reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy dla malych i duzych pociech

monika tak jak piszesz, pewnie to wymiesza i będzie jedna wielka szara kulka. Moi bratankowie bliźniacy w wieku 2,5 lat dostali ciastoline i tak ją właśnie załatwili. A do tego nawet ciastolina wbija się w dywan :sorry: ja z tym zaczekam do 4 roku życia....
 
reklama
Milk...my nie mamy dywnów w domu, wiec wbijania w dywan się nie obawiam ;-) ale napewno zrobie tak że dam Amelce po jednym pojemniczku ciastoliny :tak:
 
Coś nie tak z nasza ciastoliną od Mikołaja :baffled: Jest tak lepka że zostaje na palcach, na foremkach, na stoliku :no::no:...czy wiecie co mogę zrobić zeby poprawic jej stan...narazie włożyłam do lodówki ale do wieczora bez efektu :baffled:
 
Monia ja ciastoliny nie mam jeszcze ;-) wiec nie pomoge

Katka repertuar niezły :-):tak:

U Nas z zabwa wspolnych to:
-gotujemy, na niby i naprawde : podobnie jak u Katki Dawidek ma swój mniejszy garnuszek i miesza, lepi peirogi ze mną, kluski sląskie i kopytka, obiera jajka , pomarancze i mandarynki :-)
- sprzatamy razem mieszkanie ... Dawidek ma swoją sciereczka, ja mu psikam płynem a On szoruje ;-), odkurza wszedzie gdzie mu powiem :tak:
- "czytamy" razem książeczki, tzn. moge przeczytac jedna linijke a juz kolejna strona ;-)
- ogladamy razem bajki i głośno komentujemy, robimy co w bajce
- spiewamy tanczymy ... Dawid ma juz swój taniec ;-)
- jezdzmy samochodami- dobijając do siebie
- Dawid siedzi w wywrotce a my go ciagniemy, pchamy
- rysujemy wszystko i wszedzie gdzie mozna ;-)
- w weekendy rany zawsze ćwiczymy skłony, przysiady ... mąz próbuje nauczyc syncia pompek, konczy sie ze Dawid siedzi na nim :-D
- chowanego ... przewaznie to ja sie chowam a Dawid szuka, chyba ze Dawid chowa sie w szafie ;-)
- gonimy sie po całym domu
- bawimy sie w konika, pieska
budujemy wieze z klocków ktora Dawid z radoscia rozwala
ale ostatnio Dawidek duzo zajmuje się sam ... przewaznie konczy sie płaczem bo Hajdi cos mu zabrała :dry: ... ale nie jest zle :-)
 
Moni z ciastolin to najlepsza jest wg mnie play doh. Słyszałam też od koleżanki ,że moon sand też jest bardzo fajny. Gosia na mikołaja oprócz ciastoliny kupionej przeze mnie też dostała od kolegi taką chińszczyznę co brudzi i się lepi do wszystkiego. Ciastolina na pewno będzie mniej klejąca jak zostawisz ją na trochę nie zamkniętą, bo kontakt z powietrzem działa na nią utwardzająco. Co do lodówki to nie mam pojęcia, ale chyba niezbyt przyjemnie kleić taką zimną??:confused: i po ogrzaniu pewnie znów będzie lepka.
Z naszej play doh (a mamy już kilka miesięcy) nie zrobiła się szara kulka mimo iż Gosia klei różnymi kolorami. Tą nową od sąsiadka dostała 6 grudnia i już żółty jest bury, a czerwony buraczkowy:confused::nerd::szok:, ta dostana w prezencie nazywa się kids doh (nie polecam jej)!!!!!
Gosia uwielbia gotować na niby, tańczyć i bawić się w salon fryzjerski:rofl2:. Bierze moją suszarkę i szczotkę i czesze lalki (choć chętniej tatusia:happy:) i za usługę inkasuje pieniązki do świnki.
 
Gosia uwielbia (...) bawić się w salon fryzjerski:rofl2:. Bierze moją suszarkę i szczotkę i czesze lalki (choć chętniej tatusia:happy:) i za usługę inkasuje pieniązki do świnki.

:-D:-D:-D

Paula zaczyna fantazjowac i zmyslac, np. bawi sie z niewidzialnym Clifordem, udaje, ze mi cos podaje itp. Odgrywa tez scenki z bajek.:tak:
Nadal jej ulubiona zabawa jest wspinanie sie i skakanie... Guzy i siniaki jej nie zniechecaja:dry:
 
Kajenkoto tak jak u nas:tak:Julia tanczac odstawia takie figury ze You Can Dance by sie nie powstydziło;-)Poza tym uwielbia wszystkie zabawy z dziecmi a ze mna prasoawc(bierze swoje zelazko i prasujemy razem na desce)albo zamiatac czy odkurzac.szuszarki ostatnio nie znosi.
 
Ninka dostala wczoraj ksiazeczka z plyta do sluchania z serii dziennika (czyta Marian Opania) Mala Syrenke. jest po prostu zachwycona sluchaniem - juz nawet sama nauczyla sie wlaczac, idzie do pokoju, zamyka sobie drzwi i slucha jak zaczarowana. dzis poszlysmy kupic z tej serii Kopciuszka i Sindbada :tak: polecam:
LITERIA.pl Znaleziono: seria: Najpiękniejsze bajki dla dzieci
 
reklama
Julia ma podobne bajki z serii Ramy,czyta tam Cezary Pazura o ile sie nie myle ale nie chce tego wcale słuchac,denerwuje sie jak właczam:baffled:
 
Do góry