reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usuwanie zebow mlecznych

Kama83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Luty 2007
Postów
1 186
Miasto
Chrzanow/Romford
Witam

Mam problem z zabkami 3,5-letniego synka.We wszystkich czworkach ma dziury i dentysta tutaj (mieszkamy w Londynie) powiedzial ze nic nie moze zrobic a jedynie usunac.Syn ma termin do szpitala na uspienie.Niestety strasznie sie boje i nie wiem czy jest potrzeba usuwania ich bo przeciez kiedys same wypadna.Nie wiem tylko czy moge czekac czy najlepiej usunac jak ma dziury.Syn czasami narzeka na bol zeba albo mu sie wydaje.Ma problem takze z zabkami z przodu (prochnica) i takze te chca mu usunac(nie zgodzilismy sie z mezem).Mam wrazenie ze tutaj nie lecza zebow mlecznych a jedynie usuwaja i dlatego sie zastanawiam czy tylko tutaj tak jest:sorry2:Prosze o jakas rade bo nie chce nie potrzebnie meczyc synka.Co najlepiej zrobic w takim przypadku czy mu usunac czy zostawic?Maz twierdzi ze jezeli zostawie mu zeby z dziurami to popsuje sie korzen i pozniej bedzie mial od samego poczatku chorego stalego zeba.Prosze o rade bo naprawde nie wiem co robic:-(
 
reklama
Witam ,

Mój Kacper ma 4 latka i też miał dziurki w dolnych czwórkach w jednej jak była mała to ją lekarz zaplombował ( roku temu ) a w drugiej czwórce dorobiliśmy się już większej i też już zaplombowana ( 4 miesiące temu ). Jeżeli nie ma żadnych stanów zapalnych , podchodzącej ropy itd. to moim zdaniem usuwanie to głupota i robienie krzywdy dziecku, ząbki mleczne tym bardziej te trzonowe się leczy a nie usuwa no chyba że jak wspomniałam wyżej są jakieś poważniejsze problemy. Jeżeli Anglicy tak podchodzą do tematu zębów to może masz możliwość zaleczenia synkowi zębów w Polsce ?
Ja bym mu nie usunęła to może zapytaj o poradę jeszcze innych lekarzy ?
 
Kama a moze zmien dentyste? moj syn ma 5 lat i kilka tygodniu temu mial plombowane 2 zeby,lekarz nie wyrwal ich bo nadawaly sie do leczenia,za to corka bedzie miala usuwane 4 zeby,no ale ona to juz ma takie dziury,ze tego nawet nie ma jak zablombowac,ale reszte co miala do leczenia ,to wyleczyli.nie bylo mowy o zadnym rwaniu..takze moze skonsultuj to z innym lekarzem,wyrwac zeby mozna zawsze,ale jak nadaja sie do leczenia,to moze warto je leczyc,a nie rwac.
 
usuwanie zabkow u takiego szkraba,jak dziurke jest mala to glupota, i co bedzie bez zebow,az mu stale wyrosna za jakies 4-5 lat gdzies
moja jak miala dziurke to miala lapisowane,pozniej plabowane
ma jednego do usuniecia,ale to ostatni zab u dolu z prawej,ze srodka mu wszystko wylecialo,zostalo tylko brzegi

najlepiej skontaktuj sie z innym dentysta lub jak bedziesz w kraju idz tu do lekarza
 
Witam mam identyczny problem taki jak zalozycielka watku..
synek ma 3 lata,bylismy na kontroli u dentysty i ten stwierdzil ze jest kilka 2,3 zeby do wyrwania a na przodzie ma prochnice sama widze ze spora :tak::tak:ale te by wyleczyl..
ogolnie zabki w srodku na moj widok nie maja rzadnych dziur..wiec nie wiem czmeu chce je wyrywac
zaproponowal nam tez wlasnie taki zabieg zuspieniem malego ale ja sama nie wiem nie jestem przekonana czy to ma sens :baffled: skoro to mleczaki..
dodam ze mieszkam w niemczech...:tak:wiec i moze tu inaczej do tego podchodza bylam pierwszy raz u dentysty tutaj...

