reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapchany nosek-czy to alergia?

nikos ciesze sie ze tu zajrzalam i przeczytalam twojego posta bo wieesz zawsze to czlowiek madrzejszy o doswiadczenie! jak piszeszs nie zawsze u wszystkich jest to samo! a katarek konsultowalam nie tylko u jednego pediatry ale rowniez u dwuch laryngologow i alergologa! no i teraz pozostala nam alergia zapisuje sie do centrum na wizyte u alergologa i zrobimy testy!
madziunia wiem ze takie testy z krwi wykonuja juz od 6 miesiaca zycia dziecka ale tylko w specjalistycznych klinikach! i to nie na wszystko! ja jade do CZD w wawie bo tam juz hubert jest pacjetem i mam zaufanie, a to ze sie naczekam na wizyte to swoja droga!
 
reklama
Nie no znowu muszę powiedzieć coś co kogoś może zmartwić??!!

My również chcieliśmy robić testy ale każdy lekarz (nawet specjalistka z CZD z W-Wy) odradziła nam je.
Powiedziała, że takie testy nie są wiarygodne.
Mogą one pokazać uczulenie na wiele produktów a następnym razem mogą nic nie wykazać.

Specjaliści zapewniają, że testy skórne najlepiej przeprowadzić około 3-go roku życia.
Są one wtedy najbardziej wiarygodne.

Pozdrawiam
:)
 
nikos ja wiem ze najlepiej testy skorne ale z krwi tez robia a moze cie zbyli! ja sie nie poddam skoro moga zrobic z krwi to niech zrobia!
 
Witam
Katar u mojego synka trwa już szósty tydzień. Miał już dwa antybiotyki, w międzyczasie lekarka stwierdziła zapalenie oskrzeli. Teraz od kilku dni kazała psikać bioparox do noska i ostrzegła, że jak się nie poprawi to znów antybiotyk :wściekła/y: Bez sensu dla mnie wciskać w małego kolejne antybiotyki, skoro mu katar nie przechodzi. W międzyczasie miał też kaszel no ale już nie kaszle, niestety rzęzi mu pod paszkami jak go trzymam, to czuć wyraźnie na rękach i słychać, że cały czas coś tam mu zalega. Nie wiem już co robić, koleżanka miała podobnie ze swoim synkiem i pomogła jej alergolog i Zyrtek. Chyba jednak i u nas to będzie coś alergicznego :confused:
Pozdrawiam
 
Na taki uciążliwy katar dobre są te preparat z solą morską (ja na przykład stosuję u Antośka taki otrivin z wit. b - bo dodatkowo jeszcze łagodzi podrażnienia) Ale na szczęście od dłuższego czasu mamy spokój z katarem.
 
Mój 2,5 letni synek miał ciągle zapchany nosek i często chorował na zapalenie oskrzeli.Od pediatry dostaliśmy skierowanie do alergologa.Zrobiono mu testy z krwi i okazało się że ma bardzo silną alergie na roztocza.Teraz codziennie musi przyjmować jedną tabletke SINGULAIR 4 a na zapchany nosek doktor przepisał mu FLIXONASE.Doktor powiedział że do szóstego roku życia alergia może się cofnąć i mam wielką nadzieje że tak będzie.POZDRAWIAM
 
reklama
Witam,
troche nie na temat ale postanowilam sie wyzalic.
Jestem duza alegiczka (23 lata) i tez mam zapchany nosek :(
jak bylam mala co roku walczylam z alergia. W koncu mama zdecydowala sie na odczulanie. i wszystko bylo ok...az do tego roku kiedy wszystko wrocilo :(
ehhhh
wspolczuje wszystkim malym dzieciaczkom bo dlanich to napewno jest jeszcze gorsze :(
 
Do góry