reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zaczerwienienie po szczepieniu

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez goniasobol, 11 Luty 2011.

1. goniasobol

goniasobol New Member

Moja córcia miała wczoraj szczepionkę, dziś w miejscu ukłócia, na nóżce pojawiło się zaczerwienienie. Pielęgniarka kazała mi przemywać to wodą z sodą. A co wy robicie w takim przypadku? Czy można zrobić kompres i przyłożyć go np. na noc?

2. edi376

edi376 New Member

My robiliśmy okłady z łyżeczki sody na szklankę wody i przykładaliśmy na zaczerwienione miejsce w ciągu dnia. Ale wydaje mi się, że można i na noc-niby dlaczego nie?;-)

3. reklama
  4. barbara84

barbara84 New Member

Czy zaczerwienienie w miejscu po szczepiące i powyżej niej (rączka) jest normalnym objawem? Dodam, że to pierwsze szczepienie u 7 tygodniowego niemowlaka.

5. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

Proszę dla ścisłosci wszsytkei możliwe odczyny poszczepienne.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2002 r. (poz. 2097)

Załącznik nr 1

KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH1

Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych:

1) odczyny miejscowe, w tym:

a) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG,

b) obrzęk,

c) powiększenie węzłów chłonnych,

d) ropień w miejscu wstrzyknięcia;

2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):

a) encefalopatia,

b) drgawki gorączkowe,

c) drgawki niegorączkowe,

d) porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym,

e) zapalenie mózgu,

f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,

g) zespół Guillain-Barre;

3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:

a) bóle stawowe,

b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,

c) gorączka powyżej 39°C,

d) małopłytkowość,

e) nieutulony ciągły płacz,

f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,

g) reakcja anafilaktyczna,

h) reakcje alergiczne,

i) uogólnione zakażenie BCG,

j) wstrząs anafilaktyczny,

k) zapalenie jąder,

l) zapalenie ślinianek,

m) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.

1 Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) stanowi każde zaburzenie stanu zdrowia, jakie występuje po szczepieniu. Jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mogą one być wynikiem:

1) indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki;

2) błędu wykonania szczepionki lub błędu podania szczepionki;

3) zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu.

Załącznik nr 2

KRYTERIA ROZPOZNAWANIA NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH

Kryteria rozpoznawania niepożądanych odczynów poszczepiennych:

1) odczyny miejscowe:

a) nadmierny odczyn miejscowy:

- obrzęk wykraczający poza najbliższy staw,

- obrzęk, zaczerwienienie i bolesność utrzymujące się dłużej niż 3 dni,

- odczyn miejscowy wymagający hospitalizacji dziecka,

b) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG:

- poronny fenomen Kocha (wczesny odczyn poszczepienny pod postacią nacieczenia pojawiającego się już pomiędzy drugim a siódmym dniem po szczepieniu, a następnie owrzodzenia gojącego się od 2 do 4 miesięcy),

- pęcherzyk ropny o średnicy większej niż 10 mm u noworodków lub większej niż 20 mm u dzieci starszych,

- owrzodzenie o średnicy większej niż 10 mm u noworodków lub większej niż 20 mm u dzieci starszych,

- keloid,

c) powiększenie okolicznych węzłów chłonnych:

- powiększenie co najmniej jednego węzła (1,5 cm lub więcej),

- sącząca się przetoka nad węzłem (dotyczy głównie powikłań po BCG, w okresie 2-6 miesięcy po podaniu szczepionki),

d) ropień w miejscu wstrzyknięcia:

- bakteryjny (obecność ropy, objawy zapalenia, gorączka, dodatnie wyniki posiewu),

- jałowy (brak dowodów zakażenia bakteryjnego);

2) niepożądane odczyny ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):

a) encefalopatia:

wystąpienie co najmniej dwóch z podanych niżej trzech objawów w przeciągu 72 godzin po szczepieniu:

