reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga / wzrost naszcyh Maluszków

Oliwier:
waga urodzeniowa 3180g
4 tygodnie 3840g
8 tygodni 5000 g
9 tygodni 5340g
10 tygodni 5600g

A mi się wydaje, że porównywanie maleństw jest bez sensu, bo przecież każde dziecko rodzi się z inną wagą urodzeniową, każde dziecko jest inaczej karmione (butla, cyc) i wiadomo, że inaczej przybiera. Każde dziecko ma rodziców jednych grubszych/chudszych, niższych/wyższych i to po nich odziedziczają geny wzrostowe lub wagowe.
Chyba, żeby wpisywać najpierw wagę urodzeniową a dopiero potem chwalić się naszymi pulpecikami. Mamy, które już chcą porównywać powinny szukać dzieci z podobną wagą urodzeniową do swoich pociech. Bo inaczej będą się dołować :-(
 
reklama
Oliwier:
waga urodzeniowa 3180g
4 tygodnie 3840g
8 tygodni 5000 g
9 tygodni 5340g
10 tygodni 5600g

A mi się wydaje, że porównywanie maleństw jest bez sensu, bo przecież każde dziecko rodzi się z inną wagą urodzeniową, każde dziecko jest inaczej karmione (butla, cyc) i wiadomo, że inaczej przybiera. Każde dziecko ma rodziców jednych grubszych/chudszych, niższych/wyższych i to po nich odziedziczają geny wzrostowe lub wagowe.
Chyba, żeby wpisywać najpierw wagę urodzeniową a dopiero potem chwalić się naszymi pulpecikami. Mamy, które już chcą porównywać powinny szukać dzieci z podobną wagą urodzeniową do swoich pociech. Bo inaczej będą się dołować :-(

Ale tu nie chodzi o porownywanie! Tylko informacje kto ile wazy. Ja np jestem zawsze ciekawa ile wasze maluszki waza:tak:
 
jak komus nie odpowiada watek nie musi pisac przciez... na temacie chustowym nie wszyscy sie udzielaja pisze kto chce wiec nikt nie jest zmuszony do dzielenia sie taka informacja jak waga dzieci ;] załozylam temat po konsultacji i podobal sie pomysl zreszta jak bylo pisane o nim nikt nie napisal ze bez sensu ... ;] wiec nei wiem ocb :rofl2:
 
Mariczka dziś równe 3 miesiące
waga urodzeniowa 3620
2,5 tyg 3795
4 tyg 4 kg
7 tyg 4620
12 tyg 5 kg
3 mies 4890
Może nie sugerujcie się za bardzo się spadkiem wagi, bo trochę pochorowała w styczniu
 
Mariczka dziś równe 3 miesiące
waga urodzeniowa 3620
2,5 tyg 3795
4 tyg 4 kg
7 tyg 4620
12 tyg 5 kg
3 mies 4890
Może nie sugerujcie się za bardzo się spadkiem wagi, bo trochę pochorowała w styczniu

A co bylo kruszynce jak mozna wiedziec? Napisz na watku o zdrowiu maluszkow;-)
 
Mi nie chodzi o porownywanie tylko nie wiem co robic bo mieszkam za granica i wszyscy lekarze i polozne mowia ze jest ok ale sie martwie bo nawet kilo nie ptrzytyla myslalam ze moze ktos cos poradzi :-(to moje 1wsze dziecko i nie wiem czy to normalne czy nie ze mala przybiera ok 80 gram na tydzien:confused2:
nie wiedzialam ze nie wolno pisac komentarzy i ze z tego sie robi balagan dlugo nie zagladalam na forum:baffled:
 
reklama
Mi nie chodzi o porownywanie tylko nie wiem co robic bo mieszkam za granica i wszyscy lekarze i polozne mowia ze jest ok ale sie martwie bo nawet kilo nie ptrzytyla myslalam ze moze ktos cos poradzi :-(to moje 1wsze dziecko i nie wiem czy to normalne czy nie ze mala przybiera ok 80 gram na tydzien:confused2:
nie wiedzialam ze nie wolno pisac komentarzy i ze z tego sie robi balagan dlugo nie zagladalam na forum:baffled:
no malo przybiera jak tylko 80 g a myslalas zeby zageszczac mleczko ? moze tym sposobem lepiej przybierze na wadze ? albo konsultacja z polskim lekarzem
 
Do góry