reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik, krosty nie tylko na twarzy

Witam!
Ja niestety też mam takie problemy z cerą i niestety nic nie pomaga!
A stosujecie jakieś podkłady i pudry do twarzy żeby ukryć te niedoskonałości?
Ja stosowałam jeden podkład ale się strasznie zraziłam do tego bo na czole i policzkach wyglądałam jakby mi skóra chodziła!!! Macie jakieś rady na to lub jakieś dobre podkłady?

vichy dermablend
AA Oceanic
to są takie 2 kryjące, które w miare zatuszują wypryski i nie zejdą po godzinie
 
reklama
Proszę o ratunek. Na ciele mam pełno krost. Dają się wyciskać. Przy pierwszym dziecku miałam trochę i po porodzie zaraz mi to znikło, a przy drugiej ciąży wysypało mi całe ręce i barki, mija 2 miesiąc od porodu a tu nic nie schodzi, a nawet zauważyłam że mam ich więcej.
Stosuję mydło siarkowe, bo gdzies przeczytałam, że może to być łojotok, ale nie widzę żadnej poprawy.
Do dermatologa jest długa kolejka, a ja i tak nie mam z kim zostawić dwójki dzieciaków.
 
Widzę, że nikt nie ma przepisu na moją dolegliwość. W Aptece, bardzo miła Pani powiedział, że to jest trądzik z powodu moich hormonów i dałam mi pierw próbki Ziaja na trądzik i zaczęło pomagać, więc kupiłam całą tybkę. Mam nadzieję, że do lata się zniknie.
 
Jest wiele metoda radzenia sobie z trądzikiem,ale większość z nich jest mało skuteczna. Słyszałam,że bardzo dobrze działa silicosan, można go kupić w każdej aptece. wydaje mi się,że warto spróbować jak największych ilości kosmetyków i zdecydować się na ten najlepszy.
 
Widzę, że nikt nie ma przepisu na moją dolegliwość. W Aptece, bardzo miła Pani powiedział, że to jest trądzik z powodu moich hormonów i dałam mi pierw próbki Ziaja na trądzik i zaczęło pomagać, więc kupiłam całą tybkę. Mam nadzieję, że do lata się zniknie.
graz najlepiej udać się do dermatologa, bo samo raczej nie zniknie, a nabawisz się jedynie brzydkich sladów
sorka a co pani w aptece badała ci hormony?? to skąd ona wie?? od kiedy ziaja na hormony w/g niej jest??, ja badałam wszystkie i jedyne co to mam ciut mało estrogenów ale w normach, reszta hormonów w jak najlepszym porządku, mocz, nerki, tarczyca, ob, morfologia wszystko super
trafiałam na dobrego dermatologa, dobre leki i problem zniknął w 85%, bo idealnie to nie ma, ale taka moja budowa skóry (tez badałam w aptece na jakimś pokazie vichy), ale oczywiscie szukam dalej środka co uczyni moją skórę lepszą
 
U mnie nic nie pomaga;( Niestety ale ilość krostek i zaskórników jest potworna, a do tego twarz mnie tak boli że czasami mam ochotę płakać.
Ginekolog jak i lekarz rodzinny rozkładają ręce bo w takiej postaci trądziku leczenie jest tylko antybiotykowe, a takich antybiotyków w ciąży kategorycznie nie wolno... ale zarejestrowałam się do dermatologa, może poradzi coś z naturalnych środków ale wątpię...
Jak to powiedział mój gin "Trzeba przeczekać bo to hormony, być może po ciąży minie a jeżeli nie to przynajmniej będzie można to porządnie leczyć, teraz lepiej nie kombinować"
 
Być może znacie taki śro0dek jak silicosan. Bardzo dobra rzecz, działa naprawdę, wiem, bo używam. Niedawno kupiłam sobie go w aptece, bo miałam okropne problemy z krostkami na biuście - pani w aptece poleciła mi właśnie ten żel. Już po pierwszym użyciu, widziałam poprawę. Moim zdaniem warto spróbować.
 
Takie rzeczy niestety potrafią być potwornie uciążliwe i na dobre popsuć nastrój nawet najtwardszej z nas. Ja też niestety mam skłonność do takich paskudztw. Osobiście mam następujące porady - nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Bardzo mi się skóra polepszyła po zmianie kremu na nawilżający.
Mam też bardzo dobre doświadczenia z peelingiem lekarskim; indywidualnie trzeba dobrać intensywność itd, nie chodźcie tylko byle gdzie, bo wam pozdzierają skórę. Akurat mogę polecić spa ce ce w Warszawie; chodzę tam na peeling i żadnych niemiłych przygód nie było nigdy. Także bezpiecznie jest :) Tyle mogę od siebie.
 
reklama
A może zrobisz sobie parówkę z dodatkiem rumianku, potem łatwo można usunąć trochę zaskórników, na to nałożyć maseczkę z drożdży z dodatkiem z sokiem cytryny. Można sobie zrobić tonik z cytryną-woda mineralna lub przegotowana plus sok z cytryny. Herbata z bratka, chyba w ciąży można pić takie herbatki? Mnie bratek bardzo pomaga, sprawia że nie wyskakuje mi tak dużo krost, ale ja zamiast herbatki mam tabletki cerabit (nie jestem w ciąży). Żel do mycia twarzy cerabit też jest super na takie problemy.
 
Do góry