reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawowo..czyli wszystko o zabawkach i zabawach naszych dzieci:)

a dasz przyklad tych zabaw jezykowych, bo ja to nie mam pomyslu chyba. Moj synek bardzo lubi zabawy wymagajace ruchu, czytanie ksiazeczek, ogladanie obrazkow-skupi sie na 2 minutki i leci dalej
 
reklama
A moze któraś mama polecić zabawy z dwulatkiem który ostatnio prawie wogole nieużywa zabawek tylko za mama chodzi!

no pewnie - niech robi wszystko z tobą :) zabawą będzie dla niego krojenie z Tobą warzyw do obiadu, zamiatanie, ścieranie kurzy. Niech łazi za Tobą ale przynajmniej robi coś rozwojowego, uczy się czegoś :) Ja wiem, co mówię, bo moja córka też miałą taki etap :p wtedy codziennie razem gootwayłyśmy obiad (stała na krześle dostawionym do blatu), sprzątałyśmy, ona mi "pomagała" w ubieraniu się, a ja jej itd.
 
co do zabawek, to u nas zawsze krlowały klocki i córka dostawała coraz to nowsze zestawy itd. Ale teraz dostała od chrzestnej świetne klocki - Chicco App Toys - nie wiem czy w ogóle słyszałyście, bo to raczej nowość (w temacie klocków od roku jestem mega obeznana, a dopiero teraz je widzę w necie;)). Są różne zestawy - my mamy do "pieczenia" ciasteczek. I jak zbuduje się z nich budowlę, to można wejść na tablecie aplikację (do ściągnięcia za darmo), "najechać" na te klocki i one ożywają :D U nas np. małej się pojawiła świeczka na jej ciasteczku - to od razu śpiewała Sto Lat :D można też na tablecie to dotykać, to wybuchają :D Naprawdę świetna sprawa i na pewno kupimy jej na Gwiazdkę inny zestaw (myślę o dinozaurze) :))
 

Załączniki

  • 12467782_465674220291985_851616449_n.jpg
    12467782_465674220291985_851616449_n.jpg
    100 KB · Wyświetleń: 160
Ja ze swoim synkiem ostatnio najczęściej bawimy się bum bum rurkami. Jest to taki instrument muzyczny. Synek ma 13 miesięcy i bardzo chętnie się nimi bawi.
 
zabawki ważna rzecz ale trzeba pamiętać aby dzieci pobudzać również innymi rzeczami. Ja oprócz zabawek kupuję i zamierzam kupować pościele dziecięce z postaciami z bajek. Zwróćcie uwagę, że dziecko będzie powoli zmieniło swoje nawyki i od zabawek będzie przechodziło do bajek! I jak je oderwać od telewizora? Ano poprzez zakup np pościeli do pokoiku dzięki czemu dziecko będzie miało poczucie obcowania z postaciami z bajki. Pościeli jest bez liku np w tym sklepie https://zaira.pl/pl/c/Posciel-dla-dzieci/9 . Wystarczy kupić i dziecko już znajdzie sposób na zabawę również zabawkami. Ważne aby miało klimat:-D
 
własnie moja córa również ciagle chce wszystko ze mna robić ale ostatnio az za bardzo uparla się ze bedzie ze mna ziemniaki strugac ;/ dawałam jej żeby je umyła to nie chciala mi noz zabrac a jaka była na mnie obrażona że jej nie dałam:p
 
Mojego synka ulubione zabawki to Biedronka z uciekających zwierzaków (baterię zmieniałam co drugi dzień) Pies-pchacz Fischerprice, stolik interaktywny, Traktorek z przyczepką (ze zwierzątkami które po włożeniu wydawały dźwięki), piłki - najlepsze takie grzechoczące oraz wszystkie zabawki które można naciskać. Sprawdziła się nam też kostka interaktywna - z róznymi ścianami. Jak mu się coś nudziło, to chowałam na tydzień i potem znów było super fajne:)
 
reklama
Do góry