reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Ja jak jestem w szpitalu po wyniki to zawsze mam robione (czyli wychodzi mniej więcej raz w tygodniu - od jakiś trzech tygodni). Z tym że, ostatnie dwa razy miałam robione na sprzęcie, który mierzy tylko czynności kardiologiczne Maluszka - nie liczy skurczów. Na tych pomiarach wszystko wychodzi super, a ja słuchając bicia serca Leosia normalnie zasypiam :-)
 
reklama
Trusia ja też nie miałam ktg...tylko wtedy jak się zgłosiłam na IP.
Jezeli się nie pokojisz to możesz pojechać na IP i tam muszą Ci zrobić ktg...tylko zadzwoń wczesniej bo niektóre szpitale mają określone godziny i np. spore kolejki do sprzętu:)

co do posiewu to niektórzy lekarze nie zlecają tego badania, bo nie jest obowiązkowe, dlatego też mozesz sama zrobić to badanko.
 
Dziewczyny ale o KTG to bardziej chodzi o ewentualne skurcze. Mi w szpitalu na KTG zanikało tętno małego, bo mi się pasek obsunął, to powiedzieli że to nic, bo ten pasek obsunięty i tak skurcze ewentualne wykryje.
 
Amerie niekoniecznie... jak zgłaszasz się, ze nie czujesz ruchów dziecka to mogą Ci najpierw zbadac tętno maluszka ale pozniej często kładą na ktg, żeby sprawdzić jak to wygląda w dłuższym okresie czasu.
 
Trusia, ja też nie miałam ani razu robionego KTG, a jestem już w 39 tc. To nie jest badanie obowiązkowe, ani diagnostyczne, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i w wynikach badań ani w wynikach USG nie wykazano żadnych nieprawidłowości. Przyjmuje się, że KTG w kierunku oceny czynności skurczowej macicy oraz stanu zdrowia dziecka należy zacząć wykonywać dopiero kiedy minął prawidłowo wyznaczony termin porodu wg OM.
 
reklama
Do góry