reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy, rozwarcie, skurcze itp

Nanncy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Styczeń 2013
Postów
1 891
Miasto
Centrum
Dziewczyny, załozylam ten temat bo dotyczy mnie skrocona szyjka macicy i miewam rozne skurcze. Piszcie o swoich doswiadczeniach w tej sprawie...
 
reklama
Też mam skróconą szyjkę, ale nie wiem ile ma cm. :/ Nie wiem co myśleć o skurczach, bo mam je naprawdę często, jak tak sobie leżę, to czuję raz na kilkanaście minut, takie kilkusekundowe twardnienie brzucha :/ Jak chodzę to nic nie czuję. Lekarka kazała mi polegiwać, w sumie nic konkretnego mi nie powiedziała :/
 
Ayran, w karcie ciazy powinna byc info o dlugosci szyjki, np 3/0 co oznacza 3cm dlugosci i 0cm rozwarcia. I mam tak samo twardniejacy brzuch ale dosc dlugo to trzyma. Zalecenia mam te same: polegiwanie i nic konkretnego poza Spazmolina 3x1 i Luteina 2x2. Mimo to martwie sie...
 
Nanncy - ja mam szyjke 0,5 cm, zaszyta i trzyma.
Skurcze są częste ale niebolesne.
Biore dupke, lutke i nospe 3x1. Nie wiem kiedy skurcze przepowiadające zmieniają się w te niewłaściwe, ale wcześniej pobolewał mnie brzuch tak jak na okres i to było sygnałem że dzieje się coś nie tak.
 
Straciatella, jak bylam w szpitalu to tez juz cos mowili o ewentualnym szyciu bo szyjka zmiekla dodatkowo. Potem stwierdzili ze jednak twarda i puscili mnie do domu. Ja sie boje ze pojawi sie rozwarcie, skroci sie jeszcze bardziej i bedzie za pozno.....
Tak samo te twardnienia, nie wiem kiedy sa normalne a kiedy juz nie.
 
Dziewczyny mnie ostatnio gin poinformowal o skóconej szyjce macicy i łożysku przodującym.
W karcie ciąży mam oznaczenie 0-2 cm.
To znaczy, że szyjka skrócona jest o 2 cm ale jest zamknięta?
 
Jaranti, predzej mysle ze Twoja szyjka ma 2cm i rozwarcie 0cm czyli brak. A czy na poprzednich wizytach tez masz wpisane jakies cyferki? Ja mam na poczatku 3, potem 2,5 a teraz 2 wlasnie
 
Niestety nie mam... Zresztą rozszyfrować pismo mojego gina to cud.
Ale teraz na badaniu powiedział, że szyjka nieznacznie skrócona czyli chyba nie jest tak żle.
 
reklama
Do góry