reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga Kwietniowych Dzieciaczkow

Natala też nie waży więcej niz 11 kg. Ostatnio na domowej ok. 10,6 kg. Tą wagę ma już chyba ponad pół roku. Mam nadzieje że w długość jej idzie.
No ale źle nie wygląda, choć czasem na leżąco tez same żebra i wklęsły brzuszek ....:no::szok::-D
 
reklama
Za to Filip.....waga z dzis - 7600 g (4 m-ce i 3 tyg.)
Dr i pielegniarka na poczatku (nie zagladajac jeszcze do karty) zapytaly mnie ile ma zebow :-D....bo myslaly, ze ma 7-8 m-cy :-D:szok:)

Aneta, a ile Filip ma wzrostu?? Bo jak na fotki patrzę, to on sobie ładnie wygląda :tak::-).Dlaczego pytam..., bo mati jest od Filipka o miesiąc starszy, a ma taką wagę jak Mati. A Mati ma 67cm wzrostu, a nie wygląda na to, żeby był grubiutki.

Myslałam, że Natasia najniższa - na bilansie wyszło 86cm i 12.800 (schudła, bo już było 13kg), ale jest w tej dolnej granicy wzrostu :confused2::baffled:. Mam tylko nadzieję, ze dogoni rówieśników, bo wszyscy w rodzinie wysocy, to pewnie i ona będzie :tak::tak::tak:.
 
PYSIU - nie widze celu w porownywaniu wagi i wymiarow dzieci...bo kazde inne...a tym bardziej ze Mati byl wiekszy przy urodzeniu ;-)
Filip w porownaniu z Kuba napewno dobrze wyglada :laugh2:, ale gruby nie jest z cala pewnoscia :sorry:
Dokladnie nie wiem jaki jest dlugi bo tu nie mierza :baffled:....mi wychodzi jakies 69 cm.
I nie przejmuj sie tak strasznie wzrostem Natasi...jak widzisz wcale nie jest najnizsza.....choc dziewczynki sa przeciez mniejsze od chlopcow ;-)Wiec nie ma sie co przejmowac i nadganiac ;-)
 
No to ja jak zwykle załamałam się czytając Wasze posty o wadze kwietniaków z 2007 r.:-( Zosia ma skończone 2 latka, a na "liczniku" nadal nie zobaczyłam 10 kg. W tym momencie jest 9,6 w porywach do 9,8 kg... (do tego wzrost 88 cm, wiec tu źle nie jest). Od zawsze praktycznie poza siatką centylową, ale idzie do góry swoim własnym centylem. Do "jadków" Zosia nie należy, na jedzenie raczej się nie rzuca. Byliśmy już u genetyka, gastrologa dziecięcego w celu wykluczenia np. nietolerancji glutenu, miała robione usg jamy brzusznej - wszystko w porządku... Nie wiem, wydaje mi się że chyba na tak niską wagę Zosi mają wpływ jej kupki, wynikające jednak z nie wiadomo czego - od 7 miesiąca była na Bebilonie Pepti, teraz po skończeniu 2 latek wprowadziłam jej zwykły Bebilon 4 (żadnej zmiany na gorsze, czy ze skóra czy z kpukami nie zauważyłam). Jeden jedyny raz w życiu pojawiły się jej lakierowane policzki prawdopodobnie po selerze. Tylko te kupki - czasami nawet 3 dziennie, zazwyczaj papkowate z niestrawionymi resztkami, o dośc ostrym, nieprzyjemnym zapachu. W zasadzie cały czas dieta Zosi opiera się na tych samych produktach, poza zmianą mleka nie było więcej nowości. Co w takim razie może powodować te kłopoty z kupkami i niski przyrost wagi? Czy to mozliwe, zeby alergia pokarmowa objawiała się tylko problemami z trawieniem, a nie do tego jeszcze zmianami skórnymi?
 
Haniu no rzeczywiscie kawal chlopa z Matiego :-) Nikodem tez ma 93 cm ale mniej troche wazy i duzo osob mysli ze ma 3 latka ;-)
 
Wiki waży 12,6 kg przy wzroscie 93 cm . Dzisiaj jak kupowaliśmy jej spódniczkę to pani ze sklepu nawet mówiła że jest wysoka jak na 2 latke .

A jaki rozmiar bucików noszą wasze dzieci ?? Wiki ma 25
 
reklama
ewka na bilansie 2-latka miala 92 cm, teraz ma wiecej, bo spodnie jakies krotkie sie zrobily ... buty 24-25 zalezy od marki
 
Do góry