reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

czesc,nowe karty nie da sie sprawdzic,(bo niemam ich numerow)tzn ja pierwszy raz skladalam o karty i przyznali karty ,ale jeszcze nic nieprzyszlooo
moze jutro przyjda to zobacze na ile dostalam
 
reklama
Hej...mam pytanko...a noz sie ktos orientuje w temacie...czy jesli na umowie o pracę jest stawka minimalna w ire-8.65,to jesli ta umowa dotyczy nocnej wyłącznie zmiany,to należy sie tzw. nocny dodatek?Bo w umowie nic na ten temat nie ma,a o ile mi wiadomo w Ire bardzo przestrzegają tego dodatku. Czy można sie spodziewać go przy wypłacie?Namieszałam,ale mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi;)
 
lubiczanko- dopiero doczytalam u mojego P w pracy tez jest zmiana nocna, nie wiem czy chlopaki maja w umowach taki dodatek ale na pewno dostaja, moj P tez chociaz nie pracuje na noc tylko do 00.30.Nie wiem czy taki sam jak za zmiane nocna. Zapytam czy cos wie wiecej i Ci napisze;-)
 
czesc dziewczynki mam dwa pytanka I była bym wdzięczna za każde odp :-)
otóż chodzi o MC- mam ważną do 06/14 I czy mogłabym w tym momencie zmienić lekarza , bo nie jestem zadowolona z obecnego!! I jeśli chodzi o odnowienie to jaki pin z listu z hss trzeba wpisać bo zapodziałam gdzies list od nich I jestem w kropce . dzieki z gory :dry:
 
dzięki. bo ostatnio weszłam też na strone hse. I znalazłam formę do zmiany lekarza- wystarczy ze podpisze mi nowy lekarz I ja wysyłam ;-)
 
reklama
ja tak tylko z ciekawości spytam...jeśli się ma na MC wpisane nazwisko lekarza GP to tylko do niego się chodzi? czy można do innego?
Czy,moze w każdym Co. sa inne przepisy?
Dla mnie to dziwne,bo moja GP jest Pani J.L a na karcie MC jest E.B.....i w każdej chwili mogę isc nawet do Pana P,albo McG,czy tez do każdego innego lekarza w tej ze przychodzi.( nie pamiętam nazwisk,ale bylam chyba u wszystkich)
Ma to jakies znaczenie?
 
Do góry