reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Asiolku, w tym wątku było wczesnieij o tych liczeniach. Ale ja nigdy nie liczyłam. Bogucha mógł cały dzien sie wiercić, prawie bez odpoczynku, a drugiego dnia cały dzień spał. Najlepiej spytaj lekarza. Dzieci maja rózne temperamenty. Teraz maluch rozrabia caly czas - tylko w nocy spi. Moja koleżanka też mi mowila, ze jej pierwszy synek był bardzo spokojny a w ostatnim miesiącu prawie go nie czula. natomiast teraz maluch szalał do ostatniego dnia ;D. No i jak tu liczyć? Trafisz na dzień "sjesty" i całe obliczenia diabli biorą. Poza tym nie wyobrażam sobie spedzenia całego dnia wlepiając sie w zegar.
 
reklama
HAJ, a propo's liczenia ruchów to tak jak wczesniej było pisane liczy się od30 tygodnia. Jak byłam w ciąży ( mój mały ma już 6 miesięcy) lekarz i położna stawiali bardzo duży nacisk na intensywność ruchów. Nakazano mi kontaktować się z lekarzem lub jechać do szpitala jeśli przez 6 godzin nie poczuję żadnego ruchu, lub jeśli wcześniej dziecko bardzo aktywne przez dobę bardzo ogranicza swoje ruchy. Mnie kazano równiez liczyć do 10 ruchów przez 2 godziny. Szczerze mówiąc to byłam bardzo tym przejęta i przestraszona, że budziłam się w nocy i głaskałam brzuszek, żeby dzidzia sie ruszała:) Pozdrawiam
 
hehe mam dziwne pytanie z trudna charakterystyka, ale moze sie uda: czy jak Wasze maleństwa kopią (to za zwyczaj jest takie bum, bum, albo kręcenie się) ale czy czujecie cos takiego jak "brrrrdęk" hihi, jakby ktos np. patykiem po plocie jechał? Takie drzenie jakby, nie kopanie?? Na samym dole, przy spojeniu łonowym... Wymysliłam sobie ze to jakies drgawki...buuu.... :-[
 
J a swoje maleństwo poczułam w 17 tygodniu porównuje te uczucie pierwsze do tego jakby mmi motylki w brzuszku trzepotały skrzydełkami teraz z tygdnia na tydzień ruchy są mocniejesze i wyrazniejesze :p :p ;)
 
żużaczek pisze:
hehe mam dziwne pytanie z trudna charakterystyka, ale moze sie uda: czy jak Wasze maleństwa kopią (to za zwyczaj jest takie bum, bum, albo kręcenie się) ale czy czujecie cos takiego jak "brrrrdęk" hihi, jakby ktos np. patykiem po plocie jechał? Takie drzenie jakby, nie kopanie?? Na samym dole, przy spojeniu łonowym... Wymysliłam sobie ze to jakies drgawki...buuu.... :-[

Bo dzidziusie mają czasem czkawkę!! ;D to nie drgawki, nie denerwuj się...
 
Klemantynka no aj wiem o tej czkawce.... tylko to tak inaczej. Może po prostu gra mi na żebrach jak na cymbałkach ;D
 
witam!
ja swoje pierwsze ruchy poczułam troszkę późno, bo dokładnie w lany poniedziałek a wczoraj pierwszy raz po brzuszku widziałam jak rusz się nasz kochany szkrab!!!!
pozdrowionka
 
reklama
Zaczęłam 15 tc. Od zeszłego tygodnia zaczęłąm odczuwać takie dziwne łaskotenie. To tak jakby jakiś motyl czy coś tkiego . To bardzo miłe i fajne uczucie. czy to możliwe że to MOJA DZIDZIA. Napiszcie czy wy też coś takiego czułyście

 
Do góry