reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek poziomu progesteronu pomiędzy 8 a 11 tc

Piq

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2021
Postów
1 254
Hej, na początku ciąży robiłam razem z betą badanie poziomu progesteronu i dwa razy wynik wyszedł mi 13ng/ml. W związku z tym gin wdrożyła mi luteinę i po dwóch tygodniach jej stosowania poziom wynosił 38ng/ml. Lekarka stwierdziła że jest ok i odstawiamy luteinę ale przed następną wizytą mam powtórzyć badanie. Powtorzyłam i wyszło 33ng/ml. Wg google wciąż w normie, ale martwi mnie to, że spadł. Powinnam się martwić? Wizytę mam we wtorek, iść gdzieś szybciej?
 
reklama
Hej, na początku ciąży robiłam razem z betą badanie poziomu progesteronu i dwa razy wynik wyszedł mi 13ng/ml. W związku z tym gin wdrożyła mi luteinę i po dwóch tygodniach jej stosowania poziom wynosił 38ng/ml. Lekarka stwierdziła że jest ok i odstawiamy luteinę ale przed następną wizytą mam powtórzyć badanie. Powtorzyłam i wyszło 33ng/ml. Wg google wciąż w normie, ale martwi mnie to, że spadł. Powinnam się martwić? Wizytę mam we wtorek, iść gdzieś szybciej?
Progesteron wydziela się skokowo, więc takie jednorazowe oznaczanie imo niewiele daje informacji :)
 
dzięki za odpowiedź, świruje trochę bo mi się wkręciło że jest z nim jak z betą, że jak spada to już koniec.
Nie, nie jest. Mi samej w tej ciąży wahał się od 11 z hakiem do prawie 14, ciąża jak na razie rozwija się prawidłowo i to bez suplementacji progesteronem bo lekarz uznał ja za zbędna :)
 
reklama
Do góry