reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

reklama
Szpital zawiadamia USC o takiej sytuacji i ma na to 3 dni robocze i na tej podstawie urząd wyda akt urodzenia dziecka. Bez tego nie dostaniesz urlopu macierzyńskiego w wymiarze 8 tyg.
 
Magdas niestety przepisy sie tak zmienily ze bez pluci nie wypisza ci tych dokumentow;(
My musielismy robic genetyczne badania stwierdzajace plec...na tej podstawie dostalam urlop macierzynski..
Bardzo mi przykro z powodu straty;( trzymaj sie
 
Czyli nic nie dostanę, żadnego wolnego bo moje maleństwo skończyło w toalecie ;( przecież takich jak ja jest cała masa! Co za trzykropek te przepisy wymyślił?!
 
Magdas niestety przepisy zmienili bo ludzie chodzili na urlopy a za to państwo płaciło.
Jeśli potrzebujesz wolnego to idz do gina i on powinien Ci dać zwolnienie. Moja lekarka powiedziała że da mi tyle, ile będę chciała. Tyle tylko za zwolnienie masz płacone 80%
 
Ja dostałam ten wypis dokładnie akt z informacją o urodzeniu martwego dziecka choć. To. Był. 9 tydzień ciąży i lekarz wpisał płeć domyslna, nie poronilam w domu a w szpitalu byłam lyzeczkowana. Gdybym poronila w domu niestety bym też nie dostała... Takie głupie przepisy.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Ewel to trafilas dobrze bo teraz to bardzo ciezko dostac od lekarza taki dokument stwierdzajacy plec...gdy niema okreslonej....
Ja tez bylam w szpitalu i niestety zeby uzyskac ten dokument robilam badania na wlasny koszt...i w sumie chcialam sie dowiedziec co sie stalo...
 
Miałam badania histopat. Ale płci nie musialam spr badaniami, lekarz był fajny bo pow ze tez żyje w tym kraju co ja i jeśli tylko może to zrobi tak żebym mogła mieć te 2 msc macierzyńskiego i wolnego od pracy.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Magdas niestety mieszkamy w chorym kraju gdzie nie liczy się dobro człowieka tylko chore przepisy.
Twoje zachowanie jest jak najbardziej zrozumiałe. Cały czas przeżywasz śmierć swojego dziecka i taki stan jest zrozumiały. Daj sobie trochę czasu. On jest niezbędny po takich stratach.
 
reklama
Ja aktualnie czekam na wyniki badań genetycznych. Badają płeć i przyczyny poronienia. Mój lekarz powiedział, że nie może wpisać płci z mojego odczucia, bo prawo się zmieniło i mogliby go oskarżyć o poświadczenie nieprawdy(?). Mi nie robi to wielkiej różnicy, bo od razu wiedziałam, że chcę zrobić badania DNA dzieciątka żeby dowiedzieć się dlaczego tak się stało. Podobno 70% poronień ma podłoże genetyczne, więc takie badania wydają mi się najbardziej sensowne. Zależało mi na czasie, dlatego zdecydowałam się na laboratorium z Katowic, pani z obsługi zapewniła mnie, że wszystko będzie wiadomo po 5 dniach. Z ceny też jestem zadowolona, nie robili też problemu, że do badania dostali bloczek parafinowy.
 
Do góry