reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia, zajęcia dla ciężarnych

Zajęcia dla kobiet w ciąży kosztują 20 zł (zwykły aqua aerobic 25 zł). Jeśli dobrze pamiętam to na te zajęcia nie ma możliwości wykupu karnetu, nie honorują też kart typu Multisport. W cenie jest wejście na basen na godzinę i w tym jest 45 minut zajęć z prowadzącym i później jeszcze przez 15 minut można popływać w baseniku.
 
reklama
Czesc! Mi wlasnie wpadl temat pt "szkola rodzenia". Czy myslicie ze warto sie do niej zapisac jesli porod bedzie najprawdopodobniej przez cc? Kiedy sie zapisac styczen/luty? No i jaka wybrac myslalam wczesniej o piccolino ale tez widze ze w koali sa specjalne zajecia dla cesarek. Bede wdzieczna za porady :-)
 
Ja się przy pierwszej córce zdecydowałam na szkołę rodzenia pomimo, że było pewne że urodzę przez cc. I byłam zadowolona, bo oprócz tematów dotyczących stricte samego porodu SN były poruszane tematy pielęgnacji dziecka, karmienia, pobytu w szpitalu w ogóle, praw kobiet w ciąży i na urlopie macierzyńskim itp. No i jeszcze gimnastyka, która z jednej strony miała przygotować do porodu a z drugiej pozwolić na utrzymanie lepszej kondycji w czasie ciąży i po niej.

Teraz w drugiej ciąży się nie zdecydowałam na szkołę rodzenia.
 
katarinna; mi cwiczenie raczej tez odpadaja ze wzgledu na zagrozona ciaze :-( wlasnie sie zastanawiam czy samo opiekowanie sie maluszkiem jest warte kilkuset zlotych. Boje sie ze z niewielu tych poruszanych tresci/cwiczen/zajec bede mogla skorzystac a z drugiej strony bezpieczniej bym sie czula wiedzac co i jak kiedy malenstwo bedzie juz z nami.
 
hmm, ja przyznaje, że miałam ułatwiony wybór, bo wtedy (prawie 4 lata temu) miasto fundowało szkoły rodzenia dla rodziców zameldowanych w krakowie - zatem nie miałam dylematu finansowego. Jeżeli miałabym płacić (dużą) kasę, to nie wiem czy bym się zdecydowała...
 
Dziewczyny, mam może głupie pytanie, ale gdzie odbywa się szkoła rodzenia w żeromskim?
My zapisaliśmy się dopiero na szkołę styczniową i boję się, że wtedy będę już takich brzuchaczem, że nie będę mogła wykonywać wszystkich ćwiczeń.
Czy są jakieś cwiczenia, które moge wykonywac sama w domu, jesli teraz nie mam zadnych przeciwskazan?
 
Wieczorne zajęcia u Państwa to jedna jedyna gimnastyka w ciągu tygodnia o godzinie 18. Zresztą pod tym względem godzinowym w Krakowie oferta dla kobiet w ciąży jest naprawdę bardzo uboga, tak jakby właściciele klubów fitness uważali że w ciążę zachodzą albo bezrobotne albo od razu po zajściu w ciążę kobiety przestają pracować. Najczęściej pracę młode osoby wykonują do 17, a Państwa oferta jak również wielu innych placówek jest owszem bogata ale w zajęcia w ciągu dnia. Znalazłam kilka miejsc w Krakowie gdzie można chodzić na zajęcia kilka razy w tygodniu po 18, ale np. są na Borku Fałęckim. Okolice Centrum nie dają wiele możliwości. A szkoda. Wybieram się do Państwa wkrótce - ale ten jeden dzień w tygodniu akurat nieszczególnie mi odpowiada, a nie dają Państwo innych możliwości.
 
reklama
Do góry