reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sucha skóra dłoni

Ja miałam niegdyś podobny problem, polecam najzwyklejszy krem typu dermosan, może być również oliwka, na noc nałożyć na dłonie cienką, ale widoczną warstwę i założyć na to bawełniane rękawiczki, rewelacja, mi pomogło po jednej nocy.
 
reklama
Na suche dłonie bardzo pomagają zabiegi parafinowe. Można coś takiego zrobić u kosmetyczki i z tego co wiem, to nie kosztuje to zbyt dużo. Najczęściej ma się taki problem po zimie - skóra jest wysuszona mrozem, wiatrem, często pojawiają się przemrożenia, które prowadzą do powstawania na skórze dłoni przebarwień. Myślę, że najlepiej skorzystać z takiego zabiegu i posiłkować się kremami do rąk.
 
Dla mnie doskonały jest krem do rąk Exomega A dermy, służy mi dużo lepiej niż wszystkie reklamowane, drogeryjne kremy jakie dotąd stosowałam.
 
asiacur, i jak ten krem? bo mam ostatnio tak przesuszone dlonie, że nie wiem już czym się wspomagać :(
 
Zapomniałam, oprócz smarowania kremami, warto również używać kostki dermatologicznej do mycia, która dodatkowo wspomaga pielęgnacje/leczenie suchej skóry
 
mnie też strasznie męczą suche dłonie, ostatnio robiliśmy remont w domu i od tego pyłu do dziś nie mogę doprowadzić moich dłoni do porządku...
 
reklama
a ja trochę przewrotnie - nie stosuję już kremów do rąk, bo wystarcza mi, że od czasu do czasu nasmaruję na noc ręce olejem (tak, zwykłym, rzepakowym) i na to założę bawełniane rękawiczki. Czasami też robię sobie peeling z oleju i soli. I mam przyjemnie natłuszczone i nawilżone, gładkie dłonie - żaden krem mi nie jest potrzebny :)
 
Do góry