reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Nam lekarz polecił na pneum. bo ponoć najlepiej chronią przed chorobami które często występują i są groźne do 2 roku życia!
Taka jest opinia naszego lekarza....ale pamiętam że jak z Hanią byliśmy raz prywatnie u ordynatorki szpitala to też zalecała szczepić na pneumo.:tak:
 
Do dziewczyn po szczepieniach pytanie mam .......

Jak Maluchy przechodzą te szczepienia ? nie samo kłucie ale potem .... czy odchorowywują ?
 
Nam lekarz polecił na pneum. bo ponoć najlepiej chronią przed chorobami które często występują i są groźne do 2 roku życia!
Taka jest opinia naszego lekarza....ale pamiętam że jak z Hanią byliśmy raz prywatnie u ordynatorki szpitala to też zalecała szczepić na pneumo.:tak:

I nasza lekarka tez poleca pneumo ale odłożyłam pneumo na później, teraz koneicznie rota tzreba zaszczepić. Bardziej prawdopodobne ze Piotrus rota sie zarazi od Antka, tymbardziej ze naprawde dzieci na to chorują, wśród moich znajomych kilkoro juz leżało w szpitalu:-(
A my mamy odłożone szczepienie o tydzien, wczesniej katarek miał Piotrus, miałam iśc dzisiaj ale okropny mróz, na termometrze -20 stopni:szok: wiec za ciepło dzis nie bedzie i nawet pzrejscie z samochodu do przychodni przy takim mrozie niewskazane, wiec szczepienie bedzie we wtorek.
 
Do dziewczyn po szczepieniach pytanie mam .......

Jak Maluchy przechodzą te szczepienia ? nie samo kłucie ale potem .... czy odchorowywują ?
szczerze-mieliśmy z mężem kupować skojarzoną szczepionkę ale szwagierka przekonała nas żeby pierwszy raz zaszczepić normalnie i zobaczyć jaka będzie reakcja a jak coś będzi nie tak to następnym razem kupić 6 w 1
no i tak zrobiliśmy- Lenka chwilkę popłakała a jak tylko ją ubrałam i wyszliśmy na dwór zasnęła-nie gorączkowała i nie była marudna:tak:
na pneumokoki po 6 miesiącu tak jak nam wszyscy polecili:tak::tak:
 
I Hanię i Tomka szczepiliśmy tak samo..skojarzoną 5 w 1 i na pneumo.
U Tomka nie wystąpiły żadne objawy...ani gorączka ani zaczerwienienie..ani większa senność (niestety:-))
Hania natomiast pierwszej nocy po szczepieniuobudziła się z gorączka...tak koło 38-39..ale po jednym czopku przeszło i już do rana spała ( z przerwami na karmienie)
 
reklama
Do góry