reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

U nas podobnie jak u Kingi
jezeli Jas budzi sie rano okolo 9 wiem ze nie ma sensu klasc go na drzemke i w takie dni juz o 19.00 jest kapany a przed 20.00 zazwyczaj juz spi -przy czym usypianie trwa 10-20 minut. Jesli zas wstaje okolo 7 to o 13.00 ma drzemke, a wieczorem usypiamy go po 20.30-zazwyczaj zeby usnal w tym wypadku potrzebna jest 1 godzina. Zauwazylam ze zeby Jasio sie zmeczyl i szybko zasnal musi miec okolo 7 godzin aktywnosci.
 
reklama
U nas chyba łóżeczko niedługo przestanie być potrzebne :-( Próbowałam wczoraj uspać Łukaszka po południu w jego łóżeczku. Leżał cichutko, ja siedziałam na wersalce i czytałam. Nagle patrzę, a on wstał i próbował zahaczyć nóżką o barierkę. Naprawdę niewiele brakowało, żeby mu się udało :szok:

Skończyło się na uspaniu na wersalce. Przespał 1,5 godzinki, po czym po cichutku przyszedł do mnie do kuchni.
 
U nas znowu spanko wyregulowało się całkiem fajnie. Jaś przestał spać w dzień (chyba że czasem na spacerze lub w aucie, ale nie dłużej niz 40-50 min.), wieczorem kąpiemy go po 18.00, kładziemy, mówimy dobranoc, on robi mówi "papa", wychodzimy i zasypia do paru minut. Rano nie jest już tak idealnie, niestety. Ok. 5.00-6.00 budzi się na mleczko (ciągle je uwielbia) i potem różnie, albo go jeszcze zmoże na godzinkę, albo już zaczyna zabawę. Dzisiaj kazał np. tatusiowi o 5 rano robic teatrzyk z maskotkami, haha.
 
Mateuszek od jakiegoś miesiąca przesypia całą noc, z tym, że nie śpi w dzień; sporadycznie mu się zdarzy. Około 19.00 kąpanko, tak, żeby zasnął około 20.00 i spokój do 8.00 rano :tak:
Pozdrawiam
 
Patryk w dzien drzemie od 11:30 do ok 13:30-14 choc czasem do 15. O 19:30 kapiel, mleczko,ktore pije juz tylko tylko na noc ogromna butle ok 350ml z kaszka bobovita, pozniej Krecik (ja w tym czasie kapie Julie)klade sie z dziecmi, karmie Julcie a Patryk zasypia i spi do 7-7:30


U nas bunt lozeczkowy trwa, Patryk upodobal sobie lozko ktore dodatkowo stoi w jego pokoju i rozpaczal kiedy kazano mu spac w lozeczku,poki nie dal rady wyjsc z lozeczka bylo ok ale jakies 2 m-ce temu zaczal wychodzic gora ,wymontowalismy mu dwa szczebelki, ale Patryk chce spac w "prawdziwym" lozku. Kupilam specjalna barierke zeby nie spadl i tak moj syn sypia na doroslym lozku pod zwykla koldra bo jego kolderki sa za male. Po przebudzeniu biegnie zaraz do naszej sypialni.
 
U nas bunt lozeczkowy trwa, Patryk upodobal sobie lozko ktore dodatkowo stoi w jego pokoju i rozpaczal kiedy kazano mu spac w lozeczku,poki nie dal rady wyjsc z lozeczka bylo ok ale jakies 2 m-ce temu zaczal wychodzic gora ,wymontowalismy mu dwa szczebelki, ale Patryk chce spac w "prawdziwym" lozku. Kupilam specjalna barierke zeby nie spadl i tak moj syn sypia na doroslym lozku pod zwykla koldra bo jego kolderki sa za male. Po przebudzeniu biegnie zaraz do naszej sypialni.

Synuś ci dorasta :)
 
Iga dalej śpi ze mną ...i dalej jest uzależniona od ..mojego brzucha. przy usypianiu spiewa mu piosenki, głaszcze, mizia i wyczynia straszne cuda. próbowałam ją odzwyczaić od tego---ale strasznie ciężko idzie.
najgorzej jest że jak nadchodzi pora spania a mamy gości to też bierze poduszkę, podchodzi do mnie i mówi że chce do brzuszka...
 
Iga dalej śpi ze mną ...i dalej jest uzależniona od ..mojego brzucha. przy usypianiu spiewa mu piosenki, głaszcze, mizia i wyczynia straszne cuda. próbowałam ją odzwyczaić od tego---ale strasznie ciężko idzie.
najgorzej jest że jak nadchodzi pora spania a mamy gości to też bierze poduszkę, podchodzi do mnie i mówi że chce do brzuszka...

KASIANKA :-D
 
Napiszcie jak teraz wyglądają nocki Waszych Maluchów...

U nas zasypianie istna rewelacja, sam zasypia, mówi DOBRANOC MAMO, słucha przy tym jakiejś bajki.

Niestety pierwsza pobudka jest około północy, woła MLEKO i nie daje się niczym uspokoić. Czasem zasypia i wtedy śpi do 3 - 4 u siebie, ale jak już się zbudzi i nie zabiorę go siebie to nie ma mowy o dalszym spaniu. Dodam, że o tej porze mleko musi już być! Śpi zazwyczaj do 7-7.30 i od razu woła MAMA TAWA!

Zaczynam mieć dość tych pobudek, bo w końcu duży już jest, a i spanie ze mną go nie uspakaja.
 
reklama
Piotrek jak śpi sam w łóżeczku to między 2 a 4 budzi sięz histerycznym płaczem. położony unas w łóżku zasypia w oka mgnieniu.
a jak śpi z nami całą noc to jest spokojna cała noc
 
Do góry