jak mysliscie z tymi mleczakami?
 
magdamir1 zauważyłam że zagranicą to normalne że usuwają dzieciom zęby i sama się zastanawiam dlaczego byłam z moją mała u dentystki (dodam, że mała nie ma już prawie 1 i 2 górnych) i dentystka nic o usuwaniu nie mówiła powiedziała za to, że stałe zęby wypchną jej te resztki co zostały tylko muszę uważać bo przy takich resztkach zębów to może się wywiązać zapalenie i tyle więc nie wiem może przyjedź jak masz możliwość do Polski i tutaj idź do dentysty nawet prywatnie i tyle zobaczysz co Ci powie.:tak:
 
:-(Witam,ja nadal czekam nie wiem na co.Co do innego dentysty to niestety nic nie moge zrobic.Chodze z synkiem juz od 2 lat do dentysty i dopiero teraz wyslali mnie do szpitala.Tam owszem jest pelno dentystow ale dopiero uczacych sie.Lekarz ktory stwierdzil ze trzeba wyrwac ma spore doswiadczenie z tego co slyszalam.W polsce takze bylam z synkiem u dentysty prywatnie zaraz jak zaczela mu sie prochnica na przodzie.Wtedy tamten stwierdzil ze mleczakow sie nie leczy i nalezy nic nie robic a jedynie zabki myc.Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy poprostu nie da sie nic robic a jedynie wyrwac.

magdamir1-Napisalas ze masz ten sam problem co ja.Niestety u Dominika widac spore te dziurki i pozbyl sie juz polowy zeba.Najgorsze jest to ze dopiero w grudniu planujemy wyjazd do Polski i nie wiem czy czekac czy poprostu wyrwac.
 
To, co piszecie o wyrywaniu zębów mnie dziwi.
Mój syn ma spore problemy z ząbkami, próchnicę miał na górnych jedynkach i dwójkach, na wszystkich czwórkach i piątkach. Pierwszy raz byliśmy u stomatologa, kiedy mały miał prawie dwa lata. Pani oczyściła przednie ząbki i posmarowała lapisem. Ząbki są po tym czarne ale próchnica już się nie rozwija i ząbki są mocne.
Czwórki i piątki miał robione na raty, przy każdej wizycie jeden ząbek, normalne borowanie i założenie plomby.
Poza tym ząbki miał już dwukrotnie fluorowane.
Dentysta kazała myć ząbki dwa razy dziennie pastą dla dzieci i dwa razy w tygodniu normalną pastą (o większej zawartości fluoru). Wieczorem po myciu ząbków mały pije tylko wodę, nic słodkiego, nawet nie herbatę.
Przy ostatniej wizycie (miał kolejne lapisowanie) okazało się, że nowe dziurki się nie robią :)

Nasza stomatolog powiedziała, że wyrywać nie warto bo stałe ząbki mogą krzywo wyrosnąć. Nie radziła też czekać z leczeniem.
Ale to w Polsce i prywatnie. Nie wiem, jakie są zalecenia w innych krajach. Ale ja nie chciałabym na miejscu dziecka ani wyrywania ani próchnicy...
 
mam pytanie do KAMA83. Jestem mama 6letniej dziewczynki i tak jak ty mieszkamy w Anglii.Mojej córeczce dentyści(pisze dentysci bo bylismy na konsultacji już u 3) chca usunąć 8 ząbków.Mam straszne wątpliwość,napisz proszę czy ty zdecydowałaś się na zabieg u swojego synka czy nie
 
reklama
Niestety w UK tak jest,usuwaja te zeby ktorych nie da sie zaleczyc. Angielscy stomatolodzy nie maja pojecia co to lapisowanie.
Ja osobiscie jestem zdania ze zeby ktorych nie da sie zaleczyc nalezy usunac. Trzeba wziasc pod uwage,ze te sprochniale resztki zabkow moga bardzo wplynac na stale zeby.
Moj synek ma plomby na wszystkich czworkach niestety i do leczenia byl usypiany,bo nie bylo innej szansy na wyleczenie. Wyjatkowo nieznosny pacjent.
 
Do góry