reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Szpotawość stóp u noworodka

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez marti2612, 7 Styczeń 2013.

1. marti2612

marti2612 New Member

Witam, przy porodzie 6 dni temu stwierdzono u mojego synka szpotawość stóp. Przyczyną wg rehabilitantki było złe ułożeńie synka w brzuszku. Jakie ćwiczenia mogę samodzielnie wykonywać z nim na poprawę stópek. Jestem bardzo zdenerwowana że nie da się tego skorygować. Proszę o poradę...czy są jakieś metody rehabilitacji.

2. reklama
  3. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, wielka szkoda, że rehabilitantka nie pokazała od razu prostych ćwiczeń. Proszę pokazać malucha lekarzowi ortopedzie i mam nadzieję, że da skierowanie na rehabilitację. Instruktarz ćwiczeń domowych powinien wystarczyć. Do tego czasu można drażnić(czyli delikatnie łaskotać) po zew krawędzi stópki od pięty w kierunku małego palca. Dziecko powinno odruchowo ustawiać stopę na zewnątrz. Czekam na informację jak wychodzą i skutkują "łaskotki". Pozdrawiam

Poleć forum