reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na przyśpieszenie porodu???

My sie wydaje ze tak na prawde nic nie jest w stanie przyspieszyc porodu jak dzidzia nie ma ochoty jeszcze wysc to nie wyjdzie.
 
reklama
wlasnie, ja zdecydowanie olej odradzam. Przy pierwszej ciazy wypilam i oprocz okropnej biegunki (odwodniłam się) i strasznego bolu brzucha nic sie nie stalo. Urodzilam tydzien pozniej, wód prawie nie było (nie wiem czy to wina tego olejku). Akcja sama musi się zacząć i tak naprawdę trudno powiedzieć czy dziewczyny które urodziły po wypiciu olejku nie urodziłyby i tak w tym samym dniu bez tego świństwa.
 
doczytalam w necie, ze wypicie oleju rycynowego moze wprawdzie przyspieszyc porod, ale czesto nie idzie ze tym odpowiednie rozwarcie i oznacza to bolesny porod z komplikacjami :szok: czy moglyby wypowiedziec sie na ten temat babeczki, ktore po wypiciu olejku zaczely rodzic?
Jak to bylo w waszym przypadku? Czy zalujecie, ze w ten sposob popedzilyscie matke nature? :tak:
 
no ale co z ta herbatka z lisci malin?piszecie o oleju ale dla mnie to zbyt obrzydliwe w smaku.Mysle o herbatce
 
ech.. natunia -chyba sie nie doczekamy odpowiedzi :-( a szkoda,bo ciekawi mnie bardzo.. w necie znalazlam tylko opowiesci typu: ja nie probowalam,ale ktos tam kogo znam tak i bylo koszmarnie bla bla bla.. a ja bym chciala opowiesci z pierwszej reki :tak: a nie potworkowe historie:no:
 
hej, ja piłam olej, nastepnego dnai urodziłam ale przez cc, bo tak jak pisałam - Filip ułożył się odgięciowo i nie dął rady wejsc do kanału rodnego, nie było nacusky na sztjke i roizwarcie szło słąbo, ale to nie z winy oleju ale ułozenia dziecka.
moja przyjacołka też piła olej - wypiłą rano i tego samego dnai w nocy urodziła naturalnie
 
hej, ja piłam olej, nastepnego dnai urodziłam ale przez cc, bo tak jak pisałam - Filip ułożył się odgięciowo i nie dął rady wejsc do kanału rodnego, nie było nacusky na sztjke i roizwarcie szło słąbo, ale to nie z winy oleju ale ułozenia dziecka.
moja przyjacołka też piła olej - wypiłą rano i tego samego dnai w nocy urodziła naturalnie

Bardzo dziekuje za odpowiedz Elzbietko :-) bo ja sie przyznam,ze wypilam dzis rano ten olej :zawstydzona/y: na razie nic sie nie dzieje i mysle,ze moze dziac sie nie zacznie? Tylko tyle, ze przeczyscilo mnie na calego-pierwszy raz cos takiego przezylam hihi :szok:
 
U mnie zadzialolo :

marsz na drugie pietro i spowrotem x2,
plus stymulacja sutkow,
oczywiscie nie jednoczesnie :-):-D

regularne skurcze zaczyly sie po pol h
 
Bardzo dziekuje za odpowiedz Elzbietko :-) bo ja sie przyznam,ze wypilam dzis rano ten olej :zawstydzona/y: na razie nic sie nie dzieje i mysle,ze moze dziac sie nie zacznie? Tylko tyle, ze przeczyscilo mnie na calego-pierwszy raz cos takiego przezylam hihi :szok:

ja w zasadzie skurczy jako takich nie dostałąm po tym oleju, były, ale raczej niebolesne. po prostu odeszły mi wody, jakies 8-9 godz po wypicu olejku
a takie przeczyszczenie przed porodem, to dobra sprawa. i musze powiedziec że "błogosłąwiłam" wypicie tego oleju już po porodzie, bo jeszcze troche zostało mi jego w jelitach. i jak zechciało mi sie do kibla, to ja aż spociłam sie ze starchu, ale oakzało sie ze olej jeszcze troche został i poszło luźno:-D

P.S. prawda żę jest wstrątny:baffled:
 
reklama
u mnie minelo 6 godzin i nic sie nie dzieje. Tylko troszke dziwnie sie czuje -tak jakby slabo..ale mysle,ze to przez jego oczyszczajace dzialanie.
Mysle,ze to oczyszczenie byloby rewelacyjne, gdyby porod sie zaczal, zwlaszcza,ze chce rodzic w wodzie i sama mysl o "niespodziankach" mnie przeraza :baffled: a w anglii lewatyw nie robia niestety.. ale tlumacze sobie,ze w trakcie porodu przestane byc taka estetka i ze nic co ludzkie nie jest poloznej obce :-D
Prawda,ze ten olej jest ohydny! Ja pilam wymieszany z sokiem pomaranczowym, duszkiem do gardla i dopiero po ostatnim lyku poczulam to obslizgle wrazenie w przelyku i na ustach :baffled: ale dopchalam jeszcze szklanka czystego soku, umylam zabki i jakos poszlo :-)
 
Do góry