reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

ja oboa porody mialam identyczne . w obu o 23 w sobote odeszly mi wody bez kurczow dopiero przy obu o 8 rano podlaczyli mi kroplowke a pierwszego syna urodzilam w niedziele o 12.15 druga corke urodzilam dwa lata pozniej o 12.20 w niedziele,,, tyle ze z pierwszym lezalam w szpitalu i wcale nie myslslamam ze mwody odejda w sobote jeszcze z ginekologiem sie smialam ze bede w ciazy jak slonica.. bo nawet moja szyjka nie byla przygotowana.. a przy drugiej odeszly mi w domu w lozku po rodzinnej imprezce jeszcze wszystkich zapewnialam ze moga sobie spokojnie cos wypic bo na pewno dzis nie urodze .. i tym sposobem na porodowke sobie musislam sama zajechac.. :) bo wszyscy mieli promile we krwi..
 
reklama
Ciąża to piękny okres w życiu kobiety. Czułam to samo co ty przed moim porodem, ogromny strach przed tym co będzie, przed tym czy sobie poradzę oraz niewyobrażalną chęć by synek był już z nami. W określeniu pierwszych symptomów porodu przydatny okazał się tekst: Link do: Ciąża - objawy poprzedzające poród. Dzięki niemu wiedziałam dokładnie kiedy wszystko się zaczęło :)
 
Ja jestem nowa :) i nie wiem czy to juz czy jeszcze czekać :) dzis w nocy odszedł mi czop a od rana cos sie ze mnie "sączy" co jakiś czas i nie wiem czy to wody czy to jeszcze jakas wydzielina. W środę mam termin na CC i nie wiem czy juz zacząć panikować czy nie
 
Ja również jestem zdania,że nie powinno się panikować. Sama balam się porodu na początu ciazy, potem im dłużej o nim czytałam tym moje obawy były mniejsze. Warto jest na pewno zapisać sie do szkoly rodzenia. Jeśłi nie macie możliwości zapisania się to skorzystać z internetowej szkoły rodzenia. Znajdziecie tam sporo dobrych informacji na temat tego jak wygląda całe wydarzenie.
Oraz jak się zachowywać.

Na tej stronie jest sporo artykułów o tym:
Link do: Artykuły | szkoła rodzenia online
 
Ostatnia edycja:
Uh.. ja jestem mega panikara :szok: ale im wiecej czytam o porodzie i tej calej akcji to jakos mi lzej , wiem mniejwiecej co moze mnie czekac i jak to moze wygladac , boje sie STRASZNIE ale tak bardzo juz bym chciala zeby Polly byla z nami ze to uczucie jest chyba silniejsze od strachu , mam nadzieje ze to uczucie zostanie do konca i panika na koniec nie przejmie dowodzenia ;) dodam ze nie wyobrazam sobie porodu bez zzo i modle sie zeby tylko nie bylo za pozno jak juz dotre do szpitala
Zgadzam sie ze szkola rodzenia bardzo pomaga.. mieszkam w Niemczech i tutaj u mnie kurs trwa tylko jeden dzien (8h) bylam z mezem... po tym kursie mialam takie nastawienie ze moglam odrazu leciec na porodowke hehe :-D na meza to tez bardzo dobrze wplynelo.. nie chcial byc przy porodzie po kursie zmienil zdanie i juz sie tak nie boi i chce byc ze mna :-) :) cale szczescie bo ja jakos nie wyobrazam sobie byc bez niego!
 
reklama
Też miałam tą oznakę ze śluzem. Ogólnie to już czułam, że to nastąpi w przeciągu kolejnych max 7 dni. Myślę, że chyba każda kobieta w ciąży wie mniej więcej kiedy się to wydarzy. Warto odwiedzić lekarza jak ma sie już jakieś przeczucia. No i nie ma się co stresować :) To po pierwsze. To nie jest na prawdę nic strasznego. Nie ma się czego bać.
 
Do góry