reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na roztocza

według mnie to jak najbardziej wskazuje na rozwijającą się alergie na roztocza, wiek dziecka też może wskazywać na to, że marsz alergiczny ruszył, wprowadziłabym szeroko stosowaną profilaktykę antyroztoczową, pokrowiec na materac antyroztoczowy, można kupić w necie przyślą z Polski, dot ego prawnie, mrożenie, usunięcie dywanów, zasłonek itd. wprowadzenie ich wszystkich zabiegów nie tylko osłabi negatywne objawy, ale także zapobiegnie ewentualnemu rozwojowi choroby
 
reklama
według mnie to jak najbardziej wskazuje na rozwijającą się alergie na roztocza, wiek dziecka też może wskazywać na to, że marsz alergiczny ruszył, wprowadziłabym szeroko stosowaną profilaktykę antyroztoczową, pokrowiec na materac antyroztoczowy, można kupić w necie przyślą z Polski, dot ego prawnie, mrożenie, usunięcie dywanów, zasłonek itd. wprowadzenie ich wszystkich zabiegów nie tylko osłabi negatywne objawy, ale także zapobiegnie ewentualnemu rozwojowi choroby

Próbowaliście kiedyś mrożenia? Działa to? Ja kiedyś włożyłam na 24h śpiwór i nie powiem żeby jakiś super efekt był...
 
z mordercza konsekwencją mrożę pluszaki, te co zostały, po 24 godziny w workach na balkonie, nie sa zadowolone, ale dzieci nie kichają
 
Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który przekaże skierowanie do alergologa. Ważnym jest, aby lekarz ten otrzymał te informacje na temat roztoczy, o których wspominasz we wpisie. Przesyłam parę porad, które ułatwią walkę z tym alergenem. Przede wszystkim proszę zadbać o odpowiedni mikroklimat. Wskazane jest częste wietrzenie pomieszczeń (2-3 razy na dobę). Kaloryfer powinien być odkręcany tylko w przypadku absolutnej konieczności. Zdecydowanie lepiej przyzwyczaić się do trochę niższych temperatur (dla alergika wskazana jest temperatura ok. 20 stopni). Mieszkanie alergika powinno być odkurzane przynajmniej 4 razy w tygodniu i to nie później niż 3 godziny prze pójściem spać, najlepiej odkurzaczem z filtrem elektrostatycznym. Według lekarzy odkurzacze z filtrami wodnymi nie tylko nie redukują poziomu alergenu, ale również rozpraszają mgiełkę wodną, przyczyniając się do powstania tzw. aerosolu antygenowego. Z tego samego powodu nie zaleca się nawilżaczy powietrza, które mogą być miejscem zagnieżdżania się pleśni. Jeżeli nie chce Pani zrezygnować w domu z dywanów – powinna Pani zdecydować się na te wykonane z włókien syntetycznych, nie naturalnych. Dzięki przestrzeganiu tych prostych zasad, powinna Pani zdobyć przewagę w walce z tak trudnym przeciwnikiem, jakim są roztocza.
Pozdrawiam dr nauk med.Marzena Gajewska
 
Dzien dobry, ja sie bardzo cieszę z Pani pojawienia się na forum. Wielu rodziców błądzi jak we mgle czasami, przyda się pomoc specjalisty :)
 
Kochani,
właśnie a propo roztoczy chciałabym się czegoś dowiedzieć- bo niektórzy z Was mogą już dużo więcej wiedzieć. Naczytałam się już trochę w internecie - o sprzątaniu, wietrzeniu , mrożeniu itp. W trakcie wędrówek znalazłam też te urządzenie UPR - kilka postów wyżej wspominał o nim Mars- czy ktoś stosował te urządzenie i czy jest skuteczne, tak jak opisują???? czy zauważyliście poprawę od czasu , gdy je stosujecie????
Zastanawiam się właśnie , czy zainwestować w nie - jeśli miałoby być skuteczne i pomóc dziecku, to się nie wahałabym ani chwili. Tylko że teraz takie czasy,że to co się pisze to jedno , a to jakie skutki są w rzeczywistości to drugie.
A czy ktoś stosuje do prania allergoff??? Czy zauważył poprawę????
Dziekuje za odpowiedzi:-)
 
Dziewczyny, a jakiej pościeli antyalergicznej uzywacie? Bo ponoc b. skuteczna i wygodna jest z feretti, o innych mniej dobrego slyszalam, ale ciekawa jestem waszych opinii.
 
reklama
Marusiaczku,
ja na razie jeszcze zielona w tych sprawach i mam jeszcze zwykla . Jak na razie sprzątam jak oszalała;-) już myśleć o sprzątaniu nie mogę i namiętnie wietrzę pościel na słońcu - bo wyczytałam ,że słońce też zabija roztocza. Widzę ,że nos jest ciut mniej zatkany, ale skutki to dopiero będą widoczne jesienią, przy paleniu w piecu. Zastanawiam się nad zakupem takiego spray do pryskania pościeli i łóżek. Pewna znajoma używała i uważa,że jest dość dobry - gorzej tylko ,że nie wiem który używała. Ale pewnie trzeba będzie samemu wypróbować.
 
Do góry