reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wazektomia zabroniona?

M

mineralnakocica

Gość
Czy to prawda że wazektomia w Polsce jest zabroniona? Czy sa jakies wymagania by dany mężczyzna mógł ja wykonać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
To w takim razie dlaczego w Polsce wykonuje sie tego typu zabiegi?np ta w Toruniu:

http://www.wazektomia.pl/

Chodzi o to że mój narzeczonyma dwójke dzieci z poprzedniego zwiakzu i trzecie ze mną nie planujemy juz dzieci i chcielismy zrobic zabieg wazektomi jako metode antykoncepcji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To w takim razie dlaczego w Polsce wykonuje sie tego typu zabiegi?np ta w Toruniu:

Antykoncepcja dla mężczyzn - Podwiązanie nasieniowodów - Sposoby i Metody antykoncepcji dla mężczyzn | Wazektomia.pl

Chodzi o to że mój narzeczonyma dwójke dzieci z poprzedniego zwiakzu i trzecie ze mną nie planujemy juz dzieci i chcielismy zrobic zabieg wazektomi jako metode antykoncepcji

Wazektomia jest zabroniona jako metoda kontroli urodzeń. Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Legalna jest jedynie wazektomia ze wskazań medycznych.
 
Jak zabroniona jak po 2000 zł robią, coś mi tu nie gra, właśnie pot o tutaj trafiłem i czytam to i oczom nie wierzę... Powiedzcie mi jak to jest, skoro lekarz urolog mówi że można i za ile to jak to jest.
 
Po moim drugim porodzie, który był ogromnie ciężki, zdecydowaliśmy się z mężem na wazektomię. Decyzja przegadana, przemyślana. Robiliśmy zabieg w Warszawie u dra Siwika i błędne jest myślenie, że jest to nielegalna i nieodwracalna metoda.
 
reklama
Do góry