reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tort bezglutenowy, bezjajeczny

cwietka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2010
Postów
6 842
Miasto
Wrocław
Drogie mamy małych alergików!
Potrzebuję pomocy. Zbliża się roczek mojego berbecia i chciałabym na urodziny zrobić chociaż jedno ciasto, którego mała mogłaby spróbować. Niestety jest uczulona na jajka (białko i żółtko) oraz pszenicę, żyto. Czy któraś z Was zna przepis na ciasto, którego mógłby taki maluch spróbować?
 
reklama
Przepisu nie znam,ale na Twoim miejscu pokombinowałabym z "miksturą" z mąki albo kleiku ryżowego,zblendowanej swieżej dyni,cukru,sklarowanego masła i sody oczyszczonej.W sklarowanym maśle nie ma białek mleka.Proszek do pieczenia zawiera często mąkę,więc lepiej użyć sody,aby ciasto wyrosło.Takie ciasto można przełożyć dżemem,ozdobić marcepanem,dodać owoce.Ciasto zrób nie za twarde,o konsystencji gęstego budyniu.
 
Silene - a mogłabym prosić o dokładniejszy przepis? Czym te herbatniki przekładałaś?

Happybeti - muszę wypróbować. Masła się nie boję. Ono jej nie uczula, więc mogę dać zwykłe :-) Na kleik ryżowy zamiast mąki nie wpadłam, a przecież on też nieźle skleja :-)
Mam jeszcze miesiąc, więc będę piec i sprawdzać, czy coś wyjdzie.
 
cwietka- czyli Twoja córeczka nie jest uczulona na mleko?Jak tak,to mozna ciasto wzbogacic kwaśną śmietaną:tak:.Przełożyć bita śmietaną.
 
No właśnie z tym mlekiem to nie jestem do końca pewna. W testach wyszło 1 (w skali 0-4). Lekarka kazała podawać Nutramigen i podajemy, bo ładnie je, a że na receptę, to tańsze od zwykłego mleka.
Bitej śmietany się troszkę boję - czy nie za ciężka dla takiego rocznego malucha?

Myślę, że zrobię ciasteczka na bazie właśnie takiej pulpy dyniowej/powidłowej i dam do rączki, żeby sama jadła. Pewnie przez miesiąc będę potem musiała sprzątać przyschnięte okruszki, ale nic to - niech ma dzieciak radochę, że samodzielny :-D

Zastanawiam się też nad ciasteczkami owsianymi - podobno płatki owsiane nie zawierają glutenu - co o tym sądzicie?
 
reklama
cwietka ;-) osobiscie nie wierze ze platki owsiane nie zawieraja glutenu... no..., moze takie przebadanie i produkowane w zakladzie gdzie glutenu nie ma ale takie zwykle ze sklepu... :no:

druga rzecz - jesli lekarz zaleci Nutramigen to nie kombinuj z maslem czy smietana...

kup po prostu make bezglutenowa, zamiennik jaja w proszku, b/g proszek do pieczenia i do dziela ;-)
mase mozesz zrobic z soku kubus zageszczonego maka ziemniaczana
ja zakupy robilam w sklepie bezglutenu - tu masz adres: Sklep internetowy Bezgluten - Zamiennik jajka niskobiałkowy PKU
 
Do góry