reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR

a moja lekarka powiedziala, ze Ola teraz przez rok nie moze miec zadnego kontaktu z jajkiem, bo nastepny kontakt moze byc bardzo grozny, albo spowodowac uczulenie na bardzo dlugo lub nawet cale zycie.

Fakt, z alergia Oli to problem, nawet kukurydza jak sie okazalo ja uczula.
Nie mam juz jej co podac do jedzenia, bo stare smaki sie znudzily, a z tych paru rzeczy ktore ona moglaby zjesc juz nic nowego nie wymysle.

współczuję AniaM! faktycznie masz problem...
a jest szansa, że Oleńka "wyrośnie" z alergii??
 
reklama
Dobrze, ze ja juz sie do diety przyzwyczailam :-) i jak sie patrzy na Ole to nikt by nie powiedzial, ze to taki alergik. CO wazne - nie dostaje zadnych lekow!, samo trzymanie sie diety wystarcza:-)
 
Witajcie. :happy:
My też po szczepieniu, bylo wczoraj. mialam mnóstwo obaw przed, ale przeszukanie internetu wyszło mi na dobre i nieco uspokoiło. Na razie wszystko bez zastrzeżeń,ale tak jak pisałyście wcześniej, trzeba odczekać ze dwa tygodnie, to się wtedy okaze.
Na szczęście już po i zadne dylematy mnie nie dosiegają.:no: :-)
Pzodrawiam.
 
my dzis bylysmy na szczepieniu mmr i hib

dziewczyny powiedzcie mi czy ktoras z was szczepila dziecko oddzielnie na hib??
bo mam dylemat
lena pierwsza dawke hib dostala jak miala 5 miesiecy, druga jak miala 6,5 miesiaca a trzecia dzis
lekarka na rejonie powiedziala ze to koniec a mi sie wydaje ze powinna dostac jeszcze jedna dawke?????????
 
Kasiulla- Antek jestszczepiony na Hib oddzielnie...i my may 3 dawki :tak: :tak: napisze Ci póxniej datami jak był szczepiony bo musze do jego ksiązeczki zajrzeć bo nie pamiętam...ale on ok 7 miesiąca był zaszczepiony na hib pierwszy raz.:tak:
 
a ja czytalam ulotke z hib i wnioskuje ze powinny byc 4 dawki bo jesli pierwsza przypada miedzy 2 a 10 miesiacem to pozniej sa dwie i kolejna przypominajaca ok 15 miesiaca
ale to moje wnioski z ulotki :-p
 
Piotrek HIB miał 4 dawki

1,5 miesiąca, 3 miesiące, 4,5 miesiąca, 15 miesięcy

Bartek do tej pory - 3 dawki, czwartą ma mieć w ok 16 miesiącu razem z polio, błonicą, tęzcem i krztuściem
 
no wlasnie i tak tez wyczytakam z ulotki
ze trzy dawki sa tylko wtedy gdy pierwsza jest podana po 10 miesiacu zycie

a swoja droga dwie hib kupowalam w przychodni przy szczepieniu i placilam 50 zl a dzis w aptece 32 :szok::szok:
dlatego chyba im zakazali
 
Kurcze to ja już nic nie rozumiem z tymi dawkami każdy lekarz inaczej na to patrzy
32 zł za HiB jestem w szoku.:szok: :szok: :szok: .ja płaciłam 50,50 zł w aptece u siebie na osiedlu (fakt apteka jest obok przychodni)

Kasia - to wedgług tego co piszesz Lena powinna dostać jeszcze jedną przypominającą..no chyba tak
 
reklama
Do góry