reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaczne i pożywne, czyli przepisy dla naszych szkrabów

no na drugie śniadanie to ja wolę bułeczkę z powidłami śliwkowymi:-D


ale miałam frajdę, bo pierwszy raz COŚ ugotowałam dla młodego:tak::-D
 
reklama
Wiecie co ? ja mojej córce dałam rosół NASZ jak skonczyła 4 miesiące, dziś ma 17 lat i nic jej nie dolega, dodam tez, że po tym rosole jadła wszystko co nasze :) Z Haną się troszkę babram, bo podaje słoiczki, ale, że ona ich nie chce, to podajemy jej nasze ziemniaki, lekko solone a dzis dostała rybę- smażoną, jednak bez panierki :) W UK nikt sie nie przejmuje tak jak u nas, tam podaja, a roczne dzieci piją coca cole :/
Pscółka, do słoiczków nic się nie dodaje, a do gotowanych zupek wart dodac olej rzepakowy - nowe wytyczne, ponoc lepszy niz masło :)
 
Bishopka ja dodawałam zamiennie masło lub oliwę z oliwek. Moja Gosia dopiero w okolicach roku jadła z nami. Teraz pewnie szybciej wprowadzę wspólne jedzenie... przynajmniej niektórych posiłków, bo nie wszystko co jemy nadaje się dla dziecka:-D
 
Bishopka - a wiesz o co chodzi z tym tekstem, że to nie jest pełny posiłek? A co do UK - to nie znaczy, że mamy brać z nich przykład...

pewnie chodzi o różnorodność, o to, że musi być czymś uzupełniony, np. posiłkami mlecznymi - dla młodszego dziecka lub innymi posiłkami bezmlecznymi i mlecznymi- dla starszego dziecka

bo w przyszłości w ciągu dnia dziecko zje dużo różnych rzeczy - obiadek, flachę mleka, jogurcik, jakiś owoc, soczek, trochę chlebka, chrupka kukurydzianego
 
Macie może jakieś fajne patenty na miksy obiadkowo-deserowe? Chodzi mi o takie, jakich nie ma w gotowcach, dla urozmaicenia. :)

Np. któraś dziewczyna pisała o dyni z jabłkiem. :)
 
anka ja robię kisiel z soków przecierowych. Kupuję bobofuta do tego łyżeczkę mąki ziemniaczanej zagotowuję i jest deserek :-) czasem dorzucam stare jabłuszko lub ugniecionego widelcem banana. Jeden soczek starcza mi na dwa dni. W zamiarach mam upiec jabłuszko w piekarniku :-) co do dyni, marchewki to pewnie można mieszać wszystko ze wszystkim jak tylko ma się dostęp...bo w przypadku owoców bałabym sie pryskania. Pki co Olek dostaje działkową marchewkę, z kupnym ziemniakiem plus królik. dziś była nasza marchewka wymieszana z kupną zupką z łososiem.
 
reklama
Do góry