reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

mam pytanie dotyczące alimentów. gdzie i do kogo musze udać się o pomoc. Ojciec mojej córeczki to zwykły oszust niestety wyszło to dopiero na jaw gdy już byłam w ciąży ( jest z innego miasta) teraz nie jesteśmy razem a on nic nie płaci na Gabrysie. cały czas tylko zwodzi i kręci. Nawet nie potrafie powiedzieć czy pracuje naczy czy jest zarejestrowany. Oczywiście Gabrysi nie uznał. Ja w tym roku miałam mature ( on jest 5 lat ode mnie starszy) i dostaje co miesiąc 170zł jako matka samotnie wychowująca + 48zł rodzinnego. Chciałabym ściągać od niego alimenty w końcu nie mogę wymagać pomocy od rodziców którzy i tak bardzo mi pomagaja. Mogłaby któraś z was co się orientuje w tych sprawach poradzić mi. Co z tym fantem zrobić?

Jeśli ojciec nie uznał dziecka - musisz złożyć pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty. Robisz to albo w sądzie w swoim miejscu zamieszkania albo w sądzie miejsca zamieszkania ojca. Wzory pozwów bywają dostępne w sądach (jesli nie - poszukaj w internecie wzorów pism procesowych).
Jeśli mimo wyroku ojciec będzie się uchylał od łożenia na dzieci - wyrok składasz u komornika. Jeśli egzekucja okaże się nieskuteczna i komornik to potwierdzi stosownym zaświadczeniem - o alimenty możesz pozwać jego rodziców. Nie ponosisz żadnych opłat. W pozwie o ustalenie ojcostwa możesz wpisać, że wnosisz o nieprzyznawanie ojcu władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam wszystkie mamy,

chciałam zapytać jak to jest w końcu z zasiłkiem dla samotnej matki? jak nie miałam zasądzonych alimentów to usłyszałam z MOPS-ie ze muszę mieć zasadzone a mój dochód nie może przekraczać na osobę ok.580zł(nie pamiętam dokładnie). teraz mając zasadzone alimenty(400zł) ponownie chciałam złożyć wniosek(bo alimenty to mój jedyny "dochód") usłyszałam ze jak mam zasadzone alimenty to nieżalenie od tego czy pracuje czy nie zasiłek mi się nie należy a jedynie 48 zł rodzinnego... to jakaś kpina...
jeśli ktoras z Was sie orientuje jak jest faktycznie to bede wdzieczna za informacja
pozdrawiam
 
a ten zasilek chcesz z mopsu??
jezeli chodzi ci o ten dodatek dla samotnje matki, ktory wyplacany jest z rodzinnym, chyba 170 zl to ci sie nei nalezy bo dziecko am ojca i on placi na nie aliemnty.

naleza ci sie tylko zasilki z mopsu,jezeli nie pracujesz.
 
witam wszystkie mamy,

chciałam zapytać jak to jest w końcu z zasiłkiem dla samotnej matki? jak nie miałam zasądzonych alimentów to usłyszałam z MOPS-ie ze muszę mieć zasadzone a mój dochód nie może przekraczać na osobę ok.580zł(nie pamiętam dokładnie). teraz mając zasadzone alimenty(400zł) ponownie chciałam złożyć wniosek(bo alimenty to mój jedyny "dochód") usłyszałam ze jak mam zasadzone alimenty to nieżalenie od tego czy pracuje czy nie zasiłek mi się nie należy a jedynie 48 zł rodzinnego... to jakaś kpina...
jeśli ktoras z Was sie orientuje jak jest faktycznie to bede wdzieczna za informacja
pozdrawiam

Zasiłek dla samotnej matki należy się tylko wtedy kiedy ojciec albo nie uznał dziecka albo nie żyje.Jeżeli masz zasądzone alimenty a ojciec ich niwe płaci ,komornik nie ma z czego mu ich ściągac wtedy możesz starac się o zaliczke alimentacyjną.W przypadku kiedy tatuś płaci zasądzone alimenty MOPS wypłaca jedynie zasiłek rodzinny.
 
czesc :) mozecie mi doradzic? mam taka sytuacje... jestem w 8 miesiacu ciazy. dziecko bedzie nosilo moje nazwisko, ojciec jest nieznany. jeszcze sie ucze. nie mam pieniedzy na swoje utrzymanie ani na dziecka... rodzice mi nie chca pomoc :( czy w takim wypadku tez dostane 150 zl od MOPS-u ? to sa smieszne pieniadze ... pieluchy tylko za to kupie
 
czesc :) mozecie mi doradzic? mam taka sytuacje... jestem w 8 miesiacu ciazy. dziecko bedzie nosilo moje nazwisko, ojciec jest nieznany. jeszcze sie ucze. nie mam pieniedzy na swoje utrzymanie ani na dziecka... rodzice mi nie chca pomoc :( czy w takim wypadku tez dostane 150 zl od MOPS-u ? to sa smieszne pieniadze ... pieluchy tylko za to kupie

tu cos o zasiłku rodzinym i jakie trzeba spełniac warunki Zasiłek rodzinny

dodatki do zasilku spolecznego Dodatki do zasiłku rodzinnego
 
Aby starać się o alimenty nie jest wymagane, że dziecko musi mieć nazwisko ojca? Może mieć normalnie moje i dostawać alimenty, jeśli będą zasądzone, tak?
 
reklama
W pozwie o ustalenie ojcostwa możesz wpisać, że wnosisz o nieprzyznawanie ojcu władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.
a jeśli tak wpisze to pewne jest to że nie zostanie mu przyznana wladza bo mozecie myśleć ze jestem wredna ale nie chce żeby miał jakiekolwiek prawa do mojej córeczki albo żebym musiała się z nim użerać!
 
Do góry