- drgawki,

- wyraźne zaburzenia stanu świadomości trwające dzień lub dłużej,

- wyraźna zmiana zachowania dziecka utrzymująca się dzień lub dłużej,

b) drgawki z wyraźnym rozgraniczeniem na gorączkowe i niegorączkowe,

c) poliomyelitis poszczepienne wywołane wirusem szczepionkowym (porażenie lub niedowład wiotki z objawami utrzymującymi się 60 lub więcej dni, który wystąpił u dziecka w okresie 4-30 dni po podaniu OPV lub 2-75 dni po kontakcie z osobą, która otrzymała tę szczepionkę. Do rozpoznania wymagane jest badanie wirusologiczne płynu mózgowo-rdzeniowego oraz stolca z wyizolowaniem szczepu szczepionkowego wirusa polio),

d) zapalenie mózgu (rozpoznane w oparciu o typowe objawy neurologiczne, pleocytozę w płynie mózgowo-rdzeniowym i/lub izolację wirusa z PMR),

e) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (rozpoznane w oparciu o typowe objawy oraz badanie PMR, z wyraźnym rozgraniczeniem na bakteryjne i niebakteryjne. Przy podejrzeniu poszczepiennego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych po podaniu szczepionki żywej, wskazana jest próba izolacji wirusa szczepionkowego z PMR),

f) zespół Guillain-Barre (symetryczny niedowład o ostrym początku, gwałtownie postępujący, bez gorączki w momencie wystąpienia pierwszych objawów, z równoczesnymi zaburzeniami czucia, rozpoznawany na podstawie objawów klinicznych i badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Zgłaszaniu podlegają wszystkie przypadki zespołu Guillain-Barre, które wystąpiły w przeciągu 4 tygodni po szczepieniu);

3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:

a) reakcje alergiczne pod jedną z niżej wymienionych postaci, ujawniające się w okresie 24 godzin po podaniu szczepionki:

- zmiany skórne,

- obrzęk twarzy lub uogólniony,

- zmiany osłuchowe (świsty),

b) reakcja anafilaktyczna (ostra reakcja nadwrażliwości) - silnie zaznaczona reakcja w przeciągu pierwszych dwóch godzin po podaniu szczepionki, charakteryzująca się dusznością z powodu skurczu oskrzeli, obrzękiem krtani, obrzękiem Quinckego,

c) wstrząs anafilaktyczny - natychmiast po podaniu szczepionki,

d) gorączka 39°C lub wyższa (gorączka występuje zazwyczaj w przeciągu 48 godzin po podaniu szczepionek DTP lub DT, natomiast po szczepieniu przeciw odrze lub (śwince, odrze i różyczce) odczyn w postaci wzrostu temperatury występuje w drugim tygodniu po podaniu szczepionki (szczyt około 10 dnia),

e) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny (jest to charakterystyczny stan po szczepieniu DTP, w którym niemowlę przez pewien okres czasu (10 minut do 36 godzin) ma obniżone ciśnienie tętnicze (stany hipotonii do zapaści naczyniowej włącznie), obniżone napięcie mięśniowe, nie przyjmuje posiłków i nie nawiązuje kontaktów z otoczeniem),

f) nieutulony ciągły płacz (utrzymujący się powyżej 3 godzin płacz lub krzyk o znacznym nasileniu i wysokim tonie, pojawiający się przeważnie 6-18 godzin po szczepieniu),

g) uogólnione zakażenie prątkiem BCG (m. in. zmiany w węzłach chłonnych innych regionów, zmiany kostne, meningitis BCG, zmiany w nerkach i innych narządach lub tkankach, występujące 1-24 miesięcy po szczepieniu, potwierdzone bakteriologicznie).

6. barbara84

barbara84 New Member

Ojejku!!! Ile jest negatywnych skutków szczepień!!! Nikt mnie nie informował, że dzieciatko może na takie poważne choróbstwa zachorować!!! Na szczęście córuni to zaczerwnienie i lekki obrzęk zniknął po 3 dniach :) Ale jeszcze raz Ci Kerna dziękuję!!! ;)

7. klementyna33

klementyna33 New Member

negatywnych skutków jest mnóstwo, tylko lekarze o nich nie mówią.....cóż " żądza pieniądza" robi swoje :-(

znalazłam też wypowiedź lekarza na temat szczepień - około 8 minutowa wypowiedź, dość ciekawa. Nie jest to lekarz związany z polskim koncernem farmaceutycznym więc myślę, ze wypowiedź jest obiektywna i nie wpływa na nią żądza pieniądza, wycieczki bądź nowego laptopa od koncernu farmaceutycznego za ilość zaszczepionych dzieci, jak na wielu naszych polskich pediatrów.

http://www.youtube.com/watch?v=bBZ1G...layer_embedded

8. Pati.b

Pati.b New Member

lekarz ma obowiązek przedstawienia ulotki ze szczepionki rodzicom i poinformowania o wskazaniach do szczepień, przeciwskazaniach i skutkach ubocznych jak w przypadku każdego zabiegu medycznego czy też operacji...

w dodatku pediatrzy nie zgłaszają tych odczynów do sanepidu (przypadki znam z otoczenia) potem statystyki i lekarze kłamią bo tylko około 10% niepożądanych odczynów poszczepiennych jest zgłaszanych ....

nie mówią też o składzie szczepionek i o ich toksycznym działaniu na mózg dziecka, rtęć, aluminium, skwalen, formaldehyd (formalina używana w prosektoriach do konserwowania części ciała zmarłych)

gdyby każdy wiedział o NOP-ach i o składzie szczepionek, o ryzuku powikłań (nieuleczalnych!) to 1000 razy by się zastanowił czy szczepić swoje dziecko i na co szczepić a na co nie

o skuteczności szczepionek tez się nie mówi np grypa szczepienie zapewnia ok 3% zmniejszenie zachorowania na tą chorobę, gruźlica ok 9%, pneumokoków jest 91 odmian w tej chwili a szczepienia są tylko na 10 i powodują mutacje i powstawania kolejnych odmian pneumokoków....

9. Pati.b

Pati.b New Member

Powikłania po szczepieniach:
    Ostrów Mazowiecka: Kubuś walczy o życie! Pomóż rodzicom w leczeniu i rehabilitacji ciężko chorego dziecka - 6 grudnia 2010
    Trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Umieraj, Krzysiu, umieraj... - 30 maja 2009
    Troje dzieci zmarło po podaniu popularnej szczepionki - Wiadomości - WP.PL
    Zmarło 12 dzieci, na których testowano szczepionkę - Wiadomości - WP.PL
    Jasia zabiła szczepionka Euvax B - Wiadomości24

to tyle a sporo więcej znalazłam bez większego problemu a ludzie dalej będą twierdzić że takich przypadków jest mało i ich dziecka to nie dotyczy

nie mówi się tylko o powikłaniach jakie mogą wystąpić w wieku dorosłym

Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2011
  10. reklama
  11. klementyna33

klementyna33 New Member

szkoda także, że rodzice sami bagatelizują temat szczepień - na jednym z wątków zaczęłam temat ponieważ niebawem będzie dotyczył zarówno mnie jak i mam z tego wątku, podałam kilka przykładów oraz nazwy szczepionek, podałam którymi nie warto szczepić za względu na dużą zawartość substancji szkodliwych a jakie można użyć w zastępstwie /to dla mam które koniecznie chcą szczepić zaraz po urodzeniu/ ale stwierdzono, że jestem "nakręcona" i że "zabiłam wątek" :szok: Widać z niektórymi mamami można rozmawiać tylko o pierdołach typu "boli mnie kręgosłup, jestem zmęczona i ogólnie życie jest do d... albo kupiłam sobie to i to", poważniejsze tematy są negowane bądź ignorowane słowami typu "ja nawet nie czytam tych opowieści". SZOK! To jest dla mnie jawne ignorowanie życia i zdrowia własnego dziecka.

12. Pati.b

Pati.b New Member

bo do niektórych to się gada/pisze jak do ściany - wolą nie wiedzieć tylko żeby potem nie było płaczu w razie Nopa i nie reagowania na jego wystąpienie bo przecież jak sie nie wie co to Nop to na co tu reagować a czasem trzeba natychmiast do szpitala z dzieckiem jechać... krzyk mózgowy która mama wie co to jest i co trzeba robić w takim wypadku, płacz dziecka to przecież normalne ale nieutulony kilku godzinny płacz tuż po szczepieniu (do 4tyg po szczepieniu) już nie jest normaly ale która mama skojarzy to z Nop-em jeślie nie ma bladego pojecia o istnieniu powikłań poszczepiennych....

Poleć forum