reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana przyszla mama - dieta sport kosmetyki relaks

emotion_sickness

mama szkrabusia =)
Dołączył(a)
12 Marzec 2012
Postów
2 007
Miasto
malopolska/irlandia
Zadbana przyszla mama - dieta sport kosmetyki relaks

Jak odzywiamy? Czy mamy zachcianki?
Moze troche ruchu? Ci dozwolone?
Ale i o bardziej spokojnych momentach przed TV z kieliszkiem mineralnej i maseczce na twarzy :-)
 
reklama
Dziewczyny zamierzecie stosować jakieś kosmetyki dla kobiet w ciąży, lub juz stosujecie? Chodzi mi głównie o jakieś balsamy,oliwki,mleczka przeciw rozstępom, ujedrniajace? Co polecacie?
 
ja w pierwszej ciazy smarowalam sie na rzstepy a i tak mam zcachany brzuch az po cycki + biust/pod pacha
teraz to niewiem czy cos stosowac na rozstepy - czy to 'popiep^^yc'

Wiem ze uzywalam krem z Bileda [kupowalam w rossmanie] na 'spuchniete nogi' i byl super naprawde
 
Z tymi rozstępami to różnie bywa, koleżance pomagał krem już nie pamietam nazwy, kupowałam w aptece, był dość drogi i w takiej niewielkiej tubce i na mnie nie zadziałał. Myślę, że jak mamy mieć rozstępy to złapiemy, ja się smaruje po prysznicu(i też kocham goracą wodę) balsamem, ale też nie zawsze. Ja miała rozstępy na piersiach, brzuchu i udach i same zniknęły. W zeszłej ciąży bardzo mało wazyłam 46kg na poczatku ale strasznie wymiotowałam i skończyłam z wagą 63kg, jakieś 7 kg odeszło odrazu po porodzie teraz ważę 55kg i muszę też się pilnować jestem nie wysoką os 164cm.
 
A co z farbowaniem włosów kobietki? Widziałam juz tam gdzieś, że poruszany był ten temat, ale chyba tu jest odpowiednie miejsce na niego :-) może więcej opinii u zbiera się tu na ten temat.
Ja mam juz takie odrosty, ze nie mogę patrzeć na nie, ale postanowilam wstrzymać się przynajmniej do końca 1 trymestru.
 
Ja czytalam wiele artykulow na necie i chociaz pisali ze juz nie takie bardzo szkodlwe jak kiedys ze mozna farby ziolowe itp uzywac TO i tak odradzaja farbowanie wlosow do zakonczenia 1 trymestru. Tak ze lepiej chuchac na zimne.
 
hej:-)byłam dzisiaj u lekarza i pytałam o farbowanie włosów,no i moja Pani doktor powiedziała,że ona by się wstrzymała do końca 13 tygodnia.Niby te farby nie są jakieś tragiczne ale lepiej chuchać na zimne:tak:
 
reklama
Hej,
Co do kosmetyków - polecam blog dziewczyny, która z wykształcenia jest chemikiem i świetnie porównuje składy, więc polecam lekturę Zapiski Podwójnej: Sroka o.... czyli zapiski podwojonej

Co do farbowania włosów. Nowoczesne farby mają nieco inny skład, więc z tego co mi wiadomo, farbowanie jest jak najbardziej dozwolone. Jeżeli ktoś ma obawy - można wybrać farbę bez amoniaku ;-)
 
Do góry