reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZKOŁA RODZENIA

M

monika_pk

Gość
wczoraj byłam u gin i wziełam namiary na szkołe rodzenia....niby przyjmuja "ciezarówki " bedace w drugiej połowie ciazy...ale skoro chce...połozna da mi jeszcze znac gdyby cos sie zmieniło:)....póki co od wtorku zaczynam zajecia:):):)...ciesze sie z tego jak głupi z bateryjki:)
 
reklama
zastanawiam się czy iść do szkoły rodzenia czy nie iść, chciałabym chodzić z mężem ale obawiam się że niezgramy tego w czasie, pozza tym moja wykładowczyni poszła do szkoły rodzenia i dowiedziała się takich bzdur że głowa boli, a z kolei mojego męża siostra w Toruniu miała świetną szkołę, mówisz że idzie się w II połowie ciąży a to mi jeszcze trochę zostało :)

zreszt ą mój gin twierdzi że szkoda kasy jeszcze się zastanowię bo mnie trochę kusi
 
Ja nie idę. Doświadczenie juz jakies mam :), chociaż trzeba bedzie wiele spraw sobie przypomnieć. Pytałam się położnej czy jest jakiś związek miedzy porodem rodzinnym a szkoła rodzenia, powiedziała ze nie i ok. Idziemy na zywioł. :laugh:
 
a przez jaki czas są zajęcia ile razy w tygoniu w jakich godzinach i po ile czasu? bo nie wiem czy amy radę a sama nie chcę ::)
 
Ceny nie znam ( sześć lat temu na Karowej kosztowało ok. 300 zl.) Położna prywatna kosztowała 600 zł, poród rodzinny 350 zł, znieczulenie 400 zł . Kurde ładna sumka już wtedy, ale teraz zupełnie nie wiem jak to wygłada.
 
u mnie szkoła rodzenia jest bezpłatna, a zZo jest podobno refundowane przez NFZ..poród rodzinny 50zł....no tak,za "atrakcje" czyli patzenie na poród swojej lubej mężczyzna musi zapłacć...ach :/
 
Ja na pewno pójdę. Szkoła, która wybrałam przyjmuje od 7 miesiąca. Zajęcia są raz w tygodniu, w sumie chyba 5 spotkań, więc nie jest to szczególnie absorbujące.   Moja koleżanka właśnie wróciła z ostatnich i jest bardzo zadowolona, wielu praktycznych rzeczy się dowiedziała, jest spokojniejsza przed porodem. Poza tym położna, która prowadzi tą szkołę ma codziennie dyżury w naszym szpitalu, więc jest duża szansa, że trafi się na nią przy porodzie. Jedne zajęcia kosztują 20 zł.
 
U mnie najbliższa jest 20 km ode mnie i chyba się nie zdecyduje ::)
A ja słyszłałam, że szkołe zaczyna się od 24-28 tydzień ciąży...ale pewnie w każdej są inne zasady
 
reklama
U mnie zajecia zaczynaja sie od 24-26tyg,mialam plany isc ale sama nie chce,jakos tak mi smutno by bylo-a nie wiem czy maz zdazy wrocic,zreszta dowiedzialam sie ze duzo klepia i jest za malo praktyki.a i dowiedzialam sie ze ukonczenie tej szkoly jest obowiazkowe jesli sie chce miec porod rodzinny.ale to zalatwie jakos,
 
Do góry