reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śliwki na zaparcia?

reklama
Czesc, wspolczuje. Moja Elisa cierpi na zaparcia prawie od urodzenia. Sliwki pomagaja, najlepiej suszone. W sklepach znajdziesz sloiczki zarowno z suszonymi sliwkami jak i jablko z suszona sliwka. Radze nie dac od razu calego sloiczka bo czasami jak dziecko nie jest do nich przyzwyczaione moze troche bolec brzuszek przy wypruznieniu. Pomagaja tez masaze brzuszka (posmaruj brzuszek oliwka i masuj zgodnie z ruchem wskazowek zegara) Pediatra przepisal mi bardzo dobry integrator. Nazywa sie Onligol ale ja mieszkam we Wloszech. Glowny skladnik to Macrogol 4000 i widzialam w internecie ze w Polsce mozna go dostac. Ja daje Elisie pol torebki na dzien od ok 2 miesiecy i dziala swietnie. Wczesniej pediatra przepisal mi syrop przeczyszczajacy ale to nie bylo dobre rozwiazanie. Macrogol nie powoduje biegungi tylko pomaga utrzymywac kupki miekkie i dziecko samodzielnie sie wypruznia. Elisa tez miala problemy ze spaniem, budzila sie bo bolal ja brzuszek, nie chciala pic mleka bo dostawala skurczy a nie potrafila zrobic kupki. Teraz na szczescie problem zostal rozwiazany ;) Powodzenia
P.S. Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy ;) ale od dawna nie mieszkam w Polsce

Siostra kupuje dla swojej 7 miesięcznej córeczki dicopeg junior o takim samym działaniu, w składnie ma makrogol 3350. Z tego co mówiła to nie powoduje nagłego parcia tylko tak jak mówisz zmiękcza kupki ułatwiając wypróżnianie. Po śliwkach małą boli brzuszek, widocznie za mała jeszcze jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry