reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne informacje dla Mam w Holandii

reklama
Podaję linki, gdzie można się zarejestrować będac w ciąży. Dostaje się wtedy bilet-zaproszenie na odbiór darmowej paczki z artykułami dla dziecka i mamy tzw. Zwanger Box, a potem po porodzie tzw. Baby Doos.

Kruidvat - kupon na kilka darmowych artukułów
Kruidvat - Jouw Baby Mama voordeel
bms_7euro86_bodylotion2.jpg


Prenatal (Wij) - De Blije Doos, a potem De Baby Doos
WIJ Special Media - blije doos
24759_banner_blijedoos_300_250.gif


Etos - De Felicitas Zwanger Box, a potem druga paczka De Felicitas Baby Box
Proefpakket.nl - zwanger
26528_fullimage_FEL_468x132wit.gif
 
Ostatnia edycja:
Kontakt do DOULI w Amsterdamie
"Hart for Geboorte" - Guillette Bink
www.hartvoorgeboorte.nl

A tutaj małe info, kto to taki doula:
Doula – Wikipedia, wolna encyklopedia

-----------------------------------------

Poradnie laktacyjne w Amsterdamie:
1) Christel Damen
Borstvoedingswinkel & praktijk, Oud-Zuid, de Boezemvriend, Amsterdam

2) www.mijnborstvoeding.nl

----------------------------------------

Mama Cafe w Amsterdamie - miejsce spotkań mam wraz ze swoimi pociechami lub przyszłych mam
mama-cafe amsterdam


----------------------------------------


Kraamzorg
Kraamzorg - Wikipedia, the free encyclopedia

2 firmy w Amsterdamie:
1)De Kleine Amsterdammer
..::De Kleine Amsterdammer::..
(tą polecam)

2)De Baker
De Baker Kraamverzorging
 
Ostatnia edycja:
Oprocz drogerii takze w supermarketach( plus, c1000, jan linders) mozna odebrac baby doos. Trzeba miec ksero aktu urodzenia i swoj dowod /paszport. Mozna to odebrac nawet do 2miesiecy po porodzie.
 
Szczepienie na gruźlicę

Szczepienia dokonują w Holandii odpłatnie, tylko dla chętnych = 29 Euro. Jeśli jedzie się do kraju z ryzykiem zarażenia, to dokonują szczepienia na 6 tygodni przed wyjazdem...Polska takim krajem nie jest, więc można szczepić w każdej chwili.

Dziecko może dostać taką szczepionkę nawet od razu po urodzeniu (tak robią w Polsce).

Szczegółowe informacje udziela CB.

W Amsterdamie dokonują szczepienia na gruźlicę tutaj:
GG & GD
Nieuwe Achtegracht 100
1018 WT Amsterdam
pon, wt, czw
od 13:00 do 15:00
tel (020) 555 5911 - centrala
tel (020) 555 5240 - dział szczepień na gruźlicę

Gezond Amsterdam : gezondheidsweb van de GGD | Contact- en adresgegevens
Gezond Amsterdam : gezondheidsweb van de GGD | Tuberculosis (TB) screening: where and when
 
reklama
GGZ Keizersgracht, AmsterdamWklejam wam stronke do polskiego centrum zdrowia psychicznego.Pracuja tam polskie panie psycholog.

Grupa dla przedszkolaków.
Polskie dzieci idą do holenderskich szkół

Zajęcia te mają na celu ukierunkowaną stymulację funkcji rozwojowych u dziecka, by zapewnić mu sukces w procesie nauczania i w dalszej przyszłości. Wzmocnienie u dziecka poczucia własnego „JA” , co jest ważnym celem tego programu, pomoże mu w lepszym dostosowaniu się do holenderskiej szkoły i środowiska. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego pedagoga, z udziałem psychologa dziecięcego. Obecność w czasie zajęć jednego z rodziców każdego dziecka jest bardzo pożądana.

Spotkania trwać będą 2 miesiące, raz w tygodniu przez 2 godziny. Istnieje możliwość refundacji kosztów zajęć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry