reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wanienka - jaki rodzaj polecacie ?

dzięki Dziewczyny za polecenia, trochę są różnią 😜 ale to wiadomo... każdej się sprawdza coś innego :) jeszcze wanienki nie wybraliśmy, ale na pewno będzie na jakimś stelażu. Przewijaka też jeszcze nie mamy więc może rzeczywiście połączymy 2w1.
 
reklama
dzięki Dziewczyny za polecenia, trochę są różnią 😜 ale to wiadomo... każdej się sprawdza coś innego :) jeszcze wanienki nie wybraliśmy, ale na pewno będzie na jakimś stelażu. Przewijaka też jeszcze nie mamy więc może rzeczywiście połączymy
Zależy ile masz miejsca i jaki budżet. Ja skorzystałam z tego co dostałam, stelaż kupiłam używany. Odradzamy wanienki które są z krzesełkiem/leżaczkiem którego nie da się wyjąć. Gąbki/ pianki też nie na których kładzie się dziecko też nie są zbyt fajnie. Ciężko to dobrze wysuszyć i w środku rosną różne "fajne" rzeczy. Jedni wolą prostotę, inni różne gadżety. Najważniejsze znaleźć coś dla siebie i nie zwariować bo można dać się ponieść na zakupach dla maluszka, zwłaszcza jeżeli to pierwsze dziecko.
 
Ja miałam zwykłą z Ikea i była świetna
My też mieliśmy na początku tę z Ikea i jest naprawdę spoko :) Kupiliśmy na Allegro razem z pasującym stelażem. Jednak po czasie moje „maleństwo” przestało się w niej mieścić na długość 🤪 Aktualnie mamy taką najzwyklejszą, dłuższą wanienkę, ale za jakiś czas planujemy wrócić i tak do tej z Ikea, gdy będziemy kąpać małą na siedząco. Narazie i tak wolimy jak leży, bo łatwiej jest nam ją tak umyć i ona się relaksuje 😂❤️
Co do termometru kupiliśmy rybkę z canpol babies, choć po czasie dostosowujemy temperaturę na czuja :)
 
Hej Dziewczyny ☺️
Wyprawki ciag dalszy.. :) teraz zaczęłam remat wanienki wiec pytanie już do mam jaki rodzaj polecacie? Składaną czy na stelarzu ? Sylikonową czy taka klasyczną? Miejsce by sie znalazło na przechowywanie, ale pytanie czy nie praktyczniejsza będzie skladana. Jest duzo rodzajów na rynku od najprostszych do wanienek z gadżetami. Czy kupowałyście termometr do wanienki dodatkowo czy jeśli jest jakiś w zestawie to on był ok? Może macie jakieś praktyczne tipy?
My kupiliśmy najzwyklejszą plastikową, do tego rozkładany stelaż. Żadnych gąbek, fotelików tylko pielucha żeby dzidzia nie dotykała pupą plastiku. Sprawdza się idealnie bez wydawania kokosów.
 
Hej Dziewczyny ☺️
Wyprawki ciag dalszy.. :) teraz zaczęłam remat wanienki wiec pytanie już do mam jaki rodzaj polecacie? Składaną czy na stelarzu ? Sylikonową czy taka klasyczną? Miejsce by sie znalazło na przechowywanie, ale pytanie czy nie praktyczniejsza będzie skladana. Jest duzo rodzajów na rynku od najprostszych do wanienek z gadżetami. Czy kupowałyście termometr do wanienki dodatkowo czy jeśli jest jakiś w zestawie to on był ok? Może macie jakieś praktyczne tipy?
Polecam zwykłą ikeowską wanienkę. Miałam okazję korzystać ze składanej silikonowej firmy prima bobo u mojej mamy. Nie spodobała mi się. Nie wiem czy tak jest we wszystkich składanych, ale w tej jest jakiś limit do którego można nalać wodę. Poza tym trochę miałam wrażenie braku stabilności. W zestawie poduszka - nie wiedzieliśmy jak z tego korzystać 🤭
Na wyjeździe korzystaliśmy z pożyczonej nie wiem jakiej firmy i nie dość że strasznie długa, to jeszcze dziecko ślizgało się po dnie (ikeowska ma takie gumy na dnie i od spodu - nie kiwa się).

Córka ma 9 miesięcy (wchodzi powoli w rozm 80 i waży prawie 10 kg - tak dla zobrazowania jakie gabaryty ma dziecko) i ta wanienka ikeowska nadal super się sprawdza, siedzi sobie w niej (albo staje).

Termometr canpol albo z Rossmanna dają radę 😉

Wydaje mi się, że im wanienka będzie większa tym lepsza, bo starczy na dłużej. Niektórzy, jak dziecko już siedzi samo, kapią je w dużej dorosłej wannie albo pod prysznicem. Moim zdaniem nie ma też co przepłacać, a niektóre są strasznie drogie.

Stelaża nie używaliśmy, nie był potrzebny. Najpierw za noworodka wanienka była na jakimś blacie (stół, ława), a potem pod prysznicem stawiana (mamy dużo miejsca pod prysznicem), bo córka straszliwie zaczęła chlapać i łatwiej już w łazience kapać 😉
 
Dla mnie dużym minusem Ikea jest brak korka i szczerze mówiąc nie kupiłabym drugi raz właśnie z tego powodu. Antyposlizgi są rzeczywiście fajne
 
Hej 🙂
My mamy Cuddle&bubble. Jest na stelażu razem zintegrowana z przewijakiem, również można ją złożyć i postawić pod ścianą w pokoju 😉 nie zajmuje jakoś dużo miejsca. Dla mnie plus jest stelaż, nie boli kręgosłup przy niej a mam już nadwyrężony od noszenia malej, więc wszystko co go oszczędza jest tego warte, jest wygodnie i wydaje mi się, że również bezpiecznie. Gadżet, który można do niej dokupić to jakąś poduszkę, aby maluszkowi i Wam było wygodniej kąpać dziecko. My małą kąpiemy w wodzie na "czuja" jakoś termometr nie był nam potrzebny 😅
Mamy książeczkę do kąpieli, ale na nią jest jeszcze stanowczo za wcześnie 🤭
dzięki Dziewczyny za rady :) a tę poduszkę o której mówicie to dokupowałyście do wanienki? bo widzę, że przewijak ma fajny miękki wkład i taki jakby materacyk.
Ale chyba bez tej dodatkowej "gąbki czy poduszki " też można normlanie kąpać malucha? bo gdzieś czytałam, że z tymi rzeczami trzeba uważać i prać praktycznie za każdym razem plus bardzo dobrze wysuszyć żeby się tak nić nie niechciane zalęgło 😅 wanienka też wydaje się spoko wyprofilowana. Ja w sumie mam też trochę miejsca na pralce, używałaś może bez stelaża czasami?
 
reklama
dzięki Dziewczyny za rady :) a tę poduszkę o której mówicie to dokupowałyście do wanienki? bo widzę, że przewijak ma fajny miękki wkład i taki jakby materacyk.
Ale chyba bez tej dodatkowej "gąbki czy poduszki " też można normlanie kąpać malucha? bo gdzieś czytałam, że z tymi rzeczami trzeba uważać i prać praktycznie za każdym razem plus bardzo dobrze wysuszyć żeby się tak nić nie niechciane zalęgło 😅 wanienka też wydaje się spoko wyprofilowana. Ja w sumie mam też trochę miejsca na pralce, używałaś może bez stelaża czasami?

dzięki Dziewczyny za rady :) a tę poduszkę o której mówicie to dokupowałyście do wanienki? bo widzę, że przewijak ma fajny miękki wkład i taki jakby materacyk.
Ale chyba bez tej dodatkowej "gąbki czy poduszki " też można normlanie kąpać malucha? bo gdzieś czytałam, że z tymi rzeczami trzeba uważać i prać praktycznie za każdym razem plus bardzo dobrze wysuszyć żeby się tak nić nie niechciane zalęgło 😅 wanienka też wydaje się spoko wyprofilowana. Ja w sumie mam też trochę miejsca na pralce, używałaś może bez stelaża czasami?
Proszę bardzo, cieszę się, że mogę pomóc 😊
Przewijak to taki jakby materacyk, tak jak napisałaś. Super, bo jak coś ucieknie z pieluchy albo po kąpieli na golaska, można z łatwością usunąć 😅
Wanienka jest wyprofilowana nawet ma siedzisko na dupke jak dziecko będzie trochę większe 🙂
Nie uzywalam wanienki bez siedziska, za wygodna jestem 😆 zresztą pod wanienką jest gumowy wężyk kładziesz miskę i po kąpieli można szybko wodę spuścic a Ty w tym czasie zajmujesz się dzieckiem.
inbound5053966313522377482.jpg

Poduszka nam się jednak przydała, bo maluszek jest taki "kruchy" że czuliśmy się bezpieczniej z podusią, ale owszem można się bez niej obejść, zresztą sama zobaczysz jak maleństwo przyjdzie na świat 😊
inbound2405892894028084398.jpg
 
Do góry