reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

ktoś tu na forum napisał, że toksoplazmoze łatwo się leczy..cóż..ja w tej chwili mam 20 lat. toksoplazmoze wrodzoną, która w pewnym stopniu uszkodziła nerw wzrokowy. ba, nawet w znacznym stopniu. prawda jest taka, że toksoplazmozy nie można wyleczyć. można ją tylko zatrzymać. ja miałam to szczęście, że trafiłam w końcu na lekarza, który dał mi leki, które zatrzymały to paskudztwo. tylko na ile? gdy moja mama była w ciąży nikt nie robił badań na to paskudztwo..ehh ciężko mi wam o tym pisać..co ja moge powiedzieć oprócz tego byście robiły badania, unikały surowego mięsa i takich tam..zresztą same już wiecie;) życze Wam aby wasze bobaski urodziły się bez tego czym ja zostałam obdarzona..
 
reklama
Witam,
mam doświadczenie jeśli chodzi o toksoplazmozę... niestety... leczyłam się przez całą ciążę. Amelka kończy niedługo roczek:-) po porodzie miałyśmy obie robione badanie kwi w kierunku toxo- wszystko było ok i u małej i u mnie. Jednak ciągle trzeba to badac- ja ostatnio zrobiłam badania i wróciło paskudztwo. Znowu czeka mnie wizyta u parazytologa:-( i zamierzam sprawdzic teraz co u małej...mam nadzieję że u Amelki będzie ok. Trzymajcie kciuki!!! ale póki co malutka rozwija się idealnie z resztą zapraszam na mojego bloga o Amelce: www.quiero22.blog.pl
 
Czesc dziewczyny pisze po raz pierwszy witam serdecznie was wszystkie.
Właśnie wróciłam od lekarza i dowiedziałam się że mam toxoplazmoze.Mam pytanie czy to zakażenie ma wpływ na zajście w ciąże,? pytam ponieważ od dłuższego czasu próbujemy i nic a wcześniej raz udało nam się ale niestety skończyło się poronieniem.Od zmysłów odchodze i nie wiem co będzie dalej, podzielcie sie swoimi doświadczeniami.dzięki
 
no właśnie toxa napisz co u Ciebie,czy udało się wyleczyć to paskudztwo no i jak staranka oczywiście.....
pozdrawiam
 
ja juz postanowilam ze niedlugo pojde do lekarza i poprosze o zbadanie mi krwi rowniez na toxo

tzn nie mam objawow jakichkolwiek (nie wiem jakie sa:zawstydzona/y:) jednak przed zafasolkowaniem chce to wiedziec
nie mam kota ani kontaktow z obcymi ale za to mamy fretke i slyszalam ze od niej tez moge to miec

co prawda nie od od kazdej ale wole to sprawdzic
 
Flower od fretki sie zarazisz toxo jesli ona bylaby zarazona a Ty zjadlabys ja na surowo.Ze zwierzakow tylko od kota,ale chorego sie mozna zarazic.Trzeba uwazac na surowe mieso,niedomyte warzywa,owoce.Badanie najlepiej zrobic przed ciaza,w obydwy klasach czyli IgG i IgM.A co do objawow to toxo bardzo czesto przebiega bezobjawowo.
 
Jestem w 10 tygodniu drugiej ciąży i dwa dni temu okazało się, że mam toksoplazmozę. Powtórzyłam badanie w szpitalu zakaźnym IgG 162, IgM 9, awidność 0,171, czyli jest to świeża infekcja sprzed mniej niż 20 tygodni. Biorę Rovamycynę 3 razy dziennie i jedyne, co mi pozostaje, to modlić się o zdrowie dla mojego dziecka, a Bóg wie, że za zdrowie moich dzieci oddałabym wszystko. Chcę wierzyć, że wszystko będzie dobrze, ale ciężko mi, bo przeżywam piekło. Chciałabym wiedzieć,czy jest szansa, że dziecko się ode mnie nie zarazi, albo, czy można wyleczyć się z tego przed porodem...?
Zosia
 
Witam,
Ja mam z kolei taki problem: miesiąc temu robilam badania na toxo i IgM wyszlo ujemne a IgG 68. Kontrolnie zrobilam w tym tygodniu IgG i wyszło 98. Czy to oznacza, ze to świeże zakażenie skoro wynik jest wyższy o 20 jednostaek?
Bardzo się denerwuje a jeszcze moj lekarz jest na urlopie, będzie dopiero 14 maja:-(
 
reklama
witam, jestem w 13 tyg ciazy, dowiedzialam sie ze moge sie zarazic tym chorubskiem od kota, a my z mezem mamy 2 persy, a do tego tesciowie maja 3 dachowce, i jestem w kropce, bo z kotami jestem od malego, i istnieje duze prawdopodobienstwo ze kiesys mialam toksoplazmoze, i mam terza pytanie do Was: czy jak kiedys chorowalam na toksoplazmoze to moge sie tym zarazic jeszcze raz???do lekarza ide 12 to poprosze go o zrobienie badan
a to kilka informacji dla zainteresowanych
Toksoplazmoza
Toksoplazmoza w ci
 
Do góry