reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tabletki na podtrzymanie ciazy :(

Ja za to Luteina 2*dziennie cordafen 4*dziennie i nospa 3*dziennie po2 i wtedy jakoś funkcjonuję:-(
 
reklama
Witam wszystkie mamy!
Ja od 7 tyg. ciąży bralam duphaston, jet to bardzo drogi lek ale skuteczny. Brałam go przez dwa miesiące. Bardzo bałam się go odstawić gdyż obawiałam się kolejnego krwawienia. Jednak okazało się że po tej kuracji mogłam góry przenosić. Znalazłam się w sytuacji gdzie musiałam radzic sobie sama bo mój facet wyjechał za granice. Trzeba było palić w piecach co było równoznaczne z dźwiganiem. Bałam się ale nic złego się nie stało i naprawde miałam silną ciąże. Obecnie jestem w 40 tyg. ciąży i czekam aż dzidzia zechce wyjść. Pozdrawiam:tak:!!!
 
Zależy o jakich tabletkach mowa ;-) Ja musiałam z powodu plamienia brać przez 3 tygodnie duphaston. Czułam się po nim okropnie, ale plamienie się juz nie powtórzyło, dziecko ładnie rośnie i ciąża rozwija się prawidłowo. Lekarze wiedzą co robią :tak:

witaj "mata-kow":).O tym, ze jestem w ciazy dowiedzialam sie kilka dni temu - 6tydzien i rowniez biore te tabletki o ktorych pisalas...tylko ze ja nie mam plamienia krwią..po prostu jakas bezbarwna maz się pojawia na bieliznie.Jestes bardziej doswiadczona osoba, dlatego tez powiedz mi prosze czy gdy bralas te tabletki, rowniez bolalo cie podbrzusze??Dziekuje.
 
magdalenasy
Z tego co wiem duphaston jest przepisywany z różnych przyczyn, nie zawsze z powodu plamienia :sorry2:
Ja akurat nie miałam żadnego pobolewania podbrzusza, tylko miałam kilkudniową migrenę :baffled:
Jeśli chodzi o jakąś maź na bieliźnie... czytałam, że w czasie ciąży wydzielina może być obfitsza niż przed ciążą, jeśli jednak coś Ciebie niepokoi, to najlepiej skonsultuj się z lekarzem :tak:
 
Hej ja tez od wczoraj biore tabletki na podtrzymacie duphaston,isoptin czy ktoras z was bierze fenoterol??? i jesli tak to tez sie po nim tak potwornie czujecie
 
Hej ja tez od wczoraj biore tabletki na podtrzymacie duphaston,isoptin czy ktoras z was bierze fenoterol??? i jesli tak to tez sie po nim tak potwornie czujecie
Tu odpowiedź ;-):-)
Teraz od 1.5 tyg biorę fenoterol ponieważ zacząl się brzuch napinać ... byłam nawet w szpitalu i mialam kroplówy z magnezu..
Na początku po fenoterolu trzęsły mi się ręce i nogi ale teraz już przywyklam do tego leku i jet ok
 
Ja w 7 miesiącu dostałam Fenoterol i ponieważ miałam po nim migotania serca to dostałam jeszcze isoptin na uspokojenie serca.
 
Witam jestem w 35 tygodniu ciąży za 2 tygodnie planuje odstawić fenoterol i isoptin który łykam od 20tygodnia. Co się stanie jeśli je odstawie?
pozdrawiam
 
reklama
Hejka! Jeśli chodzi o fenoterol to ja go brałam od przełomu 29/30 tyg ciąży aż do zeszłego tygodnia (tj do 8.08) bo tak miałam zalecone przez mojego ginka. A Tobie nie powiedział kiedy masz odstawić że piszesz że "planujesz odstawić"? Teraz jestem obecnie w 39 tygodniu ciąży i póki co nic się nie rozkręciło ;-) No a pytasz co się stanie jak odstawisz... to Ci powiem ze w końcu urodzisz :-D ;-) :-)
 
Do góry