reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wokół naszych maluchów - zdrowie, pielęgnacja, karmienie itd.

reklama
Położna mi mówiła ze po wit k dużo dziwci ma problemy dlatego wzielam jednorazowo w zastrzyku w szpitalu. Co do wit d to tez jest to jakieś obciążenie, ja dziś dalam po raz pierwszy i zobaczę. Ale z mlekiem idzie to ja zacznę lykac jak źle. Przy starszej ok pol rocznej dawalam bardziej regularnie a wcześniej co drugi trzeci dzień.
 
Ja daję tylko d narazie bo dokarmiam i też ma problem z brzuszkiem i też już mi przyszło na myśl że to od tego ale to chyba niemożliwe.
Dziś byliśmy w poradni laktacyjnej mały przybył 470 g w 11 dni to dobry wynik:-D. Pani powiedziała że są duże szanse na karmienie tylko piersią dała dużo wskazuwek właśnie jadę po laktator taki profesjonalny z wypożyczalni mam nadzieję wierzę że to przyniesie zamierzony skutek po tej wizycie jestem spokojniejsza i bsrdziej na duchu podniesiona zobaczymy tylko jak długo bo z tym częstym przystawianiem i jeszcze odciaganiem to z fotela się nie rusze ;-) zakupiłam sobie poduszkę do karmienia i dziś jadę po fotel taki bujany żeby wygodnie karmić
 
Grzechotko polecam serdecznie wypozyczalnie laktatorow na ul 11 Listopada :( trzymam kciuki za Wasze kp :)
 
Trusia wystarczy ze zakleisz zwykłym plastrem u mojej tez gulajka i pediatra plasterekiem zakleila i za 7 dni mam odkleic czyli w piątek.
 
Dziewczyny, czy ma któraś do czynienia z ciemieniuszką? Podejrzewałam, że mój mały ma ale to chyba nie to. Zdaje się to maź płodowa zaczęła schodzić. Ale pewności nie mam więc jak któraś coś wie to będę wdzięczna za info :-)
 
U mojego Olka jakis czas temu zauwarzylam luszczaca sie skore glowy i poczytalam w necie. Bylo napisane, zeby nakladac przed kapiela oliwke, wetrzec delikatnie i pozniej dobrze umyc. Czesto czesac szczoteczka i w zadnym wypadku nie zdrapywac tej luszczacej sie skóry bo mozna uszkodzic mieszki wlosowe. Minelo chyba 2tyg i maly nic juz nie ma. Śliczna łepetyka:-)
 
reklama
U mnie mała też miała łuski na główce i tak samo jak Karolina wcierałam zwykłą oliwkę i po kąpieli wyczesywałam szczoteczką zniknęło po paru smarowaniach. Miała też coś podobnego na brwi - namoczyłam patyczek do uszów w oliwce i posmarowałam a potem ścierałam gazikiem.

A miałyście do czynienia z potówkami na policzkach ? Mi lekarz kazał zmarować spirytusem ale teraz mała ma czerwoną szorską skórę w tych miejscach i nie wiem czym jej to zlikwidować ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry