reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Syn czy córka ?!? Chiński kalendarz płodności

malamrowka - ja zawsze myślałam ze jeśli się kreci to dziewczynka :/ A jak huśta się na boki to chłopiec... Tak było odkąd pamiętam i wg tego zawsze robiłysmy sobie takie wróżby ;)

ja pierwszy raz to zastosowałam i znalazłam w ostatnim numerze Mamo to ja, że wahania na boki dziewczynka, a w kółeczko to chłopczyk, ale ile gazet tyle sposobów.
 
reklama
U mnie też od zawsze było jak kółeczko to dziewczynka, a wahadełko to chłopczyk.A zapomniałam nawet teraz o tej wróżbie i musze wypróbować.Co do dnia zapłodnienia to u mnie wychodzi ze albo to było w moje urodziny czyli 7 marca lub 8 czyli dzień kobiet.Ale jak juz pisałam ja miałam zawsze nieregularne miesiączki i ciężko wyliczyć kiedy byla owulacja ale tak wychodzi poki co z USG.
 
Nawet by tak na logikę mi pasowało że:
kółeczko = dziewczynka
wahadełko = chłopczyk :-D

Ale co źródło to co innego....

Lori ja 7 marca zrobiłam pierwszy test i pojawił się blady +, 8 marca zrobiłam elektroniczny i już było jasne :-) no ale między nami jest w sumie 3 tyg różnicy.
 
U mnie to wogóle było ciekawie...
31stycznia skonczyła mi się @ i zaczęliśmy staranka... i tak3,4, 5,,7.02 były przytulanki ;) (potem mąż wyjechał na szkolenie) iii kolejne miały być w planach 10 i 12 aby przed owulacją, którą miałam zawsze 14 dnia cyklu przystopować...10dc dostałam silnych bóli jajnika (typowych owulacyjnych) i nawet lekko plamiłam, wiec byłam i jestem pewna, że owulacja się przesunęła, tak więc staranka na dziewczynkę nie do końca były zrealizowane bo jak mąż wrócił to przytulanki miały miejsce równiez w dzien owu czyli tego 10 dnia, a wiec dnia, w którym łatwiej począć chłopca...A jednak jest dziewczynka :).
Co do chińskiego kalendarza, o dziwo ;)...Sprawdził się u mnie w obu przypadkach...;)
 
a o to co ja znalazłam w gazecie na temat płci:

obrączka - kuliście chłopiec, wahadłowo dziewczynka.
kształt brzucha - okrągły i wysoki to dziewczynka
smak - kwaśne chłopczyk.

W internecie znalazłam jeszcze dwa inne chińskie kalendarze, więc w sumie już nie wiem, co wg nich powinnam miec. Każdy mówi inaczej ;p
 
Modlisia , kiedys słyszalam taką teorię,że z bolącego jajnika są dziewczynki.Moja mama ma 3 dziewczynki i prawie zawsze przy owulacji bolał ją jajnik, wszystkie jesteśmy z tego bolącego. Moje koleżanki z bolacego jajnika miały dziewczynki. Ja jak zachodziłam w ciążę z chłopcami to z lewego nie bolacego, było bardzo dużo śluzu płodnego i mam chłopców. Potem lekarz stwierdził ,ze lewy jajnik przestał działać i owulacje mam z prawego i zawsze bolące , brak sluzu płodnego. I z Alicję poczęliśmy w dniu owulacji z bolacego jajnika i byla dziewczynka . Teraz tez był ból jajnika prawego , bez śluzu płodnego ,tylko,ze teraz nie z dnia owulacji a 3-4 dni przed owulacją były przytulanki .
U mnie wahadełko sie sprawdza 2x wahadłowo i są chłopcy potem 2x kuliście czyli Alicja i teraz też wypada dziewczynka.
Kalendarz tez sie sprawdził
Z tego to czytałam w necie ,to jajeczko jest naładowane albo + albo - , i kiedy boli to jest na plus i dopuszcza tylko żeńskie plemniki a jak na - to męskie, często śluz odgrywa tez rolę, jak jest kwaśny bez oznak plodnego to zabija te meskie i zyją tylko żeńskie plemniki bo są silniejsze,jeśli jest dużo płodnego to te męskie są szybsze i szybciej docieraja do jajeczka ale tu trzeba uwazać i celować blisko owulacji bo męskie mimo dobrego śluzu żyją do 2.
 
są niestety 2 rodzaje chińskich tablic i każda wskazuje na co innego.warto poszukac na anglojęzycznych stronach i skorzystac z tych które się tamże powtarzają.ja tak zrobiłam,celując w chłopca bo już mam 10-letnią córkę i sprawdziło mi się w 200 % ;)
będę miec bliźniaki-2 chłopców :)
 
Kokota, mnie jajniki bolały zawsze, przy każdej owulacji. Dzięki temu wiedziałam kiedy będzie, bo szczyt bólu wypadał dwa dni przed owulacją - potwierdzone naukowo u mnie.
W lutym w "tych" dniach o mało mi nie rosadziło brzucha z bólu i chociaż bardziej miałam ochotę zakopać się pod kołdrą z podejściem do świata "chcę umrzeć", zebrałam się do starań. I w efekcie czekamy na chłopca :-)
A wg. kalendarza powinna być dziewczynka.
 
Kokota, mnie jajniki bolały zawsze, przy każdej owulacji. Dzięki temu wiedziałam kiedy będzie, bo szczyt bólu wypadał dwa dni przed owulacją - potwierdzone naukowo u mnie.
W lutym w "tych" dniach o mało mi nie rosadziło brzucha z bólu i chociaż bardziej miałam ochotę zakopać się pod kołdrą z podejściem do świata "chcę umrzeć", zebrałam się do starań. I w efekcie czekamy na chłopca :-)
A wg. kalendarza powinna być dziewczynka.
I tu zadziałała natura :tak: uwazam ,ze można sobie pomóc , kalendarzem, temperatura, śluzem płodnym a czy bedzie chlopiec czy dziewczynka to jak lotto. Uważam,ze i tak w plaowaniu płci najlepiej znać moment owulacji tak jak my i starac sie na dziewczynkę 5-3 przed a jak na chłopca to w 1 dniu po owulacji ale tez są wyjatki . Gratuluje tym mamom co trafnie zaplanowały płeć
 
reklama
Mi się zgadza z kalendarzem chociaż ja nie wierze w takie rzeczy.

A co do staranek, to u nas był pierwszy cykl. Test owulacyjny wyszedł mi 11.03. i od tego dnia do 14.03. mocno się staraliśmy :-) 18.03. zaczęły mnie boleć piersi, a blada kreska wyszła 21.03.
 
Do góry