reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smoczek lateksowy czy silikonowy?

moja córeczka ma silikonowy i jak na razie nic się z nim nie dzieje, może warto zobaczyć co Twojemu Maleństwu bardziej przypadnie do gustu:)
 
reklama
tez nie dawalam, a nawet sam nie chcial, ale odkąd byl przeziebiony i mial gorączke to smoczek pomagal uspokajal i teraz często ciąga smoka, ale żeby wlasnie uniknąć jakis wad zgryzu czy tym podobnych to ja mam smoczek silikonowy z gumką ortodontyczną z akuku, no i lepiej się odpowietrza, to maly nie ma jakis zaczerwienien czy krostek wokół buźki
 
za waszymi radami, kupiłam ten smoczek silikonowy akuku, na razie po to by miec na wszelki wypadek, bo córeczka jeszcze sie smoczka nie domaga
 
fajneporady.pl/porady/dziecko-9/wybor-smoczka-dla-niemowlaka-na-co-zwrocic-szczegolna-uwage-78 tu masz bardzo fajny artykuł na ten temat:)
 
Ja zdecydowanie stawiam na silikon. Przede wszytski, że dziecko musi włożyć więcej wysiłku w ssanie, a ma to ogromne znaczenie dla pozniejszego rozwoju. Mama jest logopedą więc wiem:) No i dla mnie silikonowe są przede wszystkim trwalsze. Używamy smoczki Lovi. Nie dość, że sliczne wzory to jeszcze trwałe i łatwe w utrzymaniu czystosci, bo np. z lateksem juz jest problem z wyparzaniem.
 
reklama
Do góry