego preferowane jest podanie najpierw kleiku/kaszki kukurydzianej.W 6 miesiącu powinna Pani rozpocząć podawanie niewielkiej ilości kaszki glutenowej (manny) natomiast w przypadku dzieci alergicznych należy się skonsultować w tej sprawie z pediatrą.
 
Do góry