reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świńska grypa

moja córcia byla szczepiona na pneumokoki, i tez jej nic nie było.

mieszkam w holandii, tu jest dość dużo zachorowań na nową grypę wśród dzieci, dziś rozmawiałam z lekarzem i od przyszłego tyg. mają być obowiązkowe szczepienia wszystkich dzieci od 6m-ca do 5 lat. Sama nie wiem co o tym myśleć, tutaj zapewniają, że szczepionka jest całkowicie bezpieczna.
 
reklama
od przyszłego tyg. mają być obowiązkowe szczepienia wszystkich dzieci od 6m-ca do 5 lat. Sama nie wiem co o tym myśleć, tutaj zapewniają, że szczepionka jest całkowicie bezpieczna.

Jak to obowiązkowe :szok: czy szczepienia na grypę są w karcie szczepień obowiązkowych???? Jeżeli nie to nikt nie może Cię zmusić do nich :no:

anineczka niestety nie oglądałam, ale i tak jestem za tym co mówi ta kobieta :tak:
 
My tez stanelismy w obliczu pytanie szczepic czy tez nie... Trudna decyzja ale pomimo ze przeszedl czek na szczepienie dla syna(ma astme) postanowilismy zaryzykowac i nie szczepic ryzyko jest takie samo jak szczepienie... szanse ze zlapie 50% i rowniez 50% ze nie zlapie jak dla mnie to zbyt malo aby zaszczepić...
 
u
apropo szczepionek to czytałam że od szczepionki Prevenar(czy jakoś tak)na pneumokoki zmarło 3niemowląt w tym samym czasie po zaszczepieniu.u mnie ta szczepionka w lodówce leży wykupiona miesiąc temu i po tym też jej chyba nie zaszczepie na to
wyszla jedna konkretna seria prenevaru ktora spowodowala smierc niemowlat.cala seria zostala wycofana z rynku i bedzie przebadana.dla pewnosci zapytaj farmaceute w aptece czy ta ktora masz nie nalezy do tej nieszczesnej serii:tak:
a na te swinska grype tez sie szczepic nie bedziemy.nie maja prawa wprowadzic tego obowiazkowo-tak mi sie wydaje.nikt mnie nie zmusi zadna sila(no bo co wpadna do domu z nakazem zaszczepienia jak sie na spotkanie nie stawie??) do wybrania leku ktory nie jest odpowiednio przetestowany!! o!:tak:
 
Nie jestem fanką Kopaczowej ale podziwiam ja za to w pod taką presją stoi nieugięta. Ja oczywiście szczepić siebie ani rodziny nie mam zamiaru i wkurza mnie że robię z tego wielkie ale. większość osób choruje w domu a ci co są słabi jeśli mają umrzeć to i tak umrą i tak czy na ptasią czy na świńską czy na sezonowa, albo na złykłe zapalenie oskrzeli. Przykre to ale taka jest selekcja naturalna. Nie umierał na świńską grypę osoby zdrowe- no chyba że po podaniu szczepionki:-D
 
A oglądaliście wczorajsze "Teraz My"?
Dalej popieram Kopacz.

oglądałam ten program, ehhh ten były minister chyba ma klapki na oczach albo czeka na niego pokaźny czek:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Popieram Kopacz w 100%:tak::tak:
Ale patrząc z drugiej strony powinno się dać możliwość wyboru społeczeństwu moze poprzez mozliwość zakupu szczepionki z zagranicy:sorry: Bo na pewno bliscy osób które zmarły (może nie z przyczyny grypy świńskiej, ale miały tego wirusa)będą miały straszny żal do naszej Pani Minister

Ja wam opowiem w skrócie historie mojej najstarszej córki. Miała 2,5 roku często mi chorowała. Zaproponowano mi szczepionkę przeciw grypie nawet się nie zawachałam i o mało jej nie straciłam. Krótko po szczepieniu moja malutka znów zachorowała. Nic jej nie pomagało a jej stan z dnia na dzień a potem z godziny na godzine sie pogarszał. Pamiętam dzień jak wróciłam od lekarza z kolejnym antybiotykiem a moja córa zaczeła mi sie przelewac przez ręcę a jej oczy były zalane krwią!!!! Owijając ją w koc pognałam do szpitala. Po kilku dniach dopiero poinformowano mnie że miała strasznie skażony organizm i gdybym jej nie przywiozła to byla kwestia kilku godzin:-:)-:)-:)-:)-( Niestety jej się szczepionka nie przyjeła i powiedziałam NIGDY WIĘCEJ!!!!
 
reklama
czarna79 :szok::szok:
Ojej to straszne co przeżyłaś z córcią :-(
A powiedz odtruwaliście organizm?
Ja nigdy nie szczepię na grypę,mojego M brat robi to co roku i co roku przechodzi ciężko grypę.Zupełnie nie wiem dlaczego powtarza szczepienia :eek: Moda?

A wiecie,że tylko 5% lekarzy w Polsce deklaruje,że zaszczepi się na świńską?
Zadziwiające,co nie?


My dostaliśmy list zaproszenie by zaszczepic dzieci.Właśnie jest rundka na dzieci od 6 miesięcy do 5lat.
Ale zaznaczam,że to tylko zaproszenie.Jeszcze nie obowiązek.
Oczywiście nie skorzystamy.
 
Do góry