reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - Lista potrzebnych rzeczy

reklama
ja przy małej stosowałam właśnie bephanten maść sobie na sutki i małej do tyłeczka. Opłaca się kupić opakowanie 100g, wychodzi o wiele taniej niż za 30g
 
Kombinezon na lato to chyba strata kaski ;-) lista fajna

racja, ta lista jest taka ogólna na każdą porę jak sić Maleństwa pojawią, dlatego nawet kombinezon i sweterki tam są :-)

QUOTE=ewika87;10536746]lista super. Nawet sobie ściągnęłam. Przyczepiłabym się tylko do kombinezonu ;)) i do smoczków sztuk 4 ;) Na początku wystarczy jeden, jak się okaże że dziecko załapie dany kształt i firmę to wtedy nawet 5 będzie mało ;)) oj jak sobie przypomnę, że mała miała 2 i tak zawsze było nagłe szukanie smoczka w najmniej odpowiednich momentach :-)[/QUOTE]
i też myślę, że smoczków nie potrzeba tyle, ja mam dwa różnych firm i zobaczę, które przypasują, tam samo kupiłam na razie dwie butelki tyko 125ml i 260ml i też zobaczę czy będą pasowały Dzidziusiowi, ja tą listę troszkę pozmieniałam według swojego uznania, ale jako taka podstawa może być,a już każda z was sobie pozmienia według siebie:-)
 
Witam serdecznie:-) Jestem w 34 tygodniu ciąży i właśnie dziś zmobilizowałam się do spakowania walizki. Termin mam na 23 czerwiec i mam nadzieję, że nie przyda się ona dużo wcześniej.
Co z waszymi walizkami? Jesteście już spakowane, czy zostawiłyście tą czynność na później?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie :-)
 
Witam serdecznie:-) Jestem w 34 tygodniu ciąży i właśnie dziś zmobilizowałam się do spakowania walizki. Termin mam na 23 czerwiec i mam nadzieję, że nie przyda się ona dużo wcześniej.
Co z waszymi walizkami? Jesteście już spakowane, czy zostawiłyście tą czynność na później?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie :-)

walizkowo - wyprawkowe rzeczy sa w innym watku moze tam przeniose tego posta !!! i zapraszam na glowny watek
 
Kochane, a powiedzcie mi czy do szpitala zabieracie jakieś przybory higieniczne dla noworodka, czy to zapewnia szpital? Chodzi mi o jakieś kremy do pupy, chusteczki nawilżone itp.?

I jeszcze się zastanawiam, do czego służą i czy już w szpitalu się przydają takie nakładki silikonowe na piersi?
 
Kochane, a powiedzcie mi czy do szpitala zabieracie jakieś przybory higieniczne dla noworodka, czy to zapewnia szpital? Chodzi mi o jakieś kremy do pupy, chusteczki nawilżone itp.?

I jeszcze się zastanawiam, do czego służą i czy już w szpitalu się przydają takie nakładki silikonowe na piersi?

u mnie w simin kazali zabrac pampersy i chusteczki nawilzane ... nic wiecej dla dziecka nie biore ...

ja nakladek uzywalam bo mloda nie potrafila zlapac cyca ale lepiej probowac bez !!! to mozna w kazdej aptece kupic wiec w razie w kupi sie na szybko
 
Kochane, a powiedzcie mi czy do szpitala zabieracie jakieś przybory higieniczne dla noworodka, czy to zapewnia szpital? Chodzi mi o jakieś kremy do pupy, chusteczki nawilżone itp.?

I jeszcze się zastanawiam, do czego służą i czy już w szpitalu się przydają takie nakładki silikonowe na piersi?

Wszystko zależy od szpitala. U mnie jest tak, że mam dla dziecka wziąć pampersy, chusteczki nawilżane, puder Alantan, krem do pupy i coś do kąpieli.
 
Ciastko z kremem u nas musisz mieć ręcznik dla dziecka, pampersy, chusteczki nawilżane , krem ochronny . Ja jeszcze wezmę rożek swój
 
reklama
Kochane, a powiedzcie mi czy do szpitala zabieracie jakieś przybory higieniczne dla noworodka, czy to zapewnia szpital? Chodzi mi o jakieś kremy do pupy, chusteczki nawilżone itp.?

I jeszcze się zastanawiam, do czego służą i czy już w szpitalu się przydają takie nakładki silikonowe na piersi?
u nas trzeba miec 'kosmetyki' dla dziecka pamprersy chusteczki - reszte typu ubranka rezcniki daje spzital. [znaczy 'u nas' czyli w 3 szpitalach ktore mam do wyboru :D]

nakladki przydaja sie gdy sie ma male / wklesle sutki - mojej siostrze bardzo duzo pomogly,
pomagaja tez gdy ma sie pogryzione cyce - ale np u mnie nie sprawdzily sie wogule bo jakos nie pasowaly mi :D
 
Do góry