reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

karolka84

mama kwietniowa '09
Dołączył(a)
7 Marzec 2009
Postów
1 665
Miasto
daleko i blisko:)
Pewnie część z nas będzie zwlekać z zakupami dla Maluszka żeby nie zapeszyć, ale są też takie Mamy które przez całe 9 miesięcy cieszą się zakupami dziecięcymi. Wobec tego to miejsce będzie na newsy zakupowe:)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
SŁOWNICZEK POJĘĆ UBRANKOWYCH :) (by ivi)
body- długi albo krótki rękaw, ale kończy się "majteczkami" - zawsze bez nogawek
rampers - krótki rękaw albo ramionka, ale kończy się "krótkimi spodenkami" (nie ma długich nogawek)
pajacyk - długi rękaw i długie nogawki, najwygodniejsze są rozpinane po długości z przodu!! (żeby dziecko na napkach albo zamkach nie leżało!) , może nie mieć stopek (wg mnie bez sensu, bo do pajacyków i tak skarpetki się zakłada)
śpiochy - ma długie nogawki, ale nie ma rękawków (szelki do zapięcia)
kaftanik - bluzeczka z dł. rekawkiem, zapinana albo zawiązywana. <- prawie w ogole nie używalam tego!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
PROPOZYCJE UBRAŃ DLA NIEMOWLAKA (by ivi)
na pierwsze 3 miesiące, gdy dziecko się wydaje bardzo kruche i malutkie, polecam przede wszystkim takie zestawy:
1. body kr. rekaw + pajac + skarpetki,
2. body dł rękaw+śpiochy+ skarpetki (te skarpetki to sprawa indywidualna oczywiście).
sukienki, dżinsy, bluzy itd - wygląda to ślicznie, ale.. nie jest to w ogóle wygodne :) także z tym proponuje oszczędnie, albo w ogóle zostawić takie zakupy rodzinom ;)
W ciepłe letnie dni uwielbiałam rampersy, bo wyglądają czadowo i dziecku jest w nich wygodnie :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ROZMIARÓWKI (by angel i kindzia26a)

- early baby : dla takich 2 kg cos WCZEŚNIAK (taki około 50cm)
- tiny baby: uwaga 3,4 kg ( rzewczywiscie TINY taki dzieciaczek 3,5 kg ;/) TINy to takie "drobne" noworodki do miesiaca (o-1) czyli do 56cm około
- new baby 4, 5 kg (
shocked.gif
) (dla takich nowlaczkow "normalnych " wagowo do 4kg i na miesiac , dwa)
i tu dopiero sie zaczyna: 0-3 msc ( czyli tak do 62cm)
3-6 msc itd. (czyli do 68cm)

tak ja bym to widziała
odpusc sobie early i tiny i zacznij od new baby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

LISTY WYPRAWKOWE

(wkrótce)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
No ja sie przyznam... ja bede ta zwlekajaca... przy pierszej corci tez kupowalam wszystko na koniec i zdarzylam. Lepiej nie zapeszac.:-):-):-)
 
Ja jestem w goracej wodzie kapana do 6 miesiaca mialam wszystko kupione a od 8 stalo juz lozeczko pod przykryciem , bo...wszystko sie moze zdarzyc ;) Jak przy synu w 5 miesiacu skorczy dostalam to szabko wzielam sie za wyprawke zeby maz nie musial tego za mnie robic albo ja z dziedzia jesli urodzi sie wczesniej

Co do nowosci to nie pomoge ale zawsze popatrze :)

super skarpetunie :) ja w poprzedniej ciazy babci tak powiedzialam ze jestem w ciazy choc chwile trwalo nim zaskoczyla hihi
 
a ja to mam wszystko po synku a jak bedzie dziewczynka to po siostry coreczce co prawda czesc napewno kupie ale takie jak łóżeczko wanienka itp to mam łóżeczko pasowalo by zmienic bo synek je troszke dotyral ja mialam tak zwane turystyczne i bardzo zniego jestem zaqdowolona zarazilam wszystkich takim łóżeczkiem :) teraz jak bede kupować to tez takie samo :)


http://www.suwaczki.com/]
eiktxm5e5cwmtpl5.png
[/url]

http://www.suwaczki.com/]
17u9sg18iwtq510q.png
[/url]
 
tez myślałam o tym turystycznym, nawet już niektóre oglądałam, przyznam się ze to moje pierwsze dziecko więc dużo oglądam rzeczy dla dzieci ;)
 
karolka tez tak mialam najchetniej bym kupowała odrazu i wsyztsko ;) ale zaczelam gdzies tak pomalutku od 5 miesiaca ale to takie sporadyczne spioszki a od 7 to juz tak troszke szybciej luzeczko kupilam jak dobrze pamietam podkoniec 7 miesiaca a w 37 juz stalo rozlozone bo lekarz nastraszyl mnie ze wkazdej chwili moge zaczac bo dzidizus juz gotowy bardzo nisko i wogule ;) ale wytrzymal do ostatnich dni :)

http://www.suwaczki.com/]
eiktxm5e5cwmtpl5.png
[/url]

http://www.suwaczki.com/]
17u9sg18iwtq510q.png
[/url]
 
ja narazie ogladam wszystko :) nic jeszcze nie kupilismy choc Maz chcial juz kupowac jak tylko sie dowiedzial, ale znajac siebie to przez te 9 miesiecy nakupowala bym tyle tego ze w domu bysmy sie nie zmiescili, dlatego mysle ze zaczniemy kupowac jakos pozniej, ale faktycznie mozemy sobie tu robic jakis taki niezbednik :)
 
Boje się jeszcze oglądać rzeczy dla dzidziusia, może jutro zacznę gdy będzie już coś jasne po usg ;-) ale odważyłam się kupić dzienniczek ciąży Dzienniczek Ciąży | Sklep internetowy Brioko.pl i będę w nim zapisywać wszystkie odczucia swoje i przyszłego taty :-) poza tym ma format kieszonkowy więc zawsze mi się zmieści do torebki. A w przyszłości być może dziecko bedzie wiedziało co czuli jego rodzice gdy było w brzuszku. Moja mama prowadziła podobny dziennik ale gdy już byłam na świecie. Z sentymentem go wspominam :happy:
 
reklama
Mmadziulas, też mam ten dzienniczek :)
Ja już mam sporo ciuszków kupionych, co i raz kupuję, jak mi coś wpadnie w oko :-p ale teraz się chyba wstrzymam, bo kuzynka mi obiecała rzeczy po swoich dzieciach i jedna koleżanka też trzyma.
Nie wierzę w przesądy, że jak się coś kupi wcześniej, to się zapeszy.
 
Do góry