reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

trochę głupie pytanie o płatki mydlane

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2005' rozpoczęty przez KK, 23 Lipiec 2005.

1. KK

KK New Member

Witam

zgodnie z zaleceniami ze szkoły rodzenia kupiłam dzisiaj płatki mydlane, chcąc wyprać te wszystkie maleńkie i słodziutkie ciuszki, i... niestety na pudełku nie znalazłam instrukcji obsługi :) Czy któraś z Was wie, czy można tymi płatkami prać w pralce automatycznej, czy tylko ręcznie? Będę bardzo wdzięczna za poradę.

2. Melanie

Melanie Guest

ja niestety nie wiem :(

3. reklama
  4. rachelka

rachelka New Member

Obawiam się, że rączkami trzeba :(
    Ponoć "zapychają" pralkę. Do automatów to chyba jednak proszki lub płyny, mleczka do prania bardziej się nadają.

Ale może ktoś ma pomysł na płatki w pralce?:)

pozdrawiam zycząc pachnącego prania

5. dawidowa

dawidowa Guest

Jeśli chcecie prać w pralce to trzeba najpierw płatki rozpuścić w ciepłej wodzie w jakimś pojemniczku.

6. malgosia_76

malgosia_76 New Member

Albo wspywać do pojemniczka dołączonego do proszków, lub żeli i bezpośredno do bębna wkładać, a nie do kieszeni dozownika. ;)

7. grooha1

grooha1 New Member

Podobno płatki lepsz od proszków, bo na proszki dzidzie mają uczulenie, a na płatki to rzadko które. Tak słyszałam.

8. Joanka

Joanka Mama wrześniowa 2005

Zgadzam się, moja znajoma , szczęśliwa mama dwu-miesięcznej Zuzi miała problem z wszystkimi proszkami i płynami i dopiero przy płatkach a nawet startym mydle szarym, miałą spokój z wysypkami,

9. KK

KK New Member

Ale ciągle mam jednak obawy, czy płatki stosowane nawet w takiej formie (rozpuszczone) nie zniszczą pralki - podobno za mocno się pienią i dlatego trzeba w nich prać ręcznie. Joanka, czy mogłabyś zapytać znajomej, czy płatkami prała w pralce?

10. reklama
  11. Joanka

Joanka Mama wrześniowa 2005

KK owszem, pierze w pralce, a z tego co widziałam w sklepie, na opakowaniu jest napisane aby rozpuścić jakąś ilość płatkó na jakąś ilość wody. Sprawdź opakowanie

12. KK

KK New Member

Wielkie dzięki - na moim opakowaniu niestety nic nie napisali o sposobach prania.

Poleć forum