reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkola, szkola, szkola:)

danutek1979

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Maj 2007
Postów
62
Miasto
galway
witam, za rok moja corka idzie do szkoly, (junior infants)i wlasnie nie bardzo wiem do jakiej najlepiej ja wyslac, moze macie jakies doswiadczenia albo slyszeliscie jakies opinie znajomych na temat tutejszych szkol, najlepiej okoloce Renmore, Wellpark, Merlin Park, za wszystkie opinie bede niezmiernie wdzieczna,pozdrawiam
 
reklama
Mój syn chodzi do szkoły na Briarhill polecam. Zależy gdzie mieszkasz , bo rejonizacja jest w niektórych szkołach.
 
Cześć dziewczyny:-)
Chcemy wyjechać do Irlandii i mamy 12 letnią córkę,mam pytanie czy może któraś z Was przyjechała z dzieckiem w wieku szkolnym? Czy mam zapisać córkę normalnie do szkoły i liczyć że sobie poradzi z językiem?
Jak to wygląda od str praktycznej??
 
moja znajoma przyjechala 5 lat temu z 10 letnia corka, poszla do szkoly klase nizej ze wzgledu na jezyk, w szkole miala dodatkowe lekcje angielskiego i dodatkowo korepetycje angielskiego w domu, z tego co wiem na poczatku bylo bardzo ciezko ale teraz to tak smiga po angielsku ze hej:) dzieci ucza sie szybciej niz my...
 
Poziomki ja przyjechalam tu z 3 dzieci szkolnych ,wszystkie poszly o rok wyzej do klasy9nie wiem dlaczego ale tak bylo bo jakby sobie nie poradzily zawsze mogly przejsc nizej) mialy dodatkowy angielski w szkole i tyle.....poradzily sobie bardzo dobrze najstarsza byla tylko rok w tej podstawowce i poszla do sredniej szkoly i nie miala problemow:tak:
 
Dzięki dziewczyny:) tak naprawde o szkołe 1Gosi(12l)martwiłam się najbardziej,bo Gabi która ma 3 latka sobie poradzi z dzieciakami:)
 
hej dziewczyny .. mam do was prośbę i mam nadzieję że którasś pomoże...
chcioałam spytać kiedy puszcza się dziecko do jakiej szkoły , przedszkola itd...:/
Viki chodzi teraz do pobliskiego creche
i teraz chciałam spytac kiedy jest preschool kiedy montessori :/
i kiedy pierwsza klasa , w jakich to jest kolejnościach i w jakim wieku ... i co jest konieczne a gdzie chodzić nie musi....
i co jest dalej...
z góry dzięki wielkie :-)
 
Ostatnia edycja:
ViKamciu tutaj o darmowym programie Pre school ECCE:
http://www.childcare.ie/generals/ecce_information/

Niestety młoda Twoja pójdzie dopiero od września za rok,będzie to rok 2013.Bo pomimo tego,że niby piszą,że dziecko można posłac od 3roku i 3 miesięcy to przyjmują dzieci od kalendarzowego roku szkolnego (wrzesień).
I tak będzie chodziła do czerwca 2014.
Później możesz,ale nie musisz wysłac ją do Primary School,nie wiem jak to u was w mieście,ale u mnie np.Jeremiasz już jest zapisany do podstawówki,a Matt został zapisany już w zeszłym roku,choc do szkoły pójdzie od września.
Tak na prawdę obowiązek szkolny jest od 6rż,ale nie znam żadnego rodzica,który posłał dziecko w tym wieku,najczęściej jest to jednak 4rż .

http://www.educationireland.ie/
http://en.wikipedia.org/wiki/Education_in_the_Republic_of_Ireland

Nie wiem co masz na myśli,gdzie musi chodzic,a gdzie nie?
Noo nie musi do przedszkola,może zacząc od podstawówki od 6rż.
Niestety z tego co wiem to będzie na szarym końcu na liście rezerwowych bo pierwszeństwo mają dzieci,które już uczęszczają od 4rż i ich rodzeństwo.Tak było w przypadku naszej szkoły.
 
reklama
Czyli jak jest od 3 l i 3 msc (preschool) to miałaby sie załapać w styczniu... u nas mała wiocha więc moze ją zapiszą mi od września?
ale czy któreś z was zapisały dzieci nieco wcześniej czy nie ma sensu tak zapisywać??

a po preschool idzie się do primary school... czyli to junior infants aha... to jest u nas jedna klasa z junior infants
u nas wystarczy zapisać się np tak jak teraz w marcu , kwietniu żeby na wrzesień się już dostać

własnie doczytuję że preschool to jest to samo co montessori? tak? właśnie o to mi chodziło z tym gdzie nie musi iść czy to montessori jest obowiązkowe przed primary school czy wystarczy posłac tylko do preschool :-) czy odwrotnie lepiej
teraz już wiem ...:tak:


właśnie pytam już teraz bo nie chcę czekać do 6 roku życia:no: tylko chciałabnym normalnie ją posłać po koli wszedzie żeby i uczyła się języka i miała kontakt z dziecmi innymi , i też żeby nie była w tyle za innymi dzieciaczkami :-)


 
Do góry