reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Katerinka,a to ciekawe,bo ja w akcie urodzenia miałam wpisanego ojca Zuzi (tzn. imię) i on jeszcze wtedy nie miał odebranych praw i ja dostałam drugie becikowe i brali pod uwagę wyłącznie moje dochody.
 
reklama
czesc dziewczyny, teraz to mi zamieszalyscie, jestem w ciazy, z chlopakiem na razie nie zamierzamy sie pobrac, obecnie studiuje i pobieram stypendium socjalne jako ze dochad mojej rodziny (tj. moj ojciec, matka i ja) nie przekaracza 500zl na osobe, jak to bedzie w sprawie becikowego?? czyj dochod bedzie sie liczyl? ojciec uzna dziecko ale nie mieszkamy razem, ani nie zalegalizujemy zwizku, do drugiego becikowego liczy sie dochod ojca dziecka (my z chlopakiemw koncu rodzina nie bedziemy) czy dochod mojej rodziny tak jak w stypendium czyli mojego ojca matki i moj?? i czy przysluguja jakies jeszcze dodatkowe swiadczenia z racji tego ze sie studiuje dziennie czyli nie pracuje wiec nie bede miec wychowawczego? jakas pomoc z uczelni, mopsu itp? z gory dzieki za odpowiedz
 
jesli dochod rodziny nie przekracza kryterium czyli 504zl. nalezy sie becikowe pierwsze niestety drugie nalezy sie na zasadach przewidzianych w ustawie o pomocy spolecznie z tego co ja wiem naleza ci sie dwa becikowe jesli nie przekraczasz kryterium
 
w poprzedniej odpowiedzi troche zle sie wypowiedzialam chce to sprostowac becikowe pierwsze nalezy sie kazdemu rodzicowi drugie jest zalezne od tego czy masz prawo do zasilku rodzinnego jesli pobierasz ten zasilek masz prawo do drugiego becikowego mozesz wejsc na strone internetowa-mops miasto w ktorym mieszkasz.pl tam znajdziesz wszystko co ci przysluguje
 
dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanko: czyj dochód do rugiego becikowego sie liczy? mój tylko? ja studiuje wiec dochodu nie mam wcale, czy tez ojca dziecka, on je uzna i dziecko bedzie mialo jego nazwisko ale my nie bedziemy po ślubie. Bo to spora roznica.
 
dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanko: czyj dochód do drugiego becikowego sie liczy? Kto ma sie starac o zasilek rodzinny? tylko ja? ja studiuje wiec dochodu nie mam wcale, jestem na utrzymaciu rodzicow czy tez ojciec dziecka, on je uzna i dziecko bedzie mialo jego nazwisko ale my nie bedziemy po ślubie. Bo to spora roznica.
 
witam wszystkiech :) prosze o pomoc o ile to mozliwe, jak to jest z tymi zasilkami dla samotnych matek ja jestem w dziwnej sytuacji mieszkam z moimi rodzicami ojciec mojego synka powiedzial ze uzna dziecko ale w zwiazek formalny nie bedziemy sie pchac .kobieta w gminie powiedziala mi ze nie przysluguje mi zaden zasilek jesli mieszkam z rodzicami no chyba ze bym byla na jakiejs stancji .Słyszałam że można jeszcze zrobic tak ze przy wniosku o ten caly zasilek mozna wspomniec ze prowadzi sie oddzielne gospodarstwo domowe . ojciec dziecka powiedzial ze bedzie dawal na syna ale to smieszne 300 zł a moi rodzce maja jeszcze mlodszego syna na utrzymaniu i jego szkole do oplacenia i tez moja .czy jes jakas mozliwosc zeby dostac jakies wsparcie chociaz na kilka miesiecy od gminy ??? pozdrawiam :-)
 
jezeli ojciec uzna dziecko to anlezy ci sie tylko zasilek rodzinny, i poki nie bedziesz miala aliemntow do zalatwiania wsyztkich spraw beda ci potrzebne jego zaswiadczenia o dochodach.
naperwno nie nalezy ci sie zasilke dla samotnej matki bo nia nie jestes.
ale o pomoc finansowa mozesz sie ubiegac w MOPSIE.
 
reklama
cześć, nie wiem czy dobrze trafilam i w odpowiednim miejscu pisze, moze wiecie czy mi cos przysluguje? jestem w ciazy, mieszkam z rodzicami, studiuje dziennie i nie mam zadnego dochodu, z partnerem nie jestem po slubie (i nie bede) nie mieszkamy tez razem, ale uzna on dziecko i bedzie nosilo jego nazwisko, zasilek dla samotnej matki wiec chyba odpada z tego co czytalam, a jak jest z drugim becikowym? czy przysluguje mi cos jeszcze? wlasciwie bede na utrzymaniu rodzicow dalej, moze cos ktos doradzi?
 
Do góry