reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga, obwód talii w ciąży

Wiecie co.......ja z ciekawosci zmierzylam widzac ze KTOSIA podciagnela wątek....

I chyba nie powinnam sie przyznawac :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Sprawdzazlam kilka razy, M tez sprawdzal...............
I niestety.....mierzone na wysokosci pepka....
15 tydz. - 100 cm :szok::baffled::szok::baffled::szok:
Waga - 75 kg - czyli 3 na plusie.
 
reklama
Wiecie co.......ja z ciekawosci zmierzylam widzac ze KTOSIA podciagnela wątek....

I chyba nie powinnam sie przyznawac :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Sprawdzazlam kilka razy, M tez sprawdzal...............
I niestety.....mierzone na wysokosci pepka....
15 tydz. - 100 cm :szok::baffled::szok::baffled::szok:
Waga - 75 kg - czyli 3 na plusie.

faktycznie nieźle
 
Anetko liczy sie wynik koncowy a nie to kiedy ;-), ja grudniu mialam juz tak wielki brzuchol ze ludzie mysleli ze jestem w 9 miesiacu
mi stuknelo 100cm w 27tygodniu ciazy
 
kochane jestescie w ciazy i to tak piekny czas ze nie warto przejmowac sie tymi dodatkowymi cm , po ciazy wszystko zrzucicie slicznie jak za pierwsza ciaza , ja nie jestem w ciazy a ludzie gadaja w mojej miescinie ze jestem bo taka spasiona jestem ale jak pisallam wczesniej biore sie za siebie
 
anetko piekny domek dla swojej dziecinki wypracowalas...

to by sie zgadzalo bo ja tez mam 73 kg wiec obwod jest podobny...
tyle ze mi waga spadla po pierwszej ciazy do 63-4 to wiesz, juz mi sie to 10 kg po brzuszku rozbilo...

a i ciebie waga nie doszla do przedciazowej tak? no i sprawa jasna... bedziesz nadrabiala potem spoko... no przecie nie mozesz sie glodzic...

ale bycmoze... w zaleznosci od twojego wskaznika BMI bedzie trzeba sie kontrolowac... potem zerkne do papierow co mam od babki z korei jeszcze o diecie i wadze w ciazy... tam wlasnie pisza co robic jak sie ma za duzo...
to potem napisze bo teraz musze z nela leciec na gimnastyke coponiedzialkowo-poranna;-)
 
Wiecie co to sie tak mowi, ze ciaza, ze nie powinno sie sobie odmawiac, ze potem sie bedziemy martwic waga......Ale to nie jest tak....tym bardziej ze jest sie juz bogatszym o pewne doswiadczenia. Trzeba byc rozsadnym i tyle....
Ja nie zrzucilam pieknie wszystykiego po Kubali MLODA M :no: Mimo ze sie staralam - wiec teraz nie moge zakladac ze bedzie inaczej.
Przy Kubali bardzo duzo wymiotowalam i tak naprawde na poczatku chudłam - w 16 tyg. bylo 69 kg, a 75 kg bylo w 31 tyg.......100 cm w obw. brzucha bylo ok. 28 tyg.
Usredniajac - ten etap rozmiarowy teraz mam 15 tygodni wczesniej......................Nie moge tak lekko do tego podejsc i sie nie przejmowac, bo potem jak prosie bede wygladac....:-(
Ja staram sie kontrolowac, nie jem duzo, nie jem duzo slodyczy, staram sie zdrowo itd W sumie na plusie tylko 3 kg - to chyba nie az tak tragicznie....i trzeba wolny przyrost wagi utrzymac i tyle.
KTOSIU - zerknij w te swoje papiery - bede wdzieczna za kazda porade :tak: Moje przedciazowe BMI niestety bylo na granicy normy z nadwaga :zawstydzona/y:
 
Anetko-jeżeli dbasz o siebie i nie obżerasz się tłustymi potrawami, czy też słodyczami to myślę, że nie powinno być źle:tak: Bo co jeszcze możesz zrobić? Trochę gimnastyki, ale nie wiem czy Ty możesz... A jak wiesz każdy organizm inaczej reaguje na ciążę, no i każda ciąża inna, o czym możesz się przekonać;-)
 
anetko mi sie zdaje ze jak na te tygodnie ciazy to 3 kg to nie jest duzo , ja pod sam koniec ciazy zaczelam tycw koncowce 8 i przez caly 9 noi po terminie 2 tyg bylam , do 8 miesiaca mialam 8 na plusie a potem do porodu doszlo do 25 kg , a ja dopiero teraz staram sie cos zrobic z soba jak uslyszlalam od ludzi ze w ciazy znowu jestem

a t Anetko skoro uwazasz z jedzeniem to bedziesz slicznie wygladac , zreszta juz slicznie jak widzialam foty wygladasz brzusiu taki slodziutki:* poglaskaj od ciotki
 
Anetko czy dobrze rozumiem ze ty w tym cudnym stanie jesteś znowu???Jeśli tak to gratulacje!!!!Pamiętam jak ty byłaś po urodzeniu dzidziusia i mnie pocieszałaś jak ja byłam w poczatkowych tygodniach ciąży....
Jeszcze raz gratulacje...
Apropos..Ja do końca miałam 100cm w obwodzie brzusia....
 
reklama
Dzieki MAJOPA - dzieki.....nie tylko ja jestem w ciazy......ale rowniez 3 inne kwietniowki :-p:-D A nasze grono niebawem pewnie sie powiekszy ;-)

Hihi ladne rzeczy......do konca mialam 100 cm i jeszcze panikowalas...niezle :-D
 
Do góry