reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

CZESC DZIEWCZYNY,
Ja mojego dzidziusia tzn. JEGO kopniecia poczulam w 17 tygodniu. tez na poczatku myslalam,z e to gazy, wiec nawet nie zwracalam  uwagi, byc moze byly nawet wczesniej. A teraz to czasami mi sie wydaje, ze dzidzi kopie nawet za czesto, tylko robi sobie krotkie przerwy na spanie  :D Pewnie dopiero pozniej poczuje naprawde co to znaczy kopanie, jak zobacze kawalek raczki albo nozki jak probuje sie wydostac z brzucha :D Ale to jest niesamowilte uczucie, jak wiesz , ze w srodku zyje mala istotka, dopiero jak zaczelo kopac, dotarlo do mnie,  ze bede miec dzidziusia . ALE FAJOWO  ;D
POZDRAWIAM
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Ja jestem w 19 tygodniu ciąży i ruchy czuje od jakiegoś tygodnia. Są osoby, które uważają, że przy pierwszej dzidzi to oznacza połowę ciąży - ale czy to prawda tego nie wiem. Moja przyjaciułka poczuła ruchy w 15 tygodniu a urodziła w 40 tak więc to pewnie jakiś mit. Natomiast faktem jest to, że w 3 trymestrze(nie wiem czy wcześniej też) jak nie czujesz ruchów dzidzi przez 10 godzin to pędem do lekarza! Pozdrawiam Monika.
 
Ja ruchy poczułam w 17 tc, teraz towarzyszą mi prawie nieustannie. Czasem nawet kopniaki bolą. Nie liczę ruchów bo byłoby to bardzo trudne ponieważ Maluszek jest badzo ruchliwy. Ale rzeczywiście na takim etapie ciąży w jakim jestem gdybym nie poczuła żadnego ruchu przez 10 godzin to tak jak napisała Mobugaj szybko musiałabym się skontaktować z lekarzem.

A regularnie ruchy powinno się odczuwać po 23 tc więc nie martwcie się dziewczynki na zapas.
 
Mnie nastraszyły "ciotki" jak to już wczesniej pisalam, że wczesniaka urodze, bo czułam maluszka juz bardzo wyraźnie (moj maż też) w 14-stym tygodniu, ale przeczytałam w mądrej ksiazce, ze mozna je czuc juz w 12-stym tygodniu.
 
żużaczku moja rada jest taka, abyś olała dobre rady "życzliwych ciotek", to dobrze, że tak wcześnie poczułaś dziecko, a to bzdury z tym wcześniakiem.
Pamiętam jak byłam na wizycie w 14 tyg. i lekarka zapytała mnie, czy czuję już ruchy. Ja sobie pomyślałam, że chyba nienormalna, ja w pierwszej ciąży to z pewnością poczuję w 20 tyg. Ale od 16 już coś czułam, a kopniaczki od 18. Więc to chyba nie jest żadne dziwne zjawisko.

A co do liczenia ruchów - z tego co wyczytałam to: liczy się po 30 tyg, najlepiej 3 razy dziennie po godzinie. Kładziemy się na boku i liczymy ruchy. W ciągu godziny powinno ich być 10, ale jak po 10 min. jest 10 to już nie liczymy dalej. Trzeba pamiętać, że dziecko może spać i wtedy nie naliczymy tylu ruchów, nie trzeba wtedy panikować.
Myślę, że jak dziecko jest ruchliwe, to można sobie podarować te liczenie, chyba, że lekarz zaleci.
 
JA RUCHY MOJEGO BĄBLA CZUŁAM JUZ W 16 TYG. A TO PIERWSZE DZIECKO.TAK BARDZO CZEKAŁAM NA TO ŻE NIE SPOSÓB BYŁO TEGO NIE ZAUWAŻYĆ.
 
Jakies 10 dni temu bylam u lekarza i uprzedzal ze za jakies dwa tyg. powinnam czuc ruchy. No nie wiem zbliza sie tydzien kiedy powinnam cos czuc i powiem szczezre ze nie mam pojecia czy przypadkiem juz cos nie czuje. Cos mi plumka w brzuchu. Nie wiem.. to pierwsza moja ciaza i nie mam pojecia jak mam odczuwac to cos;). Byc moze od wczoraj czuje a byc moze poczuje za jeszcze dlugi czas bo do szczuplych z pewnoscia nie naleze (chociaz od poczatku ciazy nic a nic jeszcze nie przytylam). Oj mada faka czlowiek to zawsze szuka sobie zmartwien i niepokojow;) zamiast sie bezgranicznie cieszyc;).
 
Tak chyba tak moje drogie. Od wczoraj chyba czuje jak moj brzuchowy potwor zyje we mnie. Nawet wiem do czego porownac to co odczuwam. Jak ktoras z was robila kiedys wino w domu w dymionie i nad korkiem byla taka zakrecona rurka z woda i babelkiem powietrza. Podczas fermentowania ten babelek robil takie 'chlup' :). Tak wlasnie tak to wlasnie czuje. Plum. :)
 
ja pierwsze ruchy mojej niuni poczulam po 4 miesiacu :) .... odczuwalam je jakby mi banki mydlane w brzuszku pekaly ... jak by ktos balonik przekowal .... takie puch puch hihihi - ale za to teraz niunia od 5 miesiaca to jest taka mala karateka ze szok ... ;D UWIELBIAM JAK SIE RUSZA :laugh:
 
reklama
Gdzies wyczytałam że od pewnego momentu zaczyna sie liczenie ruchów dziecka... od kiedy sie zaczyna to liczenie? i jak to wygląda?
 
Do góry