reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ha, gazy to ja mam swoją droga. Ale coraz częściej jak sobie spokojnie leżę wieczorem to coś mi się tam chyba rusza. Kazałam mężoi posłuchać - mówi że tylko przelewanie się w brzuchu słyszy. To smieję się że Maleństwo pewnie żabką pływa. No zobaczymy. Pewnie za tydzień, dwa będzie już to wyraźniejsze. Dopiero teraz z rosnącym brzuchem i poczuciem zawartości w środku dociera do mnie że ta ciąża to "na prawdę". Bardzo na nią czekałam, a wciąż wszystko mnie zadziwia.
Pozdrawiam, dzięki za podpowiedzi.
a
 
reklama
No tak, tak się cieszyłam ,ze moj maluch taki hozy, ze tak biega (mąz czuje jak szaleje w brzuchu) a zaczął w 14-tym tygodniu... a teraz wszystkie "ciotki" mnie straszą, ze napewno to wczesniak będzie :-[ . Tak sobie sie pocieszam, ze to moja 2 ciąża i może dla tego wczesniej czuję... ale....moze rzeczywiscie mu tam niedobrze? :(
 
Ja pierwsze ruchy odczuwałam ok. 22 tc czyli dośc późno :(..hmmm. może to dlatego że nigdy nie należałam do zbyt szczupłych i i moja dzidzia musiała nabrac więcej siiły żebym mogła poczuc ruchy :D :D :D
 
Witam!!
Ja jestem w 20tc ale jeszcze nic nie czuje :-[
Mam nadzieje że poczuje na dniach bo nie moge sie doczekać.
Pozdrawiam
 
hej!!
Uświadomcie mnie proszę jak to jest z liczeniem ruchów maleństwa. Od którego tygodnia powinnam zacząć je liczyć? Wiem że jest coś takiego że liczy się ile ruchów w ciągu godziny. Proszę o szczegóły.
Pozdraiwam
 
Ja jestem w 33 tc. i nie licze ruchow dziecka. To nie jest obowiązkowe. Z częstotliwością a jaką rusza się moja dzidzia szybko bym się zgubiła!!!!!!!!!!!!! :)))))))
 
Anecik, to chyba jak po terminie i nie w ciągu godziny a w ciagu dnia?? Ale tylko tak myślę. Nie wydaje mi sie prawdopodobne liczenie ruchów w kazdej godzinie, najczęsciej przeciez aktywnosć maluszka zalezy od Twojego trubu zycia i tego co robisz: czy chodzisz, czy siedzisz itp.
 
czesc dziewczyny ciezaroweczki..ja jestem w 23 tyg. i juz tak od 20 moj Maluszel zaczal szalec!!czasami jak z nienacka mi przyfasoli, szczegolnie jak spokojnie sobie leze to az mi serducho podskakuje, ale i tak uwazam ze jest to niepowtarzalne uczucie....i jakbym sie mogla spytac o co chodzi z tym liczeniem ruchów????z gory dziekuje:)
 
Ja nie licze zadnych ruchow dzidzi - mam łożysko z przodu i wszystko jest wytłumione więc nie czuje za wiele. Wiem jednak (wykazalo to USG) ze malec szaleje w brzuszku i prawdopodobniej jak nabierze wagi moglabym nie nadazyc z liczeniem tych ruchow :laugh:
 
reklama
witajcie!

ja ruchy malenstwa wyczulam juz w 17 tc ;D ale to podobno temu ze chuderlak ze mnie byl :p co do liczenia ruchow dziecka to takie cos zlecono mi jak bylam w szpitalu i to od 30 tc. liczylo sie ilosc ruchow dzidzi od 16-17 a pozniej od 20-21- albo w innych wyznaczonych przez nas godzinach-w ten sposob okreslano niby tryb dobowy malenstwa i czy jest z nim wszytko ok.sama w domu nigdy nie liczylam skoro czuje jak malec rozrabia to nie potrzeba mi statysyk by wiedziec ze ma sie dobrze :)
 
Do góry