reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR

troche sie uspokoilam czytajac ostatnie posty i po rozmowie z dwoma zaufanymi pediatrami

moi pediatrzy tez nie mieli nigdy zadnego przypadku powiklan w swoich placowkach a sa lekarzami dosc dlugo.

Takze zalecaja ta szczepionke
 
reklama
My już po szczepieniu. Szymon zapłakał tylko przez kilka sekund, a po chwili już się cieszył.

Lek. powiedziała, że w drugim tygodniu od podania szczepionki może pojawić się gorączka i wysypka.
 
Ivka- my też po szczepieniu ...Antos dokładnie zpłakał przy ukłuciu a potem już było w porządku. Antek dostał Priorix i dokładnie tak jak u Ciebie 10-11 dni po szczepieniu może byc goraczka i wysypka:-(
 
tak ta szczepionka podobno jest bezpieczna a dlatego to skojarzono z autyzmem poniewaz wiek w jakim podaje sie ta szczepionke to jest ten sam wiek w ktorym zaczyna sie ujawniac i rozpoznawac autyzm

acha i jesli chodzi o uczulenie na jajko a szczepionke MMR to musi to byc ekstremalne uczulenie (np ciut jajka w panierce kluskach itd i po tym ogromniasta wysypka lub nawet wstzras)
 
my we wtorek bylismy na szczep. MMR II.
bartek mocno plakal ju zna widok lekarki, jakis niesmak ma do niej :baffled: a to taka fajna babeczka ;-)
w dzien szczep. byl troche senny i marudny, ale teraz juz doszedl do siebie :tak:
 
my tez po szczepieniu ..........a dokładnie 15 marca ...tylko dopiero teraz jakoś do tego watku trafiłam .................Patryk został zaszczepiony na OSPĘ WIETRZNĄ...MMR.........I NA ŻÓŁTACZKĘ TYPU "A"
 
u mnie szczepią piorixem, póki co wszystko ok, zobaczymy jak będzie później, bo lekarka mi mówiła,że np gorączka może pojawić się po ok 10 dniach...
 
u nas jest ekstremalne uczulenie na jajko- po ilosci takiej jak na zapalce wymioty przez 3 godziny- potworne wymioty.
 
reklama
a moja lekarka powiedziala, ze Ola teraz przez rok nie moze miec zadnego kontaktu z jajkiem, bo nastepny kontakt moze byc bardzo grozny, albo spowodowac uczulenie na bardzo dlugo lub nawet cale zycie.

Fakt, z alergia Oli to problem, nawet kukurydza jak sie okazalo ja uczula.
Nie mam juz jej co podac do jedzenia, bo stare smaki sie znudzily, a z tych paru rzeczy ktore ona moglaby zjesc juz nic nowego nie wymysle.
 
Do